(Pytanie) Propozycja symulatora: Kolej czy TIR-y?
#1
Panowie (i panie): naszła na mnie ochota na zagranie w symulację kolei, bądź w ciężarówki (MP w cenie rzecz jasna). Co byście polecili (inne opcje jak najbardziej jest mile widziane)?

Jak dotąd mam na widoku:

Symulatory kolei:
  • Trainz Railroad Simulator 2019;

  • Trains Simulator 2019;
  • Train Sim World (też od twórcó TS 2019);
  • MaSzyna?  Tongue
Symulatory ciężarówek HGV (aka TIR):
  • Euro Truck Simulator 2;
  • American Truck Simulator 2.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#2
(23.06.2019, 15:51 UTC)ShiMan napisał(a): Panowie (i panie): naszła na mnie ochota na zagranie w symulację kolei, bądź w ciężarówki (MP w cenie rzecz jasna). Co byście polecili (inne opcje jak najbardziej jest mile widziane)?

Jak dotąd mam na widoku:

Symulatory kolei:
  • Trainz Railroad Simulator 2019;

  • Trains Simulator 2019;
  • Train Sim World (też od twórcó TS 2019);
  • MaSzyna?  Tongue
Symulatory ciężarówek HGV (aka TIR):
  • Euro Truck Simulator 2;
  • American Truck Simulator 2.

Polecam ETS 2 - mega fajna zabawa i prowadzenie własnej firmy :Smile najlepiej oczywiście z kierownicą ale na klawiaturze tez się super gra, nie jest tak wymagająca jak Elitka jeżeli chodzi o sterownie Smile
Odpowiedz
#3
Co do kolei miałem styczność (taką trochę dłuższą) parę lat temu z Trainz Simulator 12, było ok, ale nie porwało mnie na bardzo długo, jakieś 30h spędzone na torach.

ETS2 i ATS są chyba bardziej podchodzące. Tu wybór głównie pada na to czy bardziej ci pasuje Europa czy Stany. Do zabawy solo to całkowicie twój wybór, ale jeśli chciałbyś pobawić się w multi (fanowska modyfikacja TruckersMP, bardzo polecam) to w ETS więcej ludzi spotkasz na wirtualnych drogach, a te mocno się rozrosły przez kolejne dlc o wschodnią Europę, Skandynawię, Włochy itd. W grudniu kilku z nas wybrało się na przedświąteczną wycieczkę po wirtualnej Europie Biggrin
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#4
(23.06.2019, 17:51 UTC)Scarlet Yuri napisał(a): Co do kolei miałem styczność (taką trochę dłuższą) parę lat temu z Trainz Simulator 12, było ok, ale nie porwało mnie na bardzo długo, jakieś 30h spędzone na torach.

ETS2 i ATS są chyba bardziej podchodzące. Tu wybór głównie pada na to czy bardziej ci pasuje Europa czy Stany. Do zabawy solo to całkowicie twój wybór, ale jeśli chciałbyś pobawić się w multi (fanowska modyfikacja TruckersMP, bardzo polecam) to w ETS więcej ludzi spotkasz na wirtualnych drogach, a te mocno się rozrosły przez kolejne dlc o wschodnią Europę, Skandynawię, Włochy itd. W grudniu kilku z nas wybrało się na przedświąteczną wycieczkę po wirtualnej Europie Biggrin

No jeszcze ETS w wersji z dodatkami jest zdecydowanie większy do ATS i ma dużo więcej modów w tym obowiązkowe ProMods.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#5
w multi w ETS grałem ponad rok w jednej firmie/grupie aż mi się znudziło bo tam nie istnieje ruch drogowy - nie ma npc na drogach niestety.
Aczkolwiek gdybyście chcieli grac regularnie i faktycznie nie tylko jeździć ale i prowadzić statystyki takiej wirtualnej firmy to dajcie znać - ściągne programy które używacie i pojeździmy razem.
Posiadam wszystkie dlc z mapami do ETS i ATS na tą chwilę.
Odpowiedz
#6
(23.06.2019, 17:51 UTC)Scarlet Yuri napisał(a): (...) W grudniu kilku z nas wybrało się na przedświąteczną wycieczkę po wirtualnej Europie Biggrin

(23.06.2019, 18:52 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): No jeszcze ETS w wersji z dodatkami jest zdecydowanie większy do ATS i ma dużo więcej modów w tym obowiązkowe ProMods.

Hmm...

[Obrazek: kamaz-6460-turbo-diesel-v8-1.jpg]
[Obrazek: kamaz-6460-turbo-diesel-v8-3.jpg]
[Obrazek: Dongfeng-Flagship-1.jpg]
[Obrazek: China-FAW-J7-1.jpg]

Może się skuszę. Jeszcze posprawdzam DLC jakby co.


(23.06.2019, 22:03 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Posiadam wszystkie dlc  z mapami do ETS  i  ATS  na tą chwilę.

Właśnie - jak wygląda kwestia wymogów DLC i modów do multiplayera?

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#7
Bez dlc nie wjedziesz na mapy z dlc
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#8
Kamaz rules Smile
Odpowiedz
#9
Czyli mniej więcej:

  • Road to Black Sea;
  • Beyond the Baltic Sea;
  • Italia;
  • Vive la France;
  • Scandinavia;
  • Going East!;
  • I zapewne też Special Transport, High Power i Heavy Cargo Pack...

Rzecz jasna skoro już poszperałem przy DLC, to bym sobie kupił jeszcze:

  • Trailer Packi;
  • Kosmetyka (Tuning i Design Packi oraz Michelin Fan Pack), Cabin Accessories, Window Flags).

No i rzecz jasna już właściwe malowania:

  • Christmas (skoro o grudniu mowa Wink );
  • Space;
  • Pirate;
  • Dragon;
  • Polish;
  • Swiss;
  • Lithuanian;
  • Latvian;
  • Spanish;
  • Portugese;
  • Japanese;
  • Chinese.

Smile

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#10
W ETS2 dodatki robią robotę. Przyjemnie się jeździ po Europie (teraz dodali nawet nawigację głosową). Widać, że SCS Software nie próżnuje i ciągle zaskakuje nowymi dodatkami (wiadomo, grafiki już nie przeskoczą na tym silniku). Brakuje mi trochę aktywnego tempomatu (da się zrobić, widziałem filmik z modem na yt ale koleś poddał się, bo nie wytrzymał tempa aktualizacji). Raz na jakiś czas siadam do yt i szukam głównie modów do modyfikacji dźwięków silnika, bo te stockowe średnio do mnie przemawiają Smile Także... ETS2 na tak Smile

Warto też wypróbować trochę polatać np. FSX, choć z tym bym raczej poczekał, bo nowy Microsoft Fligh Simulator pokazany na E3 zapowiada się bajecznie (grafa mi się spociła od samego oglądania trailera). Ale samo latanie jest zarąbiste, zwłaszcza starą szkołą bez gpsów itd  (tylko navigacja VOR to VOR Tongue).





Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mass Effect Trylogy - pytanie Tirith_PL 35 32,150 04.11.2018, 17:45 UTC
Ostatni post: Yautja
  [DYSKUSJA] Space simy czy... Minecraft w kosmosie? Mathias Shallowgrave 10 9,657 07.09.2017, 18:08 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  [Ankieta] Grasz normalnie czy invert mouse? Reinrk van Dall 4 4,519 06.09.2017, 15:01 UTC
Ostatni post: Grzechu789
  The Bunker - ciekawostka czy grywalna przygoda? Robinus 2 2,931 05.09.2016, 12:15 UTC
Ostatni post: Anukus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości