Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piracenie 101 - jak zarabiać na krwawych diamentach.
@Kwedel proponuje ci zalozyc 3x 5B colector limpets. Po pierwsze masz 9 limpetow na raz w przestrzeni a dwa dalszy zasieg maja Smile
Odpowiedz
"Warto wyłączyć opcję 'Report crimes against me', zwłaszcza odwożąc diamenty na stację docelową," @Kwedel

Mam wrażenie, że nie rozumiesz na czym polega ta opcja "Zgłoś zbrodnie przeciwko mnie".  Oznacza iż nie chcesz zgłaszać przestępstwa dokonanego na tobie, jednak sam statek "CLEAN" ostrzelany(napadnięty) zgłosi przestępstwo przeciwko tobie czy tego chcesz czy nie.

Sytuacja w systemach Anarchy jest pod tym względem inny ponieważ rządząca frakcja nie posiada systemu prawnego, dla tego też nie ma możliwości zgłaszania przestępstwa - dodatkowo wszelkie statki latające w strefie wpływów frakcji anarchistycznej mają status "LAWLESS" ("bezprawny" - aka zabije mnie jak masz ochotę, nic ci nie groziSmile.

Tak więc włączanie/wyłączanie* "Report crimes against me" w praktyce nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

*Zaleca się wyłączać tą opcje tylko w przypadku przyjacielskiego pojedynku PvP.
Odpowiedz
@Trawa to Ty nie zrozumiałeś o co Kwedelowi chodziło - raportowanie w systemach anarchistycznych nie ma znacznie. Natomiast w momencie, w którym jesteś w systemie sprzedaży i ktoś Cię wyciągnie i zacznie atakować, przy włączonym raportowaniu zleci się policja, która po skończeniu pomocy może Cie przeskanować i nałożyć karę - także jak najbardziej wyłączenie raportowania ma znaczenie Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
Być może w swoim poście napisałem to nieco niejasno, ale było dokładnie tak, jak pisze @Fenyl de Lechia. Statek (lub statki - nie pamiętam) piracki NPC (o statusie 'Wanted' - pamiętam, bo zainkasowałem nagrodę) wyciągnął mnie z supercruise w systemie w którym sprzedawałem towar i  zaatakował. Policja zjawiła się, żeby mi pomóc. Po zakończeniu walki przeskanowali i naliczyli mandat za nielegalny towar.
Odpowiedz
No może trochę niejasno jak dla mnie ale... jeżeli mówimy o wyłączaniu "Report crimes against me" jest to rzecz o której łatwo zapomnieć @Fenyl de Lechia , tzn włączyć ponownie.
Już chyba lepiej wygrać interdykcie lub uciec niż marnować czas na bounty huntera - ale jak kto woliSmile
Odpowiedz
Czy, podobnie jak ja, odnieśliście wrażenie, że możliwość łatwego zarobku na krwawych diamentach została mocno ograniczona Huh przez April update? Poleciałem do systemu Sivas sprawdzić jak sprawuje się świeżo wyposażony Cutter, a tu niespodzianka. Więksi górnicy (T7, T9) zamiast dział i laserów mają wyrzutnie min i zrzucają je szybko uciekając do supercruise. Mniejsi (Asp Explorer) zataczają duże kręgi strzelając - stanie w miejscu nie działa i trzeba się wysilić.
Odpowiedz
(15.05.2019, 05:55 UTC)Kwedel napisał(a): Czy, podobnie jak ja, odnieśliście wrażenie, że możliwość łatwego zarobku na krwawych diamentach została mocno ograniczona Huh przez April update? Poleciałem do systemu Sivas sprawdzić jak sprawuje się świeżo wyposażony Cutter, a tu niespodzianka. Więksi górnicy (T7, T9) zamiast dział i laserów mają wyrzutnie min i zrzucają je szybko uciekając do supercruise. Mniejsi (Asp Explorer) zataczają duże kręgi strzelając - stanie w miejscu nie działa i trzeba się wysilić.

Tak.. Gdzieś już była otym mowa że ten sposób przestał być skuteczny.. Devsi chyba coś z botami zrobili i nawet w resach zachowania botów i ich uzbrojenie potrafi teraz nieźle zaskoczyć  Smile
[Obrazek: 83018.png]
Odpowiedz