Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Rodzaje limpetów i do czego służą
#1
Witajcie, ten poradnik jest o limpetach. Tak, tych, których ulubionym zespołem jest "Limpet Biscuit", a najczęściej oglądanym filmem - "Suicide Squadron".

Czym są limpety? Limpet to taka minisonda wielorakiego zastosowania. Jakie oprogramowanie jej wgrasz, takie zastosowanie ma. Uzbrojona jest w ostrzo-chwytaki, które potrafią zdziałać cuda, ale o tym za chwilę. Aby móc z limpetami zrobić cokolwiek należy zakupić do nich odpowiedni kontroler, który je zaprogramuje:

- collector limpet - kontroler programuje limpety na różne cele - jeśli masz wybrany cel - limpet przyniesie Ci dokładnie to, czego potrzebujesz i popełni samobójstwo. Jeśli nie określisz żadnego celu (nie masz wybrane nic jako target) - będzie zbierał niemal *) wszystko do czasu, aż nie upłynie jego czas lub nie rozwali się o coś. Do tego czasu będzie trwał przy Tobie jak pies, chyba że popłyniesz w hiperprzestrzeń

- repair limpet - kontroler programuje limpety by naprawiały statek. Jeśli nie wybierzesz celu - naprawia Twój, jeśli wybierzesz cel - naprawia cel
jedna ważna rzecz, repair limpet nie naprawia zniszczonej przedniej szyby - tu niezmiennie trzeba wrócić na stację - potrafi jednak naprawić uszkodzoną!

- decontamination limpet - bardzo użyteczny podczas walki z Thargoidami - pozwala usunąć Caustic Damage
działa podobnie jak repair limpet - jeśli oznaczysz cel, leczy go z caustic dmg, jeśli nie oznaczysz, leczy Ciebie. Niestety na swój lub czyjś statek można posłać tylko 1 limpet i albo repair, albo decontamination

- hatch breaker limpet - limpet dla piratów, nie wiadomo, dlaczego powstał, ale powstał. Pozwala na przedostanie się przez zbroję statku i wydostanie cargo. Jeśli jesteś piratem i trafiasz na niesfornego pilota, który nie chce oddaż procentu ze swojego uróbku - wyślij hatch breaker limper

- prospector limpet - bardzo pomocne narzędzie podczas kopania. Zaden skaner nie da Ci tyle ile limper wystrzelony w skałkę. Pozwala określić, jakie zasoby ma asteroida i co najważniejsze - co ma w środku - jeśli coś wogóle ma.

- recon limpet - pozwala na hackowanie datapoints takich jak Hackable Data Transmitters czy Cargo Bays dostępnych na megashipach. Wybierasz się na rabowanie megashipów - ten kontroler jest dla Ciebie

- research limpet - limpet badawczy, tak naprawdę przydatny przy Thargoidach - pozwala pozyskać tkankę żyjącego Thargoidam a także związki z tzw. Notable Stellar Phenomena. Wszystko to może zostać dostarczone do placówek badawczych, które niestety płacą marne grosze w porównaniu do trudności wykonania zadania (vide żyjący Thargoid)


Czym różnią się kolejne iteracje kontrolerów (np 3E, a 5E) - dwoma parametrami: żywotnością limpeta oraz ilością jednorazowo zaprogramowanych sond. Pierwszy parametr dotyczy tego, jak długo limpet będzie działał - czasami im dłużej, tym lepiej. Nie ma to sensu w przypadku np Prospector Limpet Controller. Drugi parametr, czyli ilość możliwie użytych limpetów - ma znaczenie zawsze. 4 limpety zbiorą towar szybciej niż 2.

Kilka uwag na temat działania limpetów zaprogramowanych na konkretne kontrolery:
- repair limpet i decontamination limpet nie mogą działać jednocześnie. Jeśli masz oba kontrolery, usuń najpierw caustic damage za pomocą decontamination, dopiero później się uleczaj
- repair limpet i decontamination limpet - cel jest ważny - decontamination i repair limpet działają na cel. Jeśli masz zaznaczonego wroga  i wypuścisz w tym czasie limpet, ten będzie leczył wroga!
- decontamination limpet - ten działa na obecny stan, jeśli pilot po raz kolejny zostanie trafiony pociskiem powodującym caustic damage, limpet przestaje działać
- prospector limpet - należy uważać, by wypuszczać go z prędkością poniżej 150m/s, a także by nie poruszać statkiem góra/dół - w innym przypadku limpet odbije się od kadłuba i zostanie zniszczony
- recon, research, repair, decontamination i hatch breaker limpet potrzebują czasu do wykonania zadania! Nie wysyłaj kolejnego limpeta na ten sam cel, zanim pierwszy nie wykona zadania
- collector limpet - potrafią świetnie omijać przeszkody, ale nie zawsze im się to udaje, kontroluj sytuacje, kiedy któryś z limpetów zostaje zniszczony lub wygasa! Na szczęście w takich przypadkach towar przez nie przenoszony nie ulega zniszczeniu.

Jeśli macie jakieś uwagi lub ciekawe informacje dotyczące limpetów - dzielcie się!
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#2
To ja dodam fotkę CMDR Teall
"RIP, my little big friend"


[Obrazek: 58045x1335.jpg]
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#3
Do collectorów warto dopisać, że limpet lecący do wybranego przez nas celu porusza się szybciej od tego, który ma zbierać wszystko w zasięgu. Ten pierwszy osiąga 200 m/s, a drugi tylko 60 m/s. To bardziej jako ciekawostka.

Przy Prospect mała literówka 150 m/s powinno być Biggrin
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#4
Zaraz, zaraz... Research limpet pozwala tez zbierac z tych malych, slimakopodobnych kosmitow, ktorych "przypadkiem" zdaza mi sie potracic w kolorowych chmurach?? Bede doktorem, bede doktorem!! Smile Tylko czemu mi sie to ustrojstwo juz do Phantoma nie zmiesci? Gdzie moja Anaconda? Czemu tego controlera nie maja na Omega Mining?
Ryczypior Ty masz niebywala zdolnosc podnoszenia mojego poziomu zycia w Elite na wyzszy level. Rep+
Odpowiedz
#5
(27.01.2019, 01:59 UTC)ryczypior napisał(a): Tak, tych, których ulubionym zespołem jest "Limpet Biscuit"

DOBREEEE TRZEBA MIEĆ NIEZŁE POCZUCIE HUMORU ŻEBY COŚ TAKIEGO WYMYŚLIĆ NOOO SZANUJĘ SZANUJĘ, GDYBYM JA NA TO WPADŁ TO BYM. OJ BYM TAK, ŻE NIE WIEM.  Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin


A poza tym spoko poradnik, sam niedawno się borykałem z problemem do czego jest risercz limpeciarz. Smile
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#6
Jak to ci się spodobało to poczytaj Dzienniki Gwiazdowe napisane przez Ryczypióra.

Ja osobiście zeszłem do parteru bo ciężko było turlać się ze śmiechu na krześle .
Odpowiedz
#7
To mi się spodobało, bo to mój żart. Tongue Biggrin
(ale nie offtopujmy)
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#8
Aaaaa, to już wiem dlaczego mi limpety umierają kiedy wysyłam je po konkretny kawałek skałki..... dzięki Smile
Odpowiedz
#9
Ale obecnie to raczej poprawili: ostatnio oznaczałem odłamki do przyniesienia i limpety bez żadnych strat je dostarczały.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#10
Przy klasie modułów brakuje info, że od tego też zależy zasięg limpetów. Największy jest chyba przy B o ile dobrze pamiętam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,352 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,420 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,122 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 986 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,972 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości