Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Podstawy BGS
#11
Właśnie dlatego się nie udało - trzeba pilnować <2,5% przez cały czas 5 dni retreatu - jeden dzień na plus i pozamiatane.
Odpowiedz
#12
Nie. Udawało nam się utrzymywać przez kilka dni a pod koniec momentalnie dostawali zastrzyk INF kilkanaście procent w górę, nie wiem co to bylo. Czy błąd czy ktoś zaczął wspomagać tę frackję.
Odpowiedz
#13
(27.04.2019, 22:31 UTC)SirMicho napisał(a): Nie. Udawało nam się utrzymywać przez kilka dni a pod koniec momentalnie dostawali zastrzyk INF kilkanaście procent w górę, nie wiem co to bylo. Czy błąd czy ktoś zaczął wspomagać tę frackję.

Ktoś ich musiał wspomagać, nie ma innego wytłumaczenia. (Chyba że znowu coś jest zabugowane :/ )
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
@Pajk
Odnośnie retreat. Frakcja Wuluwait Fortune Commodities w systemie T'Ien Mu. Weszła w aktywny stan retreat w piątkowy tick. W sobotni tick INF podskoczył im do 4.6%, a po dzisiejszym ticku mają 4.5%. I nadal mają aktywny stan retreat.

https://elitebgs.app/faction/59e7a59dd22c775be0fe08fb

I teraz pytanie - czy to już jest pozamiatane czy jednak można jeszcze obniżyć do <2.5%. Słyszałem różne opinie.
Odpowiedz
#15
(28.04.2019, 20:54 UTC)SirMicho napisał(a): @Pajk
Odnośnie retreat. Frakcja Wuluwait Fortune Commodities w systemie T'Ien Mu. Weszła w aktywny stan retreat w piątkowy tick. W sobotni tick INF podskoczył im do 4.6%, a po dzisiejszym ticku mają 4.5%. I nadal mają aktywny stan retreat.

https://elitebgs.app/faction/59e7a59dd22c775be0fe08fb

I teraz pytanie - czy to już jest pozamiatane czy jednak można jeszcze obniżyć do <2.5%. Słyszałem różne opinie.

W mojej opinii pozamiatane, retreat trwa 5 dni, ale nie wyjdą, bo przekroczyli w tym okresie krytyczne 2,5% - ktoś im pomógł po prostu.
Daj znać, jak retreat się skończy.
Jaki system był z tym dużym skokiem na +?

EDIT: Frakcja, która jest obecna w 5 systemach, to nie jest "no player faction". Po prostu jacyś niedzielni gracze się nie ujawniają.
Odpowiedz
#16
To był ten sam system i ta sama frakcja przy poprzedniej próbie ich wyparcia.

Teraz nie będziemy już cisnęli tego retreat bo wyszedł trochę przez przypadek i nie zgra się z naszą ekspansją. Będziemy próbować później.
Odpowiedz
#17
Jeśli przytrzymacie ich poniżej 2,5% na ostatni dzień to wylecą.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#18
Dzięki za poradnik. Dobra robota i rep+.
Ja z kolei chętnie bym obejrzał większe wyjaśnienie co do ramki nr 2. Chodzi o te wykresiki co do sytuacji ekonomicznej frakcji. Co oznaczają te kolory w wykresie, co oznacza te zakreskowane pole, ten diamencik i obok strzałka do góry. Te states po kolei to oznacza, że jest w danym stanie i przechodzi w drugim? Po wprowadzeniu tego nowego przedstawienia graficznego mam tylko mętlik w głowie i nic nie rozumiem. Może dlatego, że zawsze byłem noga z BGS...


Odpowiedz
#19
Retreat ogolnie odpala sie przy wplywach ponizej 3,5% +/- aczkolwiek w wiekszych systemach regula to 2,5. Nie liczy sie dokladnie nic tylko ostatni dzien. Jesli w ostatni tik frakcja ma wplywy ponizej (2,5% sie nie liczy) tej bariery to wyskakuje z systemu, o ile nie jest to system domowy.

10% na zachete to tez dezinformacja. Okolo 10% to wplyw jaki dostaje frakcja w momencie posiadania wplywow okolo 75%, ale moze byc zwiekszona lub zmniejszona poprzez manipulacje wplywow w systemie z ktorego skacze.

15% spadku to ciagle podobno wyznacznik, aczkolwiek ine dziala od ostatniego update'u 3.3 - podobno jest to bugiem ktory ma zostac naprawiony.

"Każda stacja znajdująca się w systemie posiada frakcję kontrolującą. Frakcja, która kontroluje najważniejszą stację w systemie - z reguły największą lub najbardziej zaludnioną (ukryta statystyka, której w grze nie zobaczysz) - staje się z automatu frakcją kontrolującą dany system."

Frakcja kontrolujaca zawsze kontroluje najblizsza baze od glownej gwiazdy systemu.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#20
(02.05.2019, 09:29 UTC)szkodi napisał(a): Frakcja kontrolujaca zawsze kontroluje najblizsza baze od glownej gwiazdy systemu.

O dziękuję. To cenna informacja. Nie wiedziałem, że to jest zawsze najbliższa.

A jednak nie. W jednym z naszych systemów mamy kontrolę nad systemem i nad stacją (outpost) która jest oddalona od gwiazdy o 275 Ls podczas gdy druga frakcja (której odebraliśmy kontrolę nad systemem) rządzi na outpoście oddalonym o 271 Ls. Dane z Inary.

W naszym systemie domowym podobnie - kontrola nad stacją oddaloną o 1245 Ls, a inna frakcja kontroluje stację oddaloną o 1244 Ls (1 Ls różnicy ale zawsze).
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Wprowadzenie do BGS i mechaniki frakcji Kofi Paridae 8 7,752 08.05.2023, 12:03 UTC
Ostatni post: szkodi
  [PORADNIK] Latanie w skrzydle - podstawy Fenyl de Lechia 0 3,601 31.08.2017, 15:47 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
Lightbulb [PORADNIK] Zarządzanie energią - podstawy dla początkujących Ajro 10 24,548 22.06.2017, 19:15 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości