Ocena wątku:
  • 37 głosów - średnia: 4.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Farmienie RAW minerałów [SZOK][ZOBACZ JAK]
#41
(13.03.2019, 23:08 UTC)szkodi napisał(a): Z takim samym prawie występowaniem znajdziesz Selenium w naszych systemach na planetach:

Jarojinanh 6a, 6b, 4b, 4d, 4f
Asture 2a, 2c, 2d, 3a

Wszystko na wyciągnięcie ręki od HRki.

Sprawdziłem, obawiam się że są to bardzo niewygodne miejsca za małym pokładem Selenium. Nikomu bym nie poleciał:o

PS: w Asture nawet nie ma wulkanicznych spotów...
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz
#42
Jeśli w podanym wcześniej miejscu są spoty geologiczne to zwracam honor. Podane planety mają wiele materiałów, ale trzeba pojeździć.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#43
(13.03.2019, 00:58 UTC)piechu777 napisał(a): ps. ja bym jeszcze koniecznie zabrał materiały na refuel do łazika ( mi się skończyło).

Czyli konkretnie co bo byłem raptem raz na planecie łazikiem i mocno go poobijałem, wiec naprawa będzie potrzebna.
Odpowiedz
#44
Do naprawy łazika potrzebne są 2xIron i Nickel. Łazik naprawia się też sam automatycznie Smile przy powrocie na statek. Do uzupełnienia paliwa w łaziku potrzebne są  Sulphur i Phosphorus. Naprawę i uzupełnienie paliwa uruchamia się, będąc w łaziku,z zakładki Inventory->Synthesis w prawym panelu.
Odpowiedz
#45
Jak chcecie szukac systemow gdzie sa te krysztalki to polecam baze EDSM Mozna przeszukiwac po regionach odleglosciah od gwiazdy i od wlasnej pozycji. Do tego na biezaco uzupelniana sila rzeczy.
Jak ktos chce szukac samemu (wiecie taki duch odkrywcy) to pamietajcie ze wg obecnej wiedzy one nie pojawiaja sie blizej niz 22 kLY od Sag A, wiec raczej w kierunku obrzezy trzeba troche odleciec. Na DW2 kilka dni sie z nimi bawilem i wydaje mi sie ze lepsze efekty daje latanie po gwiazdach A moze tez F. Wtedy jest wieksza szansa na jakas odlegla mniejasza gwiazde lub nawet giganta z ksiezycami oddalonego od glownej gwiazdy o te wymagane 12 kLs.
Odpowiedz
#46
Aktualizuje wątek  

1. Skok minimum 45 .
2. Godzina lotu w jedną stronę z palcem w nosie . 
3. Nie ze wszystkich kryształów wypadają  minerały, z około 30% nic nie wypada . 
4. Dobry trening jazdy łazikiem .
5. Na około 3 h zbierania  około 230 z 450  zebrana  / mówimy o 3 rodzajach materiałów  po 150  /  z 3 lokacji . 
6. Wymagana synteza paliwa i amunicji do łazika  / przynajmniej raz / .
7. W okolicy inny  materiał jak Sulfur w  mniejszych ilościach, czasem wypada jeszcze coś innego ale nie zarejestrowałem w Pamięci .
8. Wracać można na minimalnym skoku dzięki tym misja Kartografia w dużych ilościach . 




[Obrazek: 8ff541bc5fe373c6med.png]
[Obrazek: 173d9ff6193b7cafmed.png]
[Obrazek: 64397bdfba5e28e5med.png]
[Obrazek: eb3d3cc4c3d9447fmed.png]
Odpowiedz
#47
Jeśli chodzi o Selenium to mam w grze zabokmarkowaną planete gdzie ten material wystepuje w 4.9% ( kiedyś czytałem że ktoś znalazl 5.2% ) ale duuużo dalej od mojej planety.
Teren jest gładki w zasadzie na tyle że można sobie wyścigi urządzac a Selenium bardzo często wpada.
Pewnie i jakieś górki by były ale byłem tam trzy razy i zawsze na płaskie trafiałem.
Aha material leci z skałek meteorytowych chyba że po tych dużych updatach pojawiły sie tam jakieś geologicale

Jakbyście porzebowali adres ro napiszcie jak wróce do domu to wkleję w tym temacie.
Odpowiedz
#48
Warto jeszcze zwrócić uwagę na paliwo w SRV. Aby zmniejszyć zużycie powyłączaj co niepotrzebne:
  • WAVE SCANNER (7% energii - nie zawsze jest potrzebny z zbierania surowców)
  • SHIELD GENERATOR (29% - jeśli jeździsz po płaskim to niepotrzebne)
  • SRV DUAL REPEATER (24% - wieżyczka - jeśli trzeba przemieścić się gdzieś dalej i nie zamierzamy strzelać)
  • DATA LINK SCANNER (7%)
  • POWER DISTRIBUTOR (6%)
Uwaga na nadmierne używanie silników odrzutowych - zabierają najwięcej paliwa.

Do zatankowania potrzebne będzie:
  • 1x SULPHUR
  • 1x PHOSPHORUS
Normalne zużycie paliwa to 0.24/h - można zejść do 0.16/h. Pojemność baku ze zwykłym paliwem to 0.45, więc różnica to ok. 55 minut.

Jeśli jedziesz na współrzędne to można nawet wyłączyć sensory schodząc do 0.10/h (to 2,4x dłużej - 4,5h spokojnej jazdy).

Na poziomie 0.10 robi się już zmino Confused
Odpowiedz
#49
Jak ktoś jest daleko od domu i potrzebuje Antymonu (Antimony), to na tej planecie jest las z minerałami:

Swuenaa VW-I d10-8 B 1 a, koordynaty -53,3068; 5.2139, odległość 153 591 ls od głównej gwiazdy.

Można zapchać do pełna ładownię. A dodatkowo jest na co popatrzeć:

[Obrazek: las_01.jpg]

[Obrazek: las_02.jpg]

[Obrazek: IHxlPPT.png]
Odpowiedz
#50
Nie wiem czy ktoś pisał czy nie, bo nie chciało mi się czytać wszystkich komentarzy, ale POLONIUM można mieć max 100, a nie 150, także taki mały błąd się wkradł
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 987 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,261 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,562 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,646 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,426 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości