Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piracenie 101 - jak zarabiać na krwawych diamentach.
#1
Szybki poradnik (dopracuję w wolnej chwili, chyba że @Teremis Smok mnie uprzedzi) jak zarabiać krocie w prosty sposób. Piszę go, żeby wspomóc naszą walkę o handlowego leaderboardsa, który kończy się za circa 20h! 

Co potrzebujemy:
  1. Statek z dużą, mocną tarczą (najlepiej prismatic + dobre shield boostery i ew. jeden SCB),
  2. Dużo collector limpetów (im więcej, tym lepiej),
  3. Hatch breaker limpet (3A wystarczy),
  4. Najwięcej cargo ile da się wcisnąć,
  5. Interdictor,
  6. Jakakolwiek broń.

Przykładowa Anka - koncept moża przełożyć na inne statki: klik

Co i gdzie robimy:
  1. Szukamy na eddb systemu anarchistycznego o gospodarce podstawowej agriculture i dodatkowej industrial, z jak największą populacją (wpływa to na częstotliwość spawnowania) i co najmniej jednym pierścieniem. Polecam Sivas.
  2. Na miejscu latamy w SC i czekamy na nasze ofiary. Wypatrujemy statków transportowych (T6, T7, T9 to nasz święty Graal) ale też DBX, Kraitów MK2, Pythonów, Aspów czy Keelbacków. Skanujemy statek namierzając go i w lewym panelu patrzymy, czy w modułach widnieje rafineria (gwarantuje to, że na pokładzie będą Low Temp. Diamonds). Jeżeli tak, wyciągamy ofiarę za pomocą interdictora.
  3. Po wypadnięciu do normalnej przestrzeni kilka razy strzelamy w ofiarę, przestajemy, stajemy w miejscu, dajemy 4 pipsy w tarczę i wypuszczamy collectory. NPC ustawi się około 700m od nas i będzie strzelał, dlatego bardzo ważna jest mocna tarcza. My w tym czasie odpalamy hatch breakery i stopniowo (żeby collectory mogły się wyrobić) opróżniamy jego cargo.
  4. Po którymś wystrzale hatch breakera usłyszymy "target cargo empty". W tym momencie możemy przegonić cel strzelając do niego tak długo, aż zwieje i w spokoju pozbierać resztę.
  5. Wracamy do SC i operację powtarzamy do zapełnienia cargo.
  6. Przy pełnym cargo szukamy czarnego rynku z jak najlepszą ceną. Warto zapytać na Discordzie czy jest jakiś polecany system, jeżeli nic nie ma to szukamy na inara.cz - szukamy jak najwyższej ceny skupu na czarnym rynku, pamiętając, że potrącą nam 25%.
  7. Dolatujemy na miejsce i kręcimy pejsami z radości patrząc na ekran wypłaty.
Przy drobnej wprawie można osiągnąć 150/200 mln/h.
Można to robić zarówno średnimi jak i dużymi statkami, różna będzie tylko efektywność.

NIE ODSTRZELIWUJEMY CELOWI SILNIKÓW - będzie się turlał w przestrzeni, wywalał cargo gdzie popadnie i robił bałagan - po co to komu? Smile

W razie niejasności pytajcie i piraćcie ku chwale Husarii!
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#2
@Yautja też popełnił poradnik na ten temat: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5186
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
+Rep dla obydwu Waszmościów Husarzy Smile Ośmielę się dorzucić swoje trzy grosze.
1. Da się to zrobić w Pythonie - testowałem na razie na statkach do max Type-6 i AspX.
2. U mnie problemem był dosyć niski zasięg collector limpetów z kontrolera 3A - nawet jak już się zatrzymałem, i nie ruszając się rozprułem klienta, to latał wokół mnie i rozrzucał diamenty. Aby je zebrać musiałem podlecieć, i nie zdążałem zebrać wszystkich. Kontroler 5A lub nawet 7A na pewno by pomógł.
3. Do szukania rynku zbytu chyba lepiej nadaje się eddb. Na tej stronie https://eddb.io/commodity/276 dane są chyba uaktualniane szybciej niż w inarze. Tylko trzeba poklikać na stacjach i wybrać tę z czarnym rynkiem. Dzisiaj o 1:30 nieźle się wkurzyłem (końcówka rywalizacji z Niemcami), jak podleciałem wg inary do stacji gdzie diamenty były po 1 mln, a rzeczywista cena to 500 tys.
Odpowiedz
#4
(07.03.2019, 08:09 UTC)Kwedel napisał(a): Dzisiaj o 1:30 nieźle się wkurzyłem (końcówka rywalizacji z Niemcami), jak podleciałem wg inary do stacji gdzie diamenty były po 1 mln, a rzeczywista cena to 500 tys.

Pamiętaj że Black Market sam w sobie ma przebitkę 25% Wink
[Obrazek: 113326.png]

"Można mieszać BiGoS łokciem ale zdecydowanie lepiej miesza się Pytonem"
Odpowiedz
#5
Bogatszy o nieco więcej doświadczeń (i 280 mln cr.  Smile  ), pozwalam sobie dorzucić kilka dalszych uwag:
  1. Kluczem do sukcesu jest stanie w miejscu i nie wykonywanie żadnych ruchów, gdy górnik do nas strzela. Samo zredukowanie ciągu do zera, po sprowokowaniu celu, nie wystarcza. Należy nie wykonywać żadnych ruchów statkiem (thrustery - kontrolowane przez myszkę lub joystick)  - tak, aby gwiazdy dosłownie stały w miejscu. Jak górnik zatrzyma się, wtedy wypuszczamy limpety. Takie postępowanie gwarantuje, że diamenty zostaną wypuszczone blisko siebie i nie będziemy musieli uganiać się za nimi naszym statkiem, co z uwagi na timer (mamy pewien czas na zebranie każdego kanistra) jest dosyć frustrujące. 
  2. Warto zabrać jakąś lepszą broń i to z dwóch powodów. Po pierwsze szukając nowej ofiary z już częściowo wypełnioną ładownią możemy stać się celem interdykcji wykonywanej przez piratów NPC. Pojawia się wtedy możliwość uzbierania dodatkowych materiałów  Wink  (po rozwaleniu natręta). Po drugie, przynajmniej w moim Pythonie (aktualny build jest tutaj , ale to raczej nie jest build optymalny, ze względu na optymalizację tarczy przeciwko laserom), niektórzy "wojowniczy" klienci (np. Python, Keelback) są w stanie szybciej zdjąć tarcze niż jestem w stanie zebrać towar. Wyjścia są dwa. Po pierwsze, jak wspomniał @Yautja tu https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5186 możemy wcześniej zdjąć celowi najgroźniejszą broń. Moje rozwiązanie dla leniwych: jak ostatni krąg tarcz zacznie się osłabiać, szybko przełączamy się z limpetów na broń  i  likwidujemy (albo tylko pozwalamy uciec) górnika. Tracimy część ładunku, ale ratujemy nasze cztery litery  Biggrin .
Odpowiedz
#6
Co do 2 się zgodzę, szczególnie jak latasz Pythonem Smile nawet przy moim Cutterze ze sporymi tarczami te statki potrafiły zmusić mnie do odpalenia SCB.

Natomiast co do 1 to z moich doświadczeń wygląda to trochę inaczej. Ja osobiście po wyciągnięciu donatora strzelam w niego pare razy laserami podczas hamowania i jak tylko dawca zrobi się czerwony zaczynam wypuszczać collector limpety. Kiedy ustawi się do ataku, odwracam się tak, żeby mieć go "pod" statkiem i wypuszczam hatch breakera. NPC zaczyna się ruszać jeżeli zmieni się odległość, albo zacznie celować w niego dziobem. Natomiast obracania się wzdłuż najdłuższej osi statku nie powoduje zmian w ustawieniu przeciwnika Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#7
(09.03.2019, 10:46 UTC)Teremis Smok napisał(a): a ja sie czuje niedoceniony w oby dwóch poradnikach bo nawet malego zlamanego + repki nie dostalem :<
*smutna smocza mina*

Już rep poleciał Smile
Odpowiedz
#8
Zostałeś oficjalnie wspomniany Smile
Odpowiedz
#9
Kolejne kilkaset milionów + wyposażona do piracenia Anakonda Smile  i nowe doświadczenia, którymi pozwalam się z Wami podzielić:
  1. Warto wyłączyć opcję 'Report crimes against me', zwłaszcza odwożąc diamenty na stację docelową, która na ogół jest w systemie nieanarchistycznym (jednak @Fenyl de Lechia miał rację, inara ma lepszy interfejs do szukania stacji, a korzysta chyba z tej samej bazy co eddb.io). Kiedyś poddałem się interdykcji przez piratów NPC (aby zdobyć materiały z wraków ich statków). Szybko zjawiła się lokalna policja żeby mi pomóc. No i po wszystkim mnie przeskanowali  Sad .
  2. Trzeba mieć ciągle oczy i uszy otwarte a broń w gotowości. Raz po interdykcji celu, gdy już zacząłem wypuszczać limpety do instancji wskoczył jakiś mocno uzbrojony T-10 NPC (pewnie namierzył mnie wcześniej w supercruise) i zażądał mojego towaru. No i skończyło się nową dostawą materiałów Smile  .
  3. Jeżeli podczas "obróbki" poważnego celu (powiedzmy od T7 w górę) okazuje się że mamy za mało  collector limpetów (mój pojedynczy kontroler klasy 5A z trzema, to zdecydowanie za mało) i przez to nie nadążamy ze zbiórką diamentów, które ulegają zniszczeniu, to wyjściem może być "przetwarzanie towaru kawałek po kawałku". Kilka razy wypuszczamy hatch-breakera stojąc nieruchomo, a następnie podlatujemy nieco (tak na 300-500 m.) do chmury kanistrów z diamentami pozwalając collectorom szybciej zebrać towar, następnie znowu wypuszczamy kilka razy hatch-breakera itd. Ta technika zajmuje więcej czasu więc warunkiem jest posiadanie naprawdę mocnych osłon + SCB.
Odpowiedz
#10
"Warto wyłączyć opcję 'Report crimes against me', zwłaszcza odwożąc diamenty na stację docelową," @Kwedel

Mam wrażenie, że nie rozumiesz na czym polega ta opcja "Zgłoś zbrodnie przeciwko mnie".  Oznacza iż nie chcesz zgłaszać przestępstwa dokonanego na tobie, jednak sam statek "CLEAN" ostrzelany(napadnięty) zgłosi przestępstwo przeciwko tobie czy tego chcesz czy nie.


Sytuacja w systemach Anarchy jest pod tym względem inny ponieważ rządząca frakcja nie posiada systemu prawnego, dla tego też nie ma możliwości zgłaszania przestępstwa - dodatkowo wszelkie statki latające w strefie wpływów frakcji anarchistycznej mają status "LAWLESS" ("bezprawny" - aka zabije mnie jak masz ochotę, nic ci nie groziSmile.

Tak więc włączanie/wyłączanie* "Report crimes against me" w praktyce nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

*Zaleca się wyłączać tą opcje tylko w przypadku przyjacielskiego pojedynku PvP.
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Shocked [PORADNIK] Elitka na Linuxie ShiMan 56 59,558 02.03.2024, 09:20 UTC
Ostatni post: Szumak
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 970 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,184 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,313 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,975 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości