Ankieta: Czy spodobał ci się Anthem oraz czy ogrywałeś Demo?
Tak i grałem w Demo
Tak, ale nie grałem w Demo
Nie i grałem w Demo
Nie, ale nie grałem w Demo
Nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]
 
 
ANTHEM - czyli jak nie robić gier
#11
Magnum, nikt nic nie kupuje, jest darmowe demo w ten weekend...
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#12
(03.02.2019, 12:29 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a):
(03.02.2019, 12:28 UTC)Haji-me napisał(a): Nie grałem, ale oglądałem kilka gameplayów i jedyne co mi przychodzi na myśl to... lepiej odpalić Warframe Biggrin. Gra podobna, a rozbudowywana przez lata i darmowa.

No nie, serio. Warto przetestować Anthem, żeby zobaczyć jak bardzo różne to są gry, pod względem mechanicznym.

Jeżeli gra się sprawdzi, to pewnie kiedyś kupię i zagram, bo mnie też zainteresowała. Póki co poczekam na premierę i na opinie o pełnej wersji Smile.
Odpowiedz
#13
Pal sześć stan techniczny, ale ta gra jest tak mdła, pzeźroczysta i bezjajeczna, że nawet Destiny przy niej jest wyraziste, jak Curry przy kleikuWink
Odpowiedz
#14
@QCIAK Ja swoją opinię mogę zmienić, ale na to trzeba poczekać Wink coś czuję, że po pewnym czasie nadejdzie jakaś mini-aferka z mikrotransakcjami. EA to EA, a jak wydadzą rozkaz to BioWare będzie musiało go wykonać czy chce czy nie...ale muszę przyznać, że gdybym nie był wywalany co 45 minut z gry to zapewne bawiłbym się świetnie (a walka z bossem w 15 FPSach była ciekawym przeżyciem...)
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#15
Ja miałem problemy z połączeniem i po tym jak bossowi zostało 10% hp mnie wywaliło to się wkurzyłem i odinstalowałem.

Niemniej jednak - tak, jest to beta. Co nie znaczy, że problemy się nie przeniosą do releasu.

A jeśli chodzi o odczucia? MEH. Takie połączenie Destiny, Diablo, Warframe, Mass Effect.

- Moim zdaniem 4 javeliny to stanowczo za mało pod kątem ich używalności (brak zmiany ulta - w destiny przynajmniej każda klasa miała 3 do wyboru), wszystko i tak się sprowadza do strzelania i latania.
- Objectivy w grze są powtarzalne, i tak sprowadzają się do strzelania i latania, bronienia punktu i zbierania rzeczy. (tak wiem, że w release będzie więcej, ale na ile więcej?)
- Hub bardzo ładny, ale kompletnie nic tam się nie dzieje. Równie dobrze to mógłby być sam hangar i dopiero jak potrzebujemy z kimś pogadać to wtedy można wyjść gdzieś indziej.
- Mówiłem już, że wszystko się sprowadza do strzelania i latania? 1) Leć w miejsce 2) Kliknij rzecz 3) Leć w drugie miejsce i walcz z mobami 4) Broń miejsca 5) Powtórz kroki 3-4 6) Wróć w 1 miejsce 7) Kliknij w rzecz 8) Mission complete.
- Victory screen to absolutne zło w tej grze. Zrobili super fajny model latania i po misji jesteś forsowany do Huba. Dlaczego nie mogli zrobić manualnego powrotu?
- Dialogi są nieciekawe, wręcz denne. "He slapped me, it wasn't hard, but it hurt my feelings". SERIO?! BARDZO MI PRZYKRO OJEJ JUŻ LECĘ GO ZABIĆ ZA TO.
- Serwery - muszę o tym wspomnieć, bo bardzo utrudniało mi to czerpanie przyjemności.
- Mała różnorodność broni - jest tylko parę "gatunków", reszta oscyluje wokół numerków i sub-właściwości typu "półautomatyczny sniper rifle" "ziejący-ogniem-piekielnym sniper rifle".

+ - Walka z "bossami". Daję jako plus i minus. Na początku się wydaje fajne, bo ojej jest coś dużego i jak fajnie trzeba unikać, ale koniec końców też to były tylko powtarzalne fazy ze strzelaniem w gąbkę. Zapewne gdyby była duża różnorodność takich przeciwników, to by było fajnie, ale pewnie do czasu, aż zawalczysz z każdym raz i potem będzie nudne (zwłaszcza, że droga do bossa, to 30 minut latania, strzelania, zbierania, bronienia etc.).

+ Customizacja i zabawa materiałami bardzo fajna. Mój Iron Man-dalorian był najbardziej satysfakcjonującym elementem.
+ Model latania intuicyjny i przyjemny.
+ Strzelanie też, mówiłem, że jest dużo latania i strzelania?
+ Graficznie trzyma wysoki poziom.
+ https://www.youtube.com/watch?v=8aQRq9hhekA

Czy bym polecił Anthem?
Tak. Jeżeli masz 3 znajomych, którzy też będą z Tobą grać cały czas i to co widziałeś w demie Cię super nahypowało.
Nie. Według mnie trzeba zaczekać około roku na naprawę wszystkich niedociągnięć, plus mają w planie rozwijanie gry (np nowe javeliny). Lepiej poczekać, aż już będzie więcej contentu, bo inaczej gra się szybko przeje, a potem nie będzie powodów do powrotu, pomimo nowego contentu. I ja tak zrobię.
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#16
To ma być konkurencja dla Destiny. Jedynkę Destiny lubiłem, w dwójkę nie grałem. Ktoś z Was grał w Destiny i może porównać?
Odpowiedz
#17
Tak, grałem w Destiny 1 i 2.

Chociaż ciężko w tym momencie porównać, bo Anthem miało tylko demo, ale są bardzo podobne pod względem rzeczy do robienia (nie wiem jak ze story).

No i wizualnie totalna odwrotność:
Destiny w hubie 3rd person, w grze 1st person
Anthem w hubie 1st person, w grze 3rd person
Biggrin

To co na pewno było lepsze w destiny to możliwość posiadania więcej, niż 1 "ultimate". Tutaj nieważne na jakim poziomie jesteś, Twój ultimate to zawsze to samo, co na 1 poziomie, tylko mocniejsze.

A no i w Destiny były duże mapy jako osobne segmenty, w Anthem masz jedną wielką mapę - chociaż wchodzenie do jakiejś jaskinii już nam wrzuca szybki loading screen.
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#18
Obejrzałem trochę gameplayów i z tej gry promieniuje niesamowita przeciętność. Grafika jakościowo oczywiście super, ale z kolei design świata bardzo nudny i oklepany, nic ciekawego tam nie zobaczyłem. To samo mechy którymi się gra - niby wyglądają ok, ale też obiektywnie nie porywają, ja bym nawet powiedział, że są kiepsko zaprojektowane. Rozgrywka wyglądą jakby była w porządku i też nic więcej. Dodatkowo wszystko sprawia wrażenie rozwinięcia Mass Effect 4 w innym uniwersum, te wszystki lokacje, postaci, strzelanie i skakanie z jetpackami wygląda niesamowicie podobnie.
Nie nastawiałem się na tę grę, ale liczyłem że po klapie ME4 postarają się bardziej z nowym tytułem. Tymczasem zapowiada się na lekką ewolucję w stosunku do poprzedniczki. Gra pewnie wielu osobom przypadnie do gustu, na pewno nie będzie ona zła, wręcz zapewne będzie dobra - i tyle. Ja pewnie umarłbym z nudów po graniu w to więcej niż dwie godziny.
Odpowiedz
#19
Jak to zostało już powiedziane - gra przeciętna, mocno w stylu Destiny, choć myślę, że nie powinno się ich stawiać obok siebie, co niestety będę robił ze względu na łatwość w pokazaniu pewnych aspektów. Jest przyzwoita, niestety niewiele więcej można powiedzieć. To tyle z obiektywnej oceny... Miałem okazję pograć dosłownie chwilkę i to nie na moim sprzęcie, więc raczej nie mogę być zbyt obiektywnym recenzentem, dlatego dalej są już moje subiektywne odczucia. Anthem wydał mi się dziwnie pusty, jeśli o to chodzi, to Destiny mi się bardziej podobało, choć może akurat tak trafiłem. W Anthem z tego co się zorientowałem jest jedna mapa, co uważam za lepsze rozwiązanie. Już nie z własnego doświadczenia, ale z rozmowy dowiedziałem się, że raczej nie uświadczymy tu dużej różnorodności w kwestii uzbrojenia - szkoda. Zauważyłem też pewną, jak by to delikatnie ująć, powtarzalność. Po prostu na razie Anthem nie ma czym zaskoczyć. Myślę, że trzeba z kupnem zaczekać, aż dodadzą wszystkiego więcej i aż pojawi się więcej ludzi, ale to tylko moja ocena - człowieka, który spędził przy Anthem mniej niż pół godziny. Starałem się krótko i zwięźle. o7
[Obrazek: OgkgpKE.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drake Interplanetary - czyli siermiężno-subiektywny przegląd statków Bansona Banson82 2 339 18.08.2023, 19:29 UTC
Ostatni post: Banson82
  Farming Simulator 19 - czyli jak Husaria zasadziła ziarno :) ronin_htd 28 19,268 26.03.2023, 18:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Cyberporadnik, czyli modujemy CP2077! Mathias Shallowgrave 3 2,222 05.11.2021, 20:19 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  GeForce Now z Elitką (i nie tylko). ShiMan 4 4,477 10.02.2020, 00:14 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
Lightbulb GOG i niekompletne wersje gier Mathias Shallowgrave 8 8,046 05.08.2018, 14:56 UTC
Ostatni post: T'KHARO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości