Leaderboards - Trade
#1
Panowie i Panie
Husarski Korpus Logistyczny postanowił, że zawalczy o ranking handlowy w tym sezonie.
Punkt startu mamy nienajlepszy, bo 11 miejsce i a prowadząca grupa ma niemal dwa razy więcej punktów niż my.
Celem minimum jest pudło, celem maksimum - pierwsze miejsce.
Sezony uległy też skróceniu, to już nie prawie trzy miesiące, jak przy pierwszym, ale tylko jeden miesiąc. Czas sprzyja dużym grupom i rzuca pod nogi kłody tym mniejszym, ale wytrwałym.

Plusem jest to, że przy handlu nie ma żadnych magicznych kruczków typu sprzedaż po jednej tonie, czy tłuczenie Scoutów. Liczy się czysty zysk z transakcji, a każdy zarobiony kredyt to jeden punkt.

Jak wspomóc wysiłek HKLu?
1. Standardowy handel na rynku (commodities market). Im wyższy zysk na transakcji, tym lepiej. W tej kategorii plasuje się też górnictwo.
- Jeżeli chcecie handlować, to najlepiej wyszukiwać trasy pomiędzy systemami typu rafineria i high-tec w stanie boom (dobre przebitki na minerałach) lub pomiędzy systemami typu high-tec a systemami w stanie outbrake (bardzo dobra przebitka na lekach).
- Jeżeli fedrujecie to urobek najlepiej opylać w systemach typu rafinery w stanie boom.

2. Misje z Builetyn Board
Najwydajniejsze wydają mi się na chwilę obecną misje wingowe typu source. Pamiętajcie jednak, że punkty do rankingu zliczają się tylko od nagrody dla właściciela misji (np. jeżeli misja jest warta 10 mln cr, to po jej oddaniu każdy członek skrzydła otrzyma taką kwotę, czyli sumaryczna wypłata to 40 mln dla czteroosobowego skrzydła, ale nadal tylko 10 mln punktów do rankingu)
Obecnie rozkminiamy zasadę dla pojawiania się wysokopłatnych misji. Jak tylko zasada się potwierdzi, opublikujemy ją tutaj. Do tej pory proszę o wpisywanie w tym wątku systemów, które OBECNIE dają wysokopłatne misje dla skrzydeł.

Jeżeli znajdziecie dobrą trasę handlową podrzućcie ją w tym wątku: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4329

Przez najbliższy miesiąc członkowie HKL będą skupieni na robieniu misji skrzydłowych, więc jeżeli będziecie widzieć, że którykolwiek z nas jest online i chcecie też trochę zarobić i przy okazji wspomóc szczytny cel walcie jak w dym.

Członkowie HKL, którzy będą się skupiać na tym celu: Yautja, -PAQ-, Pitulek, MAGNUM354, SamixPL
Członkowie HKL, którzy mają też inne obowiązki w husarii, więc nie zawsze będą mogli zareagować na Wasze prośby o dołączenie: Pajk. Maciej1982



Odpowiedz
#2
Jak tylko będę miał trochę czasu to naturalnie wspomogę Smile
Przy okazji szybka informacja od PBO - jak będzie potrzeba to załatwimy stan Investment w 2-3 systemach Smile
[Obrazek: 2kXP4Jt.png?3]
Jestem pewien, że wszechświat jest pełen inteligentnego życia. Jest tylko zbyt inteligentne, żeby się tutaj zjawić. 
Arthur C. Clarke 
Odpowiedz
#3
System Thrite tam od dwóch dni generują nam sie misje w widełkach 24 -30 milionów. Mniejsze wartości także ale staramy się Smile
Odpowiedz
#4
A biorąc misje z tego Thrite to nie podbijamy SSL Interstellar PLC w jakimś leadrbordzie?
[Obrazek: 2kXP4Jt.png?3]
Jestem pewien, że wszechświat jest pełen inteligentnego życia. Jest tylko zbyt inteligentne, żeby się tutaj zjawić. 
Arthur C. Clarke 
Odpowiedz
#5
Będę wspierał was misjami...w przerwach od roboty w HSP oczywiście Biggrin
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#6
Maciej . Nie wiem ale celujemy tym razem w handel tak ? A to akurat możemy towar sprzedawać nawet w coloni.
Odpowiedz
#7
A czyli liczy się ile szwadron sprzedaje a nie dla kogo.
[Obrazek: 2kXP4Jt.png?3]
Jestem pewien, że wszechświat jest pełen inteligentnego życia. Jest tylko zbyt inteligentne, żeby się tutaj zjawić. 
Arthur C. Clarke 
Odpowiedz
#8
Zrobiłem mały teścik na zwykłej pętli handlowej, pomiędzy dwoma systemami z jednym skokiem.

Największy zysk jaki znalazłem na EEDB poniżej:

[Obrazek: NdeL3Sr.png]

Na mojej cegle T-9 z 720 ton cargo, jedna pętla to 9 270 Cr x 720 = 6 674 400 Cr. Przy dobrych układach, jestem w stanie zrobić pełną pętelkę w kwadrans, czyli w ciągu godziny zarabiam 
6 674 400 Cr x 4 = 26 697 600 Cr

Zakładając maksymalnie niesprzyjające warunki (upierdliwe interdykcje, etc.) wydłużmy czas pętli do 20 minut, wtedy zysk spada do 
6 674 400 Cr x 3 = 20 023 200 Cr/h

Uśredniając czas wykonania jednej pętli, wychodzi nam około 23 360 400 Cr/h

Trzeba by to teraz porównać ze średnimi zyskami na godzinę, z wykonywania zarówno misji handlowych jak i z kopania "mrożonek"
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#9
PAQ wczoraj mieliśmy misję za 30 milionów na 1900 ton cargo . Trzy duże statki lecą po jednym kursie odległość pomiedzy systemami 10 LY.. nadal uważam że misje wingowe to jednak najszybszy sposób.

A i nie zapominajmy ze są też misje po np. 13 milionów ale na 900 ton towaru. W takim przypadku jeden duży statek i kolega w pythonie z 260 tonami cargo robią to też na jeden przelot a w tym czasie pozostałe dwa statki robią już inną misję. W tym momencie zarabiamy podwójnie.
Odpowiedz
#10
(12.02.2019, 16:15 UTC)MAGNUM354 napisał(a): PAQ wczoraj mieliśmy misję za 30 milionów na 1900 ton cargo . Trzy duże statki lecą po jednym kursie odległość pomiedzy systemami 10 LY.. nadal uważam że misje wingowe to jednak najszybszy sposób.

A i nie zapominajmy ze są też misje po np. 13 milionów ale na 900 ton towaru. W takim przypadku jeden duży statek i kolega w pythonie z 260 tonami cargo robią to też na jeden przelot a w tym czasie pozostałe dwa statki  robią już inną misję. W tym momencie zarabiamy podwójnie.

Ja niczego nie twierdzę, po prostu zrobiłem ten teścik, żeby się przekonać ile punktów można uzyskać w godzinę, na zwykłej pętli handlowej.
Fajnie by było gdyby podobne wyliczenia zrobić właśnie co do misji handlowych, zarówno tych skrzydłowych jak i zwykłych, jeśli regularnie pojawiają się sesnowne (czyt. za odpowiednią ilość Cr, czyli punktów Trade).
Mielibyśmy wtedy konkretne dane, oczywiście uśrednione, ale jednak dające pogląd.
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości