Problem z joyem
#11
Może jakiś kabelek się przełamał lub potencjometr wytarł/zabrudził? Ja latam na Microsoft ach z lat 90' i jest jak ta lala Wink (jeden za 50zł można już dostać).

*Ambitny = FAOFF ;D
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#12
(21.02.2019, 11:55 UTC)DYoda napisał(a): Ja mam podobnie na Hotas X.

Wozilem sie z tym problemem naprawde kolo roku. Przelutowalem czesc "brzydkich" stykow, oczyscilem plytke z jakis drobinek i zawsze problem powracal po kilku tygodniach. Najpierw statek obracal sie powolutku a potem do kompletu doszlo notoryczne skrecanie w lewo jak tylko dawalem przepustnice w przod... Anyway pomoglo cos co znalazlem na jakims filmiku na YT. Sam bym nigdy tego nie zrobil, ale problem byl juz tak duzy ze juz mi bylo wsio ryba czy wawale joy'a bo skreca czy dlatego ze go spalilem. Delikatnie psiknelem olejem penetrujacym w potencjometr od tej osi ktora mi sie tak uaktywniala sama z siebie (w moim przypadku ten w drazku). NIE POLECAM TEJ METODY chyba ze jestes bardzo juz zdesperowany, ale prawda jest taka ze teraz wszystko smiga super. Okazalo sie ze nawet przelacznik PC - PS3 zaczal dzialac.
Odpowiedz
#13
Smile czyli jak nic nie pomaga to młotkiem Smile
Odpowiedz
#14
albo ojejkiem... kto nie smaruje nie jedzie!
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#15
Chemia to akurat nie problem - 2m ode mnie stoi całe pudło chemii do elektroniki wypchane IPAmi, Kontaktami S, Kontaktami PR, smarami silikonowymi, towotami, lakierami PVB-60, topnikami, czy nawet chlorkami żelaza do trawienia.

Problem raczej w tym, że ten joy to sklepowa nówka z X-coma (wbrew pozorm, tam był najtańszy, bo podejrzanej aukcji na allegro pod uwagę nawet nie brałem po lekturze komentarzy).

Zacznę od zmiany portu, który zaczynam coraz mocniej podejrzewać. Dlaczego? Joy nie zrobił mi dziś psikusa, a dziwnym trafem nie korzystałem z wpiętych do sąsiedniego gniazda słuchawek USB. Być może przedni panel tej obudowy ma problem z filtrowaniem.

Jeśli dobrze pamietam, to miałem kiedyś podobne jaja w przypadku taniego huba USB podpiętego do laptopa. Komputer sypał wtedyt b.rytmicznymi zakłóceniami dźwiękowymi, gdy podłączyło się pod hub tanią podkładkę chłodzącą z Biedronki. Zmieniłem huba...i problem zniknął.
Odpowiedz
#16
Bardziej pisalem do DYody bo nie ukrywajmy ze HotasX to jednak cud i wzor jakosci wykonania nie jest Wink
Odpowiedz
#17
(21.02.2019, 19:36 UTC)Dziadostwo napisał(a): Chemia to akurat nie problem - 2m  ode mnie stoi całe pudło chemii do elektroniki wypchane IPAmi, Kontaktami S, Kontaktami PR, smarami silikonowymi, towotami, lakierami PVB-60, topnikami, czy nawet chlorkami żelaza do trawienia.

Problem raczej w tym, że ten joy to sklepowa nówka z X-coma (wbrew pozorm, tam był najtańszy, bo podejrzanej aukcji na allegro pod uwagę nawet nie brałem po lekturze komentarzy).

Zacznę od zmiany portu, który zaczynam coraz mocniej podejrzewać. Dlaczego? Joy nie zrobił mi dziś psikusa, a dziwnym trafem nie korzystałem z wpiętych do sąsiedniego gniazda słuchawek USB. Być może przedni panel tej obudowy ma problem z filtrowaniem.

Jeśli dobrze pamietam, to miałem kiedyś podobne jaja w przypadku taniego huba USB podpiętego do laptopa. Komputer sypał wtedyt b.rytmicznymi zakłóceniami dźwiękowymi, gdy podłączyło się pod hub tanią podkładkę chłodzącą z Biedronki. Zmieniłem huba...i problem zniknął.

a to jest akurat bardzo prawdopodobne że zasilanie portu USB nie wyrabia i jest problem z dostarczeniem wystarczającej mocy do portu
Sam osobiście używam i polecam do bardziej prądożernych urządzeń podłączonych przez port USB taką kartę https://www.amazon.de/gp/product/B00B6ZC...UTF8&psc=1
działa jak złoto - zasilanie portu USB bezpośrednio z zasilacza dzięki temu daje bardzo stabilne napięcie na USB
A kupiłem to, bo mimo bardzo dobrej zdawałoby się płyty, zasilanie portów USB nie było niestety najlepsze.
Jeśli to laptop to może HUB z własnym zasilaniem by pomógł
Odpowiedz
#18
Dziekuje Wszystkim za pomoc, znalazlem przyczyne problemu.

Wpialem sie oscyloskopem do portu USB od obudowy i okazalo sie, ze raz na jakis czas, z gniazda ida sporadyczne zaklocenia. Wpialem joya do portu wychodzacego bezposrednio z plyty glownej i od 2 tygodni mam spokoj.
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!" - Witkacy

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Problem z X52 Pro (dekalibracja) Mathias Shallowgrave 2 2,102 15.07.2021, 18:46 UTC
Ostatni post: SEBA312
Sad X56 problem z bindami Dyspozytor 1 2,198 09.09.2017, 10:50 UTC
Ostatni post: Aris



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości