Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Zyskowna eksploracja dla początkujących i bardziej zaawansowanych
#21
(14.02.2019, 09:02 UTC)DevoloPL napisał(a): No to może ja. Nie doleciałem jeszcze do pierwszego WP na DW2. Zostało  mi 84 skoki przy zasięgu 21ly. Odskoczyłem trochę na bok i na tę chwilę mam około 24 WW i ponad 40 ELW i AW. Większość w systemach dziewiczych. Trochę się bałem, że jednak ktoś w DW2 był wcześniej w tych miejscach, ale do tej pory nadal wychodzi, że byłem pierwszy. Nie spieszę się, ale dlatego, że skanuję wszystkie planety danego układu, jeśli jest coś z najlepszych kąsków to wtedy mapuje, jak nie to skok dalej.
Robię dokładnie tak samo i jak najbardziej pochwalam to stanowisko.

Osobiście, nic nie irytuje mnie bardziej jak system skanowany przez poprzednich zwiedzających na wyrywki. Nawet jeśli dany system na pierwszy rzut oka jest mało warty, to nie zaszkodzi dokładniej go "przetrzepać". Nigdy nie wiesz, czy na jakimś wzgardzanym przez resztę icy body nie znajdziesz jakiegoś settlementu, ruin, albo megashipa na orbicie.

Swoją drogą, kusi mnie by napisać mini-poradniczek odnośnie bardziej świadomej eksploracji pod kątem lore i przydatnych nawyków przy zwiedzaniu. Nie wiem tylko, czy kadetowi wypada tak się "mundrować" na samym początku swojej przygody z forum?
Odpowiedz
#22
(14.02.2019, 14:12 UTC)Dziadostwo napisał(a):
(14.02.2019, 09:02 UTC)DevoloPL napisał(a): No to może ja. Nie doleciałem jeszcze do pierwszego WP na DW2. Zostało  mi 84 skoki przy zasięgu 21ly. Odskoczyłem trochę na bok i na tę chwilę mam około 24 WW i ponad 40 ELW i AW. Większość w systemach dziewiczych. Trochę się bałem, że jednak ktoś w DW2 był wcześniej w tych miejscach, ale do tej pory nadal wychodzi, że byłem pierwszy. Nie spieszę się, ale dlatego, że skanuję wszystkie planety danego układu, jeśli jest coś z najlepszych kąsków to wtedy mapuje, jak nie to skok dalej.
Robię dokładnie tak samo i jak najbardziej pochwalam to stanowisko.

Osobiście, nic nie irytuje mnie bardziej jak system skanowany przez poprzednich zwiedzających na wyrywki. Nawet jeśli dany system na pierwszy rzut oka jest mało warty, to nie zaszkodzi dokładniej go "przetrzepać". Nigdy nie wiesz, czy na jakimś wzgardzanym przez resztę icy body nie znajdziesz jakiegoś settlementu, ruin, albo megashipa na orbicie.

Swoją drogą, kusi mnie by napisać mini-poradniczek odnośnie bardziej świadomej eksploracji pod kątem lore i przydatnych nawyków przy zwiedzaniu. Nie wiem tylko, czy kadetowi wypada tak się "mundrować" na samym początku swojej przygody z forum?

 Za takie rzeczy to się dostaje wcześniejszy awans, więc śmiało Wink
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#23
Ja jak wlatuje do systemu to skanuje cały system i to nie ważne jaki to system. Choćby i nawet same planety ice były. Po prostu chcę żeby jak najwięcej systemów miało moje imię. Jak ktoś będzie przelatywał w przyszłości to powie: o nasz tu był.
To daje takie plusy że znalazłem dziś system z 4 terrafowalnymi high metal worldami z czego jeden był z pierścieniami :-)
Dopiero takie cudeńka mapuje.
Zauważyłem też ciekawą zależność. Jak w systemie jest High metal World w bliskiej odległości od gwiazdy (tak w okolicy 5-10 LS ) to po zmapowaniu zawsze trafiam na geologiczne znaleziska na powierzchni.
I mam pytanie do was: jak znaleźć Lagrange cloud, albo jak się to objawia w systemie. Chciałbym zobaczyć jakieś życie w przestrzeni a nie chce mi się latać tam gdzie ktoś już był,bo może po drodze do Saggitariusa coś znajdę.
Odpowiedz
#24
Tez z zalozenia skanuje cale systemy. Juz nie bardzo mi zalezy na podpisach, ale wlasnie tak bardziej lorowo traktujac to skaut/zwiadowca powinien skanowac cale a nie jakies pojedyncze planety.
@Wojciech Dannyboy gdzies czytalem ze te chmury to latwiej w nebulach... ale nebule jak to nebule przewaznie juz przeorane, szczegolnie te na trasie dw2. Ale nie lam sie ja swoje chyba dziewicze (bo na nich nie zostaje info ze ktos tam juz byl, ale systemy byly czyste) znalazlem za "wschodnim terytorium guardian" i systemy pewnie nadal sa czyste bo stracilem te mapy za sprawa cmdr'a Dangerous.com
Odpowiedz
#25
(15.02.2019, 21:56 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Tez z zalozenia skanuje cale systemy. Juz nie bardzo mi zalezy na podpisach, ale wlasnie tak bardziej lorowo traktujac to skaut/zwiadowca powinien skanowac cale a nie jakies pojedyncze planety.
@Wojciech Dannyboy gdzies czytalem ze te chmury to latwiej w nebulach... ale nebule jak to nebule przewaznie juz przeorane, szczegolnie te na trasie dw2. Ale nie lam sie ja swoje chyba dziewicze (bo na nich nie zostaje info ze ktos tam juz byl, ale systemy byly czyste) znalazlem za "wschodnim terytorium guardian" i systemy pewnie nadal sa czyste bo stracilem te mapy za sprawa cmdr'a Dangerous.com

W nebulach, albo bliskich okolicach. W sąsiedztwie najbardziej znanej "bańki Guardian", masz też kilka dark regionów takich jak Vela czy Puppis. Ludzie rzadziej zaglądają w te ciemnice (bo nie są tak ładne?), a tego typu chmury też się tam trafiają. Sam odkryłem takie niedaleko. Może przyda Ci się również informacja, że w Pencil nebuli (niedaleko Guardian) znajdziesz stację - to świetna baza wypadowa przy badaniu tych regionów. Na dodatek, jest dość dobrze wyposażona - ma nawet shipyard.

Jeśli chcesz, to podrzucę Ci/Wam system z takimi chmurami w Puppisie - jest nadal nieodkryty, bo roztrzaskałem się Kraitem parę systemów dalej (pomyliłem klawisz boosta z hamulcem przy lądowaniu na planecie z grawitacją 2G - nigdy więcej latania na kacu!), a wpis w kodeksie mi pozostał. Pewnie już tam nie wrócę, więc mogę oddać Wink
Odpowiedz
#26
Rep+ za bardzo dobrze wykonaną robotę. Jeszcze ja dodam coś od siebie. Wypłata zdaje się zależeć od sytuacji BGS w systemie, w którym znajduje się stacja. Mi ostatnio na stacji w Crescent Nebula oznajmili że potrzebują danych eksploracyjnych  w związku z planowaną ekspansją. Efekt: ~150 mln wyłącznie za "grubsze" systemy - pozostało jeszcze kilkadziesiąt chudszych do oddania w systemach Husarskich i upragniona pierwsza range Elite Smile. Poza tym uwagi o eksploracji pod lub nad płaszczyzną galaktyki i odfiltrowaniu gwiazd M oraz K bardzo cenne. Około 5000 lat świetlnych na "zachód" to już były same dziewicze systemy.
Odpowiedz
#27
To ja mam pytanko, co z tymi setlementsami się robi? Raz podleciałem i mapy z prawie 100 systemów poszły się... Formatować Wink
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#28
(26.02.2019, 06:59 UTC)USSER-PL napisał(a): To ja mam pytanko, co z tymi setlementsami się robi? Raz podleciałem i mapy z prawie 100 systemów poszły się... Formatować Wink

Jeżeli pytasz o zadania husarskie, to czekasz, aż się pojawi w Sali Odpraw zadanie kartografia, bierzesz zadanie i z włączoną wtyczką EDMC oddajesz mapy w Universal Cartographics, ale uwaga: **pojedynczo**, tzn. wypłata po jednym systemie - a nie wszystkie na raz. W twoim przypadku około 100 wypłat czyli na ogół 5 husarskich zadań. Oczywiście oddajesz w stacji wskazanej w zadaniu.
Odpowiedz
#29
Odkurzę ten wątek. Osobiście uważam, że filtrowanie gwiazd jest ryzykowne, ponieważ mechanika filtrowania nie uwzględnia gwiazd orbitujących wokół gwiazdy głównej. Oznacza to, że jeśli szukamy białych karłów na przykład, a takowy krąży wokół czerwonego olbrzyma, to nie zobaczymy go, ponieważ odznaczyliśmy wcześniej czerwone olbrzymy, więc gra ukrywa przed nami systemy, które posiadają takową jako gwiazdę główną.
Tak więc filtrowanie systemów jest ryzykowne, może po prostu miałem taką passę, ale osobiście spotykam najbardziej wartościowe obiekty jak czarne dziury czy neutronówki orbitujące wokół gwiazdy głównej, więc gdybym używał filtru to bym był sporo stratny.
Pozostaje więc korzystanie z różnorakich stronek pokazujących nam, gdzie najbliższe ciało niebieskie się znajduje, ale szczerze mówiąc żywię do takich niechęć.
Ktoś mnie poprawi, jeżeli się mylę? Jak się do tego odniesiecie?
"Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym" - Neil deGrasse Tyson, mój ulubiony autor
Odpowiedz
#30
Zawsze możesz po prostu na mapie galaktyki przejeżdżać kursorem przez kolejne systemy.
Jedną z informacji o systemie, jaką znajdziesz w taki sposób są typy widmowe WSZYSTKICH gwiazd systemu, a nie tylko głównej.
Chociaż jak najbardziej masz rację, ciekawe obiekty często mogą być gwiazdą "poboczną", którą filtr ukryje.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,118 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 2 - Odysejowe Bazy Pitulek 6 4,496 15.03.2023, 21:00 UTC
Ostatni post: Jorglik
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 1 - Co nowego w starych stacjach? Pitulek 1 3,814 31.03.2022, 18:37 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [INFORMACJE] Eksploracja - opisanie statystyk pilota Reinrk van Dall 15 29,537 21.11.2020, 19:48 UTC
Ostatni post: Karinka
  [PORADNIK] Masz pełną ładownie materiałów dla inżynierów? Haji-me 17 33,955 05.09.2020, 15:58 UTC
Ostatni post: Haji-me



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości