Ankieta: Czy spodobał ci się Anthem oraz czy ogrywałeś Demo?
Tak i grałem w Demo
Tak, ale nie grałem w Demo
Nie i grałem w Demo
Nie, ale nie grałem w Demo
Nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]
 
 
ANTHEM - czyli jak nie robić gier
#1
Właściwie to nawet nie wiem jak zacząć ten wątek...chciałem napisać jakąś mini-recenzję czy warto, czy nie warto. Aczkolwiek jedyne co miała mi do zaoferowania gra to: pełno bugów i niestabilne 25 klatek na sekundę więc...pomyślałem, że łatwiej będzie już wypisać w punktach wszystko co widziałem (czyli bugi). Dam też ankietkę, żeby zobaczyć komu się podobało a komu nie.

W pełni rozumiem, że to tylko Demo...no ale Demo powinno dać przedsmak produktu, a ten był gorzko-kwaśny i w dodatku palił w język. Po ograniu Dema wiem jedno, albo wstrzymam się z zakupem Anthem, albo w ogóle go nie kupię i zaoszczędzę pieniądze. Oto zacznijmy listę pomyj które wylały się na mnie po odpaleniu gry:

- Aby zacząć misję trzeba przebyć cały hub wszerz i wzdłuż, trwa to ok. minuty.

- Wujek Staszek po dwudniowej imprezie jest stabilniejszy niż serwery Anthem. Obietnica naprawy serwerów po demie VIP nie została spełniona.

- Problemy z renderowaniem otoczenia. Są wszędzie, dość często gdy rozpoczynałem misję, podłoże pod moją postacią nie renderowało się, przez co spadałem pod mapę i nie miałem jak wrócić.

- Po rozpoczęciu misji moja postać respiła się bez głowy, broni, amunicji i możliwości używania skilli, co kończyło się przymusem powrotu do hub'u (no i przy powrocie mógł pojawić się infinite loading screen co zmuszało mnie do wykonywania magicznego triku "alt+f4")

- Wszechobecne loading screeny. Nawet przy wchodzeniu i wychodzeniu z jaskini, dostajemy jebutny loading screen. No przepraszam bardzo, ale nawet taki darmowy Warframe potrafi zlikwidować loading screeny na mapach Open World. W dodatku każdy loading screen mógł doprowadzić do utraty połączenia z serwerami EA...

- Przymus do grania w grupie. To denerwowało mnie najbardziej, opcja prywatnej sesji była dostępna tylko przy misjach fabularnych. Nawet Freeroam można było odpalić tylko w sesji publicznej, więc nici z samotnej, spokojnej eksploracji. W dodatku jeśli host sesji wyjdzie z gry, to reszta drużyny też jest automatycznie usuwana z sesji (nie zdziwcie się jeśli w środku oglądania ładnego wodospadu, wróci was do hub'u bo hostowi ugotował się obiad i musiał wyjsć z gry).

- Przeciwnicy znikający w środku walki. Tak po prostu, rozpływali się powietrzu bez powodu...nie wiem jak jeszcze to opisać...tak jakby w środku obiadu wasze kartofle dostały skrzydeł i wyleciały  przez okno.

- O optymalizacji nie będę wspominał...bo nie mam zamiaru mówić o czymś czego nie ma  Wink  mój komputer nie jest może za dobry, ale niedaleko mi było do zalecanych wymagań sprzętowych. Pomimo tego gra chodziła w ledwo 25 FPS-ach na ustawieniach Low. (Zapewne powodem był brak możliwości wyłączenia Volumetric Lightning, z którym wiele komputerów się nie lubi). Nawet AC Odyssey jakoś mi chodziło na Medium, a tam optymalizacja zakrawała o tragedię grecką...

- Interfejs jest bardzo niewygodny na PC. Od razu widać, że został skrojony specjalnie pod konsole, trzeba w nim polegać raczej na klawiaturze niż na myszce.

- Andromedowe twarze...one wróciły. Najczęściej zdarzają się u postaci pobocznych...czyli takich których w Anthem jest aktualnie najwięcej :p

- Latanie jest cholernie niewygodne na klawiaturze i myszce...w sumie jedyne co mnie ratowało to to, że jestem graczem Elite i po prostu nauczyłem się latać na myszce już wcześniej...

No dobra...ale w takim razie co było fajnego w Anthem?

- Fabułka jest świetna, niestety trochę jej mało.

- System lootu i różnorodność pukawek.

Szczerze mówiąc to więcej plusów ciężko mi było znaleźć. Może wy nie doświadczyliście aż tylu błędów co ja...no ale mnie Demo odstraszyło. Może chociaż Metro Exodus wpadnie mi w oko (tylko szkoda, że trzeba się przerzucić na Epic Store).
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#2
Szczerze mówiąc zawsze się smieje jak ktoś robi recenzje przy betach i demach Biggrin Gdyby zrobić reckę Elity 2 miesiące temu to by dostała 3/10. Serwery na Plejstejszynach stabilne jak nigdy, problemów z renderingiem nie zauważyłem. Wszechobecne loading skriny? To przeca duże MMO - przypomne choćby GTA V, gdzie czeka się co kilka minut kilka minut na wczytanie misji.

Reszte oceniajmy jak będzie day one patch przy premierach. Dla mnie demo 7/10.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#3
(03.02.2019, 11:14 UTC)szkodi napisał(a): Szczerze mówiąc zawsze się smieje jak ktoś robi recenzje przy betach i demach Biggrin Gdyby zrobić reckę Elity 2 miesiące temu to by dostała 3/10.  Serwery na Plejstejszynach stabilne jak nigdy, problemów z renderingiem nie zauważyłem. Wszechobecne loading skriny? To przeca duże MMO - przypomne choćby GTA V, gdzie czeka się co kilka minut kilka minut na wczytanie misji.

Reszte oceniajmy jak będzie day one patch przy premierach. Dla mnie demo 7/10.

Ja wiem, wiem Biggrin ale ja w to Demo ledwo co zagrałem, a coś przeczuwam, że tak wielkich błędów raczej nie naprawią do 15 lutego kiedy to część ludzi już dostanie grę w łapy. No i wypraszam sobie, ale to nie recenzja tylko lista pomyj Biggrin .
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#4
Zawsze jest dla mnie wyjątkowo ciekawe jak różne odczucia można mieć grając w tą samą grę Smile Z mojej perspektywy wyglądało to tak:

- pomysł z przechodzeniem hubu absolutnie zrypany, ale sam hub wyglądał epicko i miał, moim zdaniem, świetny klimat,

- zero problemów z serwerami, dodawanie do grupy natychmiastowe, matchmaking zajmował kilka sekund, ani razu nie wywaliło mnie ani nikogo z kim grałem,

- stabilne 60FPS na high, świetna optymalizacja, pięknie wyglądające lokacje, wszystko renderowało się natychmiastowo,

- loading screen - absolutnie się zgadzam,

- przeciwnicy zniknęli kilka razy, ale mocno się to poprawiło od VIP demo,

- problemu z interfejsem nie odczułem,

- andromedowe twarze - tu się nie mogę zgodzić, a grałem w Andromedę bardzo długo Smile

- latanie wymagało drobnych poprawek w czułości myszy, ale jest absolutnie ok,

Poza tym:
- odczucie z walki jest bardzo satysfakcjonujące,

- nie grałem w grę tego typu z taką mobilnością postaci,

- lokacje dostępne w demo były przepiękne, nawet na najniższych ustawieniach,

Gra jest stworzona pod granie ze znajomymi. Mam zamiar kupić abonament Access Premier za 60zł, bo 240 zł za nic od EA nie dam Wink
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#5
@Fenyl de Lechia co ty masz za monstrum z tego komputera? Surprised to może rzeczywiście mój PC jest już tak tragiczny...ale wiem co teraz czujesz. Ja na przykład zachwycałem się No Man's Sky gdy wszyscy go hejtowali :v
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#6
(03.02.2019, 11:33 UTC)CaptainJoint napisał(a): @Fenyl de Lechia co ty masz za monstrum z tego komputera? Surprised to może rzeczywiście mój PC jest już tak tragiczny...ale wiem co teraz czujesz. Ja na przykład zachwycałem się No Man's Sky gdy wszyscy go hejtowali :v

Nic specjalnego, Acer Nitro 5 z gtx 1060 Smile A z tym "wszyscy" bym nie przesadzał, tak jak mówię, grałem z teamem i wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni, ale plan jest kupić abonament, żeby w razie czego mieć co jeszcze inne rzeczy do grania Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#7
(03.02.2019, 11:48 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a):
(03.02.2019, 11:33 UTC)CaptainJoint napisał(a): @Fenyl de Lechia co ty masz za monstrum z tego komputera? Surprised to może rzeczywiście mój PC jest już tak tragiczny...ale wiem co teraz czujesz. Ja na przykład zachwycałem się No Man's Sky gdy wszyscy go hejtowali :v

Nic specjalnego, Acer Nitro 5 z gtx 1060 Smile A z tym "wszyscy" bym nie przesadzał, tak jak mówię, grałem z teamem i wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni, ale plan jest kupić abonament, żeby w razie czego mieć co jeszcze inne rzeczy do grania Biggrin

Ja próbuję sobie wmawiać, że 24 to taka filmowa liczba klatek na sekundę...ale nie da się oszukiwać samego siebie na dłuższą metę Sad
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#8
Nie grałem, ale oglądałem kilka gameplayów i jedyne co mi przychodzi na myśl to... lepiej odpalić Warframe Biggrin. Gra podobna, a rozbudowywana przez lata i darmowa.
Odpowiedz
#9
(03.02.2019, 12:28 UTC)Haji-me napisał(a): Nie grałem, ale oglądałem kilka gameplayów i jedyne co mi przychodzi na myśl to... lepiej odpalić Warframe Biggrin. Gra podobna, a rozbudowywana przez lata i darmowa.

No nie, serio. Warto przetestować Anthem, żeby zobaczyć jak bardzo różne to są gry, pod względem mechanicznym.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#10
ja powiem tylko jedno - po cholere kupujecie gre zanim wyjdzie Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drake Interplanetary - czyli siermiężno-subiektywny przegląd statków Bansona Banson82 2 339 18.08.2023, 19:29 UTC
Ostatni post: Banson82
  Farming Simulator 19 - czyli jak Husaria zasadziła ziarno :) ronin_htd 28 19,268 26.03.2023, 18:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Cyberporadnik, czyli modujemy CP2077! Mathias Shallowgrave 3 2,222 05.11.2021, 20:19 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  GeForce Now z Elitką (i nie tylko). ShiMan 4 4,477 10.02.2020, 00:14 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
Lightbulb GOG i niekompletne wersje gier Mathias Shallowgrave 8 8,046 05.08.2018, 14:56 UTC
Ostatni post: T'KHARO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości