Ocena wątku:
  • 37 głosów - średnia: 4.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Farmienie RAW minerałów [SZOK][ZOBACZ JAK]
#1
Frontier Development ich nienawidzi! Jeden prosty trik a Twoje farmienie RAW materiałów odmienia się na zawsze! Dzięki temu poradnikowy robienie inżynierii będzie o wiele prostsze. 


Jeśli chcesz jednak pofarmić DATA to zapraszam tutaj:

https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5078

Wymagania:

Konieczne:
- Statek (obowiązkowy Fuel Scoop, duży zasięg skoku mile widziany)
- Dodatek HORIZONS
- Jeden SRV
- Materiały na max 1 refill Ammo w łaziku
- Trochę wolnego czasu
- Używki wedle uznania (sposób jest prosty lecz jest poza bańką, samo dotarcie zajęło mi ok. 45 minut przy 57 LY skoku)

Dodatkowe:
- Detailed Surface Scanner (w przypadku braku umiejętności nawigowania po koordynatach ułatwia sprawę)
- Materiały na Repair łazika (jeżeli lubisz wjeżdżać w skały, robić salta i ogólnie wykonywać niebezpieczne manewry)
- W kokpicie warto mieć nagrody za Leaderboardsy bo to +5 do Punktów Lansu

Mając już wszystko przygotowane udajemy się do systemu HIP 36601 (~1770Ly od Maskelyne). Kiedy już dotrzemy do tego systemu zaczynamy przyjmować używki (pijemy piwko/Świński Ryj, palimy Onionhead) gdyż czeka nas teraz około ~140.000 Ls w Supercruise. Lecimy na księżyc HIP 36601 C1 A.

Następnie jeżeli nie potrafimy nawigować jak ja to odpalamy Detailed Surface Scanner, skanujemy księżyc aż będzie 100% i lecimy do Surface Signal: Biological (7) (BO PRZECIEŻ LECIMY PO SKAŁKI WIĘC NIE DO GEOLOGICAL HEHEHEHE, brawo Frontier). Jeżeli umiemy nawigować do koordynatów to lecimy tu: 38.5898 / -116.0126


Na miejscu wygląda to mniej więcej tak:




Wsiadamy w łazik, dojeżdżamy na pole skałek. Strzelamy w Crystalline Shardy z których, Z KAŻDEGO, wypada Polonium G5.  Jest tam tego tyle że nie da się nie zapchać ładowni. Podejrzewam że spokojnie można lecieć nawet w dwie osoby i wylecieć z pełnymi ładowniami.

Możecie teraz zapytać: NO DOBRA ALE JAK 150 POLONIUM MA ROZWIĄZAĆ WSZYSTKIE MOJE PROBLEMY?
Oczywiście odpowiadam: DOCZYTAJ PORADNIK DO KOŃCA HEHEHE

Na szczęście ktoś sprytnie pomyślał i w tym układzie pofarmimy sobie też Ruthenium G4 i Tellurium G4

Ruthenium jest tu:
HIP 36601 C1 D - Surface Signal: Biological (6). Koordynaty: -69.1236 / -109.7185

Tellurium jest tu:
HIP 36601 C3 B Surface Signal: Biological (10). Koordynaty: -22.9107 / 4.6428
W przypadku Tellurium jest drobny twist, grawitacja księżyca jest bardzo niska 0.04g więc sporo czasu czekamy aż materiał upadnie na ziemię:




Następnie zabieramy graty i lecimy sobie do bańki wymienić na to, co rzeczywiście nam potrzeba. Innymi słowy po takiej wycieczce - całkowity czas szacuje na około 2,5 - 3h mamy w ładowni 150 Polonium G5, 150 Ruthenium G4, 150 Tellurium G4. Także jest co wymieniać.


Chciałem zaznaczyć że NIE odkryłem tego sposobu. Znalazłem go na reddicie, sprawdziłem, porobiłem screenshoty żeby zagwarantować że w dniu pisania poradnika (23.02.2019) ta metoda DZIAŁA
[Obrazek: 113326.png]

"Można mieszać BiGoS łokciem ale zdecydowanie lepiej miesza się Pytonem"
Odpowiedz
#2
Bjuti, tylko czemu tak daleko :'(
Odpowiedz
#3
Fajne. Dla samego Polonu warto Smile I wlasnciewie to calkiem bliziutko. 1770LY to taka mala wycieczka.
Odpowiedz
#4
+rep, niezła miejscówka!

Na planetach z niską grawitacją takie latające materiały można zbierać przy pomocy naszych thrusterów. Wymaga to trochę wprawy, ale można się nauczyć i później idzie już łatwo.

(Przy okazji przypominam, że w Bibliotece działa system oceny poradników za pomocą gwiazdek w pierwszym poście Smile )
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#5
Jaki clickbaitowy tytuł Biggrin.
Odpowiedz
#6
No no no..... Biggrin
Odpowiedz
#7
Tellurium jest też w lokacji 11 - HIP 36601 C3 B - Surface Signal: Biological (11). O wile łatwiejszy dostęp, na równinie i po jasnej stronie, a nie w 5 kilometrowym kanionie

Super poradnik ogólnie.
Pozdrawiam
+Rep
Odpowiedz
#8
No ok ale po co mi 150 Polonium G5, 150 Ruthenium G4, 150 Tellurium G4, co mam z tym zrobić?
Odpowiedz
#9
(25.02.2019, 06:22 UTC)Pepemag napisał(a): No ok ale po co mi 150 Polonium G5, 150 Ruthenium G4, 150 Tellurium G4, co mam z tym zrobić?

Hasło klucz: Material Trader  Wink
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#10
No to teraz już wiem w którą strone w najbliższym czasie zamierzam lecieć.. Tongue ps.Rep poleciał
[Obrazek: 83018.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 969 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,183 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,311 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,358 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości