Ocena wątku:
 • 2 głosów - średnia: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
PORADNIK Synchronizacja Bindings (i innych ustawień) między 2 lub więcej komputerami
#1
Automatyczna synchronizacja ustawień pomiędzy 2 lub więcej komputerami
Zakupiłeś Hotasa, zamocowałeś do fotela, cały tydzień ustawiałeś i dopracowywałeś klawiszologię, żeby móc w pełni cieszyć się grą. Wreszcie możesz wyrzucić tą kartkę / zdjęcie z wydrukowanymi przypisaniami klawiszy z biurka / pulpitu. Teraz wszystko jest intuicyjne, wszystko jest proste - dokładnie takie jak chcesz.
Jest sobota, eksploracja wzywa, a internet padł. Bierzesz ze sobą laptopa i Hotasa. Pędem gnasz do najbliższego McDonald's żeby skorzystać z ich WiFi, odpalasz ELITĘ i... Twoje skrojone pod wymiar keybindy zostały w domu na stacjonarce. Nosz...


No szczerze powiem, że właśnie podobna sytuacja (tylko z World of Warcraft) skłoniła mnie parę lat temu do podjęcia próby rozwiązania tego problemu raz na zawsze, efektem czego jest ten mini poradnik. Dobra starczy tych wstępów, jedziemy z tematem.I. Przygotowania, czyli co będzie nam potrzebne?

 1. Przede wszystkim minimum 2 komputery
 2. Dropbox lub inna "chmura" tworząca nam folder do synchronizacji w komputerze
 3. Dla wersji szybkiej i wygodnej zainstalowany darmowy program Link Shell Extension
 4. Dla wersji manualnej piwko czasu i trochę przepisywania komend w konsoli (punkty 1-4 są wspólne - reszta na dole postu w spoilerze)  


II. Wykonanie, czyli komu w drogę temu dropbox
 1. Zaczynamy w folderze naszego profilu Elite


  Kod:
  %localappdata%\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options 2. Robimy kopię zapasową folderu Bindings

  [Obrazek: jsTNfBg.jpg] 3. Otwieramy w nowym oknie folder chmury (w moim przypadku Dropbox) i tworzymy sobie zbiorczy folder dla porządku (ja nazwałem go poprostu Elite) 4. Przenosimy nasz folder Bindings z folderu gry do naszego folderu w chmurze.

  [Obrazek: lQ2sTs2.jpg]

  Temat synchronizacji mamy załatwiony, pozostaje jedynie "zmusić" grę do szukania plików tam, gdzie je właśnie przenieśliśmy, a zrobimy to za pomocą symlinka, czyli łącza symbolicznego.

  Jeśli lubisz klepać ręcznie komendy w wierszu poleceń windows zapraszam na dół posta, w przeciwnym wypadku czytaj dalej 5. Klikamy PPM na nasz przeniesiony do chmury folder Bindings i wybieramy opcję "Użyj jako źródła łącza"

  [Obrazek: Fa3MZmV.jpg] 6. W folderze Options w profilu gry klikamy PPM w pustym miejscu i wybieramy "Utwórz łącze" a z rozwinięcia "Dowiązanie symboliczne"

  [Obrazek: v5fgRN2.jpg]

   Powinniśmy uzyskać skrót do Bindings w folderze opcji gry jak na zdjęciu poniżej.

  [Obrazek: XGUdn0x.jpg] 7. Na drugim (i  każdym następnym) komputerze też robimy kopię folderu Bindings, po czym usuwamy go i powtarzamy kroki 5 i 6.

  Folder Options na każdej maszynie na której chcemy synchronizować ustawienia musi posiadać takie łącze do folderu Bindings z chmury!


 8. Odpalamy Elitę i cieszymy się, że czasy ręcznego kopiowania odeszły w niepamięć  Biggrin


W ten sam sposób można synchronizować też ustawienia graficzne, ale nie polecam jeśli jedna maszyna jest słabsza i nie pociągnie tych samych ustawień co mocniejsza.
W analogiczny sposób można sobie synchronizować w różnych grach nie tylko profile, ale też sejwy itd. Albo poradzić sobie z grami, które (pomimo zainstalowania na innym dysku niż systemowy) plik zapisu, niejednokrotnie całkiem "ciężki" (patrzę na ciebie Supreme Commander Tongue) trzymają na C: zapychając nam niepotrzebnie dysk rozruchowy.

Pozdrawiam i życzę wygodnego latania i aktualizowania bindów Biggrin
Czołem piloci!

KamoV vel CMDR Jancu

Część Manualna - dla tych którzy lubią pisać komendy, a nie instalować programiki  Biggrin]
[Obrazek: 171086.png]
Odpowiedz
#2
Brawo! Temat prosty i aż boli, że wcześniej nikt tego nie opisał Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bindy dla ustawień kamery [Klawiatura + mysz] Greg200184PL 15 14,720 18.06.2017, 13:34 UTC
Ostatni post: Baton
  Bindy dla ustawień kamery [X52] TeddyPanda 6 7,607 02.03.2017, 22:45 UTC
Ostatni post: TeddyPanda
  Jak Skutecznie przeładowywać towar między statkami Baton 7 6,357 14.01.2017, 20:05 UTC
Ostatni post: BatonUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości