Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Zyskowna eksploracja dla początkujących i bardziej zaawansowanych
#31
(11.10.2021, 14:44 UTC)Maroks napisał(a): Odkurzę ten wątek. Osobiście uważam, że filtrowanie gwiazd jest ryzykowne, ponieważ mechanika filtrowania nie uwzględnia gwiazd orbitujących wokół gwiazdy głównej. Oznacza to, że jeśli szukamy białych karłów na przykład, a takowy krąży wokół czerwonego olbrzyma, to nie zobaczymy go, ponieważ odznaczyliśmy wcześniej czerwone olbrzymy, więc gra ukrywa przed nami systemy, które posiadają takową jako gwiazdę główną.
Tak więc filtrowanie systemów jest ryzykowne, może po prostu miałem taką passę, ale osobiście spotykam najbardziej wartościowe obiekty jak czarne dziury czy neutronówki orbitujące wokół gwiazdy głównej, więc gdybym używał filtru to bym był sporo stratny.
Pozostaje więc korzystanie z różnorakich stronek pokazujących nam, gdzie najbliższe ciało niebieskie się znajduje, ale szczerze mówiąc żywię do takich niechęć.
Ktoś mnie poprawi, jeżeli się mylę? Jak się do tego odniesiecie?

Tak, ale. Filtrowanie jest sposobem na to zeby trafiac dochodowe planety do mapowania. Nie mowie ze nie znajdziesz ich przy 2 czy 5 gwiezdzie w systemie, ale piszac ten poradnik moja postac byla glownie eksploratorem/kartografem i z tego zyla. Biale karly sa ladne, czarne dziury zjawiskowe, ale Cr zeby piwo na stacji kupic zarobiasz na innych okazach. Tym nie mniej poruszasz bardzo ciekawa kwestie generalnie w mapie i chyba calej galaktyce ED. Dlaczego system wg mapy jest gwiazda np F, a w srodku okazuje sie ze jest jeszcze G lub cos innego. Wg mnie typ gwiazdy opisujacy system na mapie, czyli tej ktora ED uwaza za gwiazde glowa [A] to gwiazda w danym systemie z najwiekszym promieniem. Jest to o tyle wazne ze trafialem na systemy gdzie glowna byla G, a oprocz tego bylo ciut mniejsze F. Dlatego tez mogles znalezc systemy gdzie bylo cos glownego i relatywnie male rozmiarowo gwiazdy jak karly czy neutronowki jako drugorzedne. Ciekawa wariacja takiego spojrzenia sa systemy z gwiazdami typu O. Te gwiazdy potrafia byc niezwykle masywne i wielkie, co doprowadza do sytuacji gdy pozostale gwiazdy nie kraza wokol centrum masy, lecz do okola gwiazdy glownej i na mapie systemu wygladaja jak planety.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,128 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 2 - Odysejowe Bazy Pitulek 6 4,500 15.03.2023, 21:00 UTC
Ostatni post: Jorglik
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 1 - Co nowego w starych stacjach? Pitulek 1 3,818 31.03.2022, 18:37 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [INFORMACJE] Eksploracja - opisanie statystyk pilota Reinrk van Dall 15 29,541 21.11.2020, 19:48 UTC
Ostatni post: Karinka
  [PORADNIK] Masz pełną ładownie materiałów dla inżynierów? Haji-me 17 33,960 05.09.2020, 15:58 UTC
Ostatni post: Haji-me



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości