Dziennik pokładowy - Distant Worlds II
Przystanek numer 5 - Polo Harbour Planetary Outpost

Ale ten czas leci. Wydaje mi się, że dopiero co ruszyliśmy, a to już 5 tygodni za nami. Póki co wciąż nasza trasa biegła równo z drogą prowadzącą do kolonii, wyznaczoną przez bazy i outposty. Pisałem już kiedyś o tym - nadal się czuję jakbym był w bańce, pośród cywilizacji. Brak tego dreszczyka emocji związanego z ryzykiem jakie niesie za sobą eksploracja pośród pustki...

[Obrazek: CtAFIDS.jpg]

Gagarin Gate - Gru Hypue KS-T d3-31

Baza planetarna. Jedna z wielu na tej trasie. Można na chwilę przycupnąć i odpocząć.

[Obrazek: fP5EJUE.png]

Death Spirtal - Blaa Phoe NC-D d12-230

W tym systemie znajduje się Gas Giant V, który orbituje wokół White Dwarf. Czas orbity to tylko 15 minut, a w trakcie jej trwania planeta przecina strumień, który emituje karzeł. Widok jest niecodzienny.

[Obrazek: qsY7fP3.png]

Clockwork Rings - Byaa Ain QA-J c11-144

2 planety typu HMC, orbitujące wokół siebie w odległości niecałej 1 Ls. Obie posiadają pasy asteroid, co zapewnia ciekawe widoki Smile.

[Obrazek: yxWSVx2.png]

[Obrazek: jdqwjLr.png]

[Obrazek: mai4rZ5.png]

System Byaa Ain QA-J c11-144

Znaleziony gdzieś po drodze. Spodobało mi się oświetlenie, więc cyknąłem fotkę Smile.

[Obrazek: HgD4U8F.png]

Polo Harbour - Boewnst KS-S c20-959

Nasz piąty przystanek. Kolejna baza znajdująca się pośrodku mgławicy. Nic specjalnego w ostatnim czasie

[Obrazek: tnKJuED.png]

Na koniec, dzięki uprzejmości Kuba Wolf, udało mi się być obserwatorem lotów synchronicznych. W instancji było około 45-50 statków i muszę przyznać, że wszystko wyszło im świetnie. Takiego zgrania tak dużej floty jeszcze nie widziałem. Całość trwała dobre 30-40 minut i zakończyła się masowym skokiem w kierunku naszego następnego miejsca spotkania.

Były pętle...

[Obrazek: uNbgghV.png]

[Obrazek: ADIdwhJ.png]

...podział na grupy...

[Obrazek: NcP1xNh.png]

...następnie owe zespoły tworzyły podwójne pętle, przez które przelatywała kolejna grupa.

[Obrazek: jJVI74x.png]

Całość zakończyła się odlotem w kierunku zachodzącego słońca...

[Obrazek: tNGNs7c.png]

...oraz masowym skokiem, poprzedzonym kolejną pętlą, a jakże

[Obrazek: WIIBrSD.png]

Z przecieków wynika, że opuszczamy w końcu zamieszkałą strefę. Zakończył się pierwszy etap podróży. Odbijamy właśnie w kierunku centrum naszej galaktyki. Do zobaczenia za tydzień Smile.

[Obrazek: H4F28KV.png]
Odpowiedz
Świetne ujęcia planet z ringami i masowego skoku! Zastanawiam się tylko czy nie warto zmniejszyć fov ujęcia (oddalenie kamery + zoom) przy niektórych ujęciach, tak dla lepszego efektu. Oczywiście wszystko zależy co fotografujeszSmile
Odpowiedz
Co do tych ringów w Clockwork Rings - Byaa Ain QA-J c11-144 to, choć już zapomniałem jak wyglądał mój ostatni podręcznik do fizyki, zaryzykuję tezę, że nie powinno ich być. Planety są za blisko. Jedna ma masę prawie 3x większą od drugiej, więc środek masy tego układu, tak na oko wypada gdzieś w ringu masywniejszej albo nawet między nim a samą planetą (jest jeszcze oczywiście kwestia perspektywy ujęcia) - nic nie zmusiłoby skał w ringach żeby się kręciły wokół takich planet.

Swoją drogą ciekawy jestem czy wytypowałeś to miejsce do odwiedzenia, a jeśli tak to jak, czy wpadłeś tam przypadkiem.
Odpowiedz
To miejsce odkrył już ktoś wcześniej i jest naniesione na mapę EDSM. Organizatorzy wycieczki wytyczają trasę po ciekawych lokacjach. Te mapy, które wrzucam co tydzień są przygotowywane właśnie przez nich i dzięki temu my mamy już ułatwione zadanie Smile.
W sens istnienia niektórych obiektów bym się nie zagłębiał. Dzięki temu właśnie eksploracja jest ciekawsza.
Odpowiedz