Dziennik pokładowy - Distant Worlds II
#11
Przystanek numer 5 - Polo Harbour Planetary Outpost

Ale ten czas leci. Wydaje mi się, że dopiero co ruszyliśmy, a to już 5 tygodni za nami. Póki co wciąż nasza trasa biegła równo z drogą prowadzącą do kolonii, wyznaczoną przez bazy i outposty. Pisałem już kiedyś o tym - nadal się czuję jakbym był w bańce, pośród cywilizacji. Brak tego dreszczyka emocji związanego z ryzykiem jakie niesie za sobą eksploracja pośród pustki...

[Obrazek: CtAFIDS.jpg]


Gagarin Gate - Gru Hypue KS-T d3-31

Baza planetarna. Jedna z wielu na tej trasie. Można na chwilę przycupnąć i odpocząć.

[Obrazek: fP5EJUE.png]


Death Spirtal - Blaa Phoe NC-D d12-230

W tym systemie znajduje się Gas Giant V, który orbituje wokół White Dwarf. Czas orbity to tylko 15 minut, a w trakcie jej trwania planeta przecina strumień, który emituje karzeł. Widok jest niecodzienny.

[Obrazek: qsY7fP3.png]



Clockwork Rings - Byaa Ain QA-J c11-144

2 planety typu HMC, orbitujące wokół siebie w odległości niecałej 1 Ls. Obie posiadają pasy asteroid, co zapewnia ciekawe widoki Smile.

[Obrazek: yxWSVx2.png]

[Obrazek: jdqwjLr.png]

[Obrazek: mai4rZ5.png]


System Byaa Ain QA-J c11-144

Znaleziony gdzieś po drodze. Spodobało mi się oświetlenie, więc cyknąłem fotkę Smile.

[Obrazek: HgD4U8F.png]


Polo Harbour - Boewnst KS-S c20-959

Nasz piąty przystanek. Kolejna baza znajdująca się pośrodku mgławicy. Nic specjalnego w ostatnim czasie

[Obrazek: tnKJuED.png]


Na koniec, dzięki uprzejmości Kuba Wolf, udało mi się być obserwatorem lotów synchronicznych. W instancji było około 45-50 statków i muszę przyznać, że wszystko wyszło im świetnie. Takiego zgrania tak dużej floty jeszcze nie widziałem. Całość trwała dobre 30-40 minut i zakończyła się masowym skokiem w kierunku naszego następnego miejsca spotkania.

Były pętle...

[Obrazek: uNbgghV.png]

[Obrazek: ADIdwhJ.png]

...podział na grupy...

[Obrazek: NcP1xNh.png]

...następnie owe zespoły tworzyły podwójne pętle, przez które przelatywała kolejna grupa.

[Obrazek: jJVI74x.png]


Całość zakończyła się odlotem w kierunku zachodzącego słońca...

[Obrazek: tNGNs7c.png]


...oraz masowym skokiem, poprzedzonym kolejną pętlą, a jakże

[Obrazek: WIIBrSD.png]


Z przecieków wynika, że opuszczamy w końcu zamieszkałą strefę. Zakończył się pierwszy etap podróży. Odbijamy właśnie w kierunku centrum naszej galaktyki. Do zobaczenia za tydzień Smile.

[Obrazek: H4F28KV.png]
Odpowiedz
#12
Świetne ujęcia planet z ringami i masowego skoku! Zastanawiam się tylko czy nie warto zmniejszyć fov ujęcia (oddalenie kamery + zoom) przy niektórych ujęciach, tak dla lepszego efektu. Oczywiście wszystko zależy co fotografujeszSmile
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz
#13
Co do tych ringów w Clockwork Rings - Byaa Ain QA-J c11-144 to, choć już zapomniałem jak wyglądał mój ostatni podręcznik do fizyki, zaryzykuję tezę, że nie powinno ich być. Planety są za blisko. Jedna ma masę prawie 3x większą od drugiej, więc środek masy tego układu, tak na oko wypada gdzieś w ringu masywniejszej albo nawet między nim a samą planetą (jest jeszcze oczywiście kwestia perspektywy ujęcia) - nic nie zmusiłoby skał w ringach żeby się kręciły wokół takich planet.

Swoją drogą ciekawy jestem czy wytypowałeś to miejsce do odwiedzenia, a jeśli tak to jak, czy wpadłeś tam przypadkiem.
Odpowiedz
#14
To miejsce odkrył już ktoś wcześniej i jest naniesione na mapę EDSM. Organizatorzy wycieczki wytyczają trasę po ciekawych lokacjach. Te mapy, które wrzucam co tydzień są przygotowywane właśnie przez nich i dzięki temu my mamy już ułatwione zadanie Smile.
W sens istnienia niektórych obiektów bym się nie zagłębiał. Dzięki temu właśnie eksploracja jest ciekawsza.
Odpowiedz
#15
Przystanek numer 6 - Dryau Awesomes

[Obrazek: FIrWKE4.jpg]

Chyba mnie powoli dopada nuda i zmęczenie. Przeglądając listę interesujących punktów pomiędzy WP 5 i 6 stwierdziłem, że... wcale nie są dla mnie jakoś nadzwyczaj interesujące. Faktem jest, że ostatnio trochę z mniejszą ochotą wsiadam za stery, ale zazwyczaj odnajdywałem coś ciekawego dla siebie, coś co mnie motywowało do dalszego lotu. Ameryki nie odkryję mówiąc, że lubię robić zdjęcia z gry i dzielić się nimi z innymi. Czasem są to lepsze ujęcia, czasem gorsze. Zdaję sobie z tego sprawę, ale staram się, aby były one urozmaicone. Podejrzewam, że niekoniecznie ciekawe byłoby setne zdjęcie mojego statku lecącego pośród asteroid. Nie zawsze wrzucam najlepsze ujęcie, bo nie chcę być powtarzalny i szukam nowych sposobów. Dlatego też przeglądając informacje o najbliższej drodze jakoś tak straciłem wenę - bo to wszystko już było w ostatnim czasie.


Jafe Ghost Stellar Remnant - Byoi Ain WE-R e4-913

Niewielka mgławica o zielonkawym zabarwieniu. W jej centrum znajduje się czarna dziura.

[Obrazek: eW64nQ9.png]


Phiaanor - Dryao Aoscs FW-W e1-5865

Kolejna mgławica, tym razem fioletowa.

[Obrazek: aePu612.png]


Ocularis Coelum - Mylaifa AA-A h786

W tym systemie znajduje się gwiazda klasy G. Wokół niej jest pierścień asteroid o średnicy 30 000 000km

[Obrazek: 6Bm9VV9.png]


The Dryau Awesomes - Dryau Ausms KG-Y e3390

Miejsce naszej zbiórki. Interesujący system ze względu na nietypowe ułożenie planet. Sercem jest czarna dziura wokół której w niedużej odległości orbituje White Dwarf. Wokół karła orbituje gazowy gigant, który przecina jego strumień. W niedużej odległości znajdują się dwie kolejne planety, dwa księżyce, które orbitują wokół jednej z nich i generalnie dzieje się... po lepiej opisane info odsyłam do EDSM Biggrin  https://www.edsm.net/en/galactic-mapping...tures|1682 Niestety nie miałem szczęścia do korzystnego układu planet

[Obrazek: yVbcEk7.png]


A to było nasze lądowisko

[Obrazek: f6S6mMH.png]


Po drodze udało mi się też w końcu znaleźć planety (aż 2) typu ELW. Nie miałem do nich póki co szczęścia, ale udało się Smile. Nie omieszkałem też zrobić pamiątkowego zdjęcia

[Obrazek: zXGhMEY.png]


Progres

[Obrazek: HhtwLaB.png]
Odpowiedz
#16
Przystanek numer 7 - Armstrong Landing


Nastąpiła niemała przerwa w nadawaniu. Podczas trwania tego przystanku odbył się Community Goal, którego celem było wyremontowanie i zaopatrzenie nowo wybudowanej stacji kosmicznej zaraz obok Sagittarius A*. Postanowiłem to wykorzystać i zamiast ruszyć z kopyta, udałem się na odpoczynek. Troszkę mnie ostatnio znudziła ta eksploracja i te 2 tygodnie przerwy dobrze mi zrobiły. Juz w pełni sił spędziłem ostatnich kilka dni w kosmosie...

[Obrazek: MwWF0IB.jpg]

Punktów na mapie było zaznaczonych od groma, a i dystans do pokonania niemały. W linii prostej 5300 Ly, a po trasie wyznaczonej u góry 9100 Ly. I licząc tylko główną trasę - bez skoków w bok do "gwiazdek". Nie wszystkie miejsca były warte odwiedzenia pod względem wizualnym, więc poniżej znajdą się zdjęcia tylko z wybranych punktów.

Black in Green - Shrogea MH-V e2-1763

Mgławica planetarna o zielonym w odcieniu. W jej centrum znajduje się czarna dziura i stąd ta nazwa. Umiejscowiona została tutaj również przystań dla turystów.

[Obrazek: LFKv5BB.png]


The Clawed Hand Nebula - Hypuae Scrua FL-W d2-90

Było mi po drodze, więc zajrzałem. Całkiem przyjemnie wygląda pod odpowiednim kątem

[Obrazek: PKDgr1t.png]


Caeruleum Luna - HYPOE FLYI HX-T E3-295

Nieduża mgławica o niebieskiej barwie, choć po znalezieniu się w jej środku zmienia się jej odcień na fioletowo różowy.

[Obrazek: Tc3PCKU.png]



Huh ?!

[Obrazek: Uq7c62W.png]



Zunuae Nebula - Zunuae HL-Y e6903

[Obrazek: 5AKJc0c.png]


Wulfric - Byoomao MI-S e4-5423

Mgławica o intensywnej czerwonej barwie. A że ja lubię kolorki, to i zdjęcie się zrobiło Biggrin

[Obrazek: OcAJbs6.png]


Six Rings - Myriesly RY-S e3-5414

Oooo to jest to co tygryski lubią najbardziej. 6 gwiazd T-Tauri, wszystkie z pierścieniami. Do tego kilka innych planet także ringed. No i dobre oświetlenie od głównej gwiazdy.


[Obrazek: A2NQ1oz.png]

[Obrazek: 16ifu6B.png]

[Obrazek: LD7PqhI.png]

[Obrazek: N0lpMZ5.png]

[Obrazek: itaYQJh.png]



Insinnergy's World - Myriesly DQ-G d10-1240

Znalezione przez jednego z pilotów podczas trwającej właśnie ekspedycji. Gazowy gigant oraz orbitujący bardzo blisko księżyc dają zapewniają ciekawe widoki. Do tego planety w tym regionie są napchane geologicznymi oraz biologicznymi znaleziskami. Pech chce, że zawsze jak szukam dobrego miejsca do zrobienia zdjęcia, to prawie zawsze trafiam na wulkany...

[Obrazek: p8wwUEu.png]


Sagittarius A*

O tym miejscu chyba nie muszę opowiadać zbyt wiele. Sam środek naszej galaktyki, supermasywna czarna dziura. Dla mnie jeden z głównych etapów tej podroży.

[Obrazek: EaIyMpH.png]

[Obrazek: dgDLW4v.png]

[Obrazek: s86iw6R.png]


Explorer's Anchorage - STUEMEAE FG-Y D7561

Nowiutka stacja kosmiczna wybudowana dzięki pracy tysięcy eksploratorów. Znajduje się zaraz obok Sag A*. Na dzień dzisiejszy nadal jest w trakcie budowy, ale to już chyba ostatni etap jej wykańczania.

[Obrazek: w5aQsI6.png]


Armstrong Landing - STUEMEAE KM-W C1-342

Nasz przystanek, z którego ruszamy w dalszą drogę. W 3302 roku w tym miejscu znajdowała się baza numer 11 pierwszej wyprawy Distant Worlds Smile. W tle widać podchodzącego lądowania PoProstuTyli

[Obrazek: muvqFhB.png]



To tyle w tym odcinku. Zostawiamy cywilizację. Więcej baz czy stacji już nie będzie. Ruszamy w stronę pustki.

[Obrazek: Jr3L3Fj.png]
Odpowiedz
#17
Przystanek numer 8 - Goliath's Rest oraz numer 9 - Cerulean Tranquility

Dzień dobry Smile. Tym razem podwójna ilość treści do dzienniczka. Zdecydowałem się na połączenie dwóch przystanków z prostego powodu. Gdy zobaczyłem trasę z punktu 8 do 9 stwierdziłem, że będzie zbyt mało interesujących punktów widokowych na zrobienie wartościowego wpisu. Postanowiłem więc poczekać jeszcze tydzień i zrobić jeden, a porządny.

Ostatnio moja żona stwierdziła, że moje zdjęcia są ładne, ale monotonne Biggrin. Niebieski statek na niebieskim tle, różowe na różowym itp. Co w sumie jest racją. Tak działa oświetlenie w tej grze. Nie jestem też w stanie na zawołanie sobie zrobić czerwonych silników do niebieskiego tła (co mi żona zasugerowała). Dało mi to jednak do myślenia. Przy takiej wyprawie jednak widoki się trochę powtarzają, a zdjęcia czasem wychodzą "na jedno kopyto". Szukam nowych ujęć, staram się patrzeć z innych perspektyw, ale koniec końców wychodzi podobnie. Osobiście też mam swoje preferencje co do tego co jest interesujące. Z racji tego, że przez większość czasu widzimy przed sobą czarną przestrzeń, lubię w szczególności miejsca, w których znajdę dużo kolorów. Im bardziej intensywne tym lepiej. I stąd też może wynika moja monotonność albo może też pewien styl, w którym lubię pstrykać.


WP 8

[Obrazek: o0uzHQW.jpg]

Pierwsze co zrobiłem po wyruszeniu z Sag A*, to udałem się w górę, jakieś 3000 Ly ponad poziom 0. Nie próbowałem pobijać tutaj jakiś rekordów, chciałem mieć dobry widok na jak największą część "chmury" naszej galaktyki. Wybrałem jakiś losowy system i zrobiłem kilka zdjęć.

[Obrazek: AV3NqlR.png]


[Obrazek: q7j2nnl.png]


[Obrazek: 2v3wU8L.png]


Hengist Nebula - Juenae OX-U e2-8852

Sama mgławica mnie nie interesowała - to co mnie tu przywiodło to Notable Stellar Phenomena. Różowa chmura z wyładowaniami elektrycznymi. Nie byłem do końca pewny co mnie czeka, ale obiło mi się o uszy, że łatwo tutaj o wypadek. Nie odważyłem się wlatywać w środek swoim głównym statkiem. Użyłem do tego celu myśliwca, których mam w zapasie 6 sztuk. Sam przelot robi ogromne wrażenie. Pioruny strzelają, grzmoty huczą. Nigdy się w tej grze tak nie wystraszyłem jak wtedy gdy zaraz koło mojego statku usłyszałem grzmot, a następnie oberwałem od wyładowania. Myśliwiec jeszcze chwilę się kręcił i "puf" - wróciłem na główny pokład Biggrin.

[Obrazek: uPS10Zo.png]



Crown of Ice - Phipoea WK-E d12-1374

Planeta typu Rocky - Ice. Cała powierzchnia jest pomarszczona. Nazwa regionu wywodzi się od pasm górskich, które znajdują się na północnej stronie planety oraz są pokryte lodem, tworząc swego rodzaju koronę. Góry tutaj potrafią być wysokie nawet na 50 kilometrów, a wąwozy głębokie na 20. Niestety podczas mojej wizyty "korona" nie była dobrze oświetlona i musiałem się zadowolić sąsiednimi pagórkami.

[Obrazek: D40YaBa.png]

[Obrazek: CUnditc.png]



Black Giants Nebula - Eorl Broae EB-O e6-1507


Mgławica planetarna. Jej centrum jest czarna dziura. Stąd też wywodzi się nazwa - w systemie znajdują się gazowe olbrzymy, a z powodu braku światła od głównej gwiazdy są one całkowicie zaciemnione. Tło natomiast mieni się w kolorach błękitu, fioletu i różu co daje ciekawy efekt wizualny.

[Obrazek: 9ShRyzS.png]


[Obrazek: CMI3rMU.png]



WP 9

[Obrazek: M7UjHDT.jpg]


Iris' Missive - Lasoae BF-A f810

Jest to chyba najładniejsze miejsce jakie odwiedziłem do tej pory podczas DW2. Jest to niby zwykła czarna dziura - jedna z wielu, których tysiące zdjęć przewijają się na co dzień przez reddity i inne takie. Nie jest ona ani najbardziej znana, ani największa. Chociaż jej rozmiar jest akurat tutaj według mnie dużym plusem. Dzięki jej kompaktowości daje świetny "efekt oka". Czarne dziury działają tak, że tło, które się za nimi znajduję tak jakby przetacza się przez soczewkę, zmienia kształt i znacząco wpływa na widoczność całej czarnej dziury. Tutaj w tle mamy duże skupisko gwiazd oraz niedużą mgławice o niebieskim odcieniu. Efekt jest taki, że zrobiłem tu chyba z 20 zdjęć i wszystkie mi się podobały Biggrin, nawet te źle wykadrowane. Z góry przepraszam, za spam zdjęć z tej samej miejscówki, ale zakładam, że skoro tu ktoś zagląda, to lubi oglądać fotki Smile.

[Obrazek: kZSAUnR.png]

[Obrazek: bGHMq1C.png]


[Obrazek: HZVkqiE.png]


[Obrazek: r9Jjh7k.png]


[Obrazek: YpkoeNm.png]


Dances with Giants - Hypoe Bluae VP-O e6-8688

Pod tym adresem znajdują się 2 gazowe olbrzymy, orbitujące wokół siebie w niedużej odległości. Dodatkowo są to planety, znajdują się najbliżej głównej gwiazdy, co przy korzystnym układzie pozwala zobaczyć dwa wschody słońca jednocześnie. Niestety nie dane mi było tego doświadczyć, ale i tak było miło tutaj zajrzeć.

[Obrazek: OX4F923.png]


Na koniec aktualny postęp:

[Obrazek: 8m1RaxZ.png]
Odpowiedz
#18
Przystanek numer 10 -Morphenniel Nebula

Jakoś tak mało wolnego czasu ostatnio. Ciągle coś mi wyskakuje, a zdjęcia się kiszą na dysku. Dziś więc bez zbędnego gadania, tylko same zdjęcia.



[Obrazek: r8lIWN1.jpg]


[Obrazek: gqBHOCv.png]



[Obrazek: 9qiUoXv.png]


[Obrazek: FZQUCRR.png]


[Obrazek: 8KbdQD3.png]


[Obrazek: iKped6f.png]


[Obrazek: S7ifO9K.png]


[Obrazek: MXG16Ev.png]


Progres:

[Obrazek: Q7S4g99.png]
Odpowiedz
#19
Przystanek numer 11 - Luna's Shadow

Małe sprawozdanie z mojej wyprawy. W ostatnim czasie zrobiłem sobie przerwę aby ograć Metro Exodus. Nie żałuję straconego czasu, fajne było Biggrin. Z tego też powodu brak zdjęć oraz nowych wpisów. Jeżeli chodzi o WP 11 - doleciałem tam w zasadzie bez zatrzymywania. Nic po drodze mnie jakoś nie zainteresowało. Jesteśmy już na ostatniej prostej do Beagle Point i właśnie tam aktualnie zmierzam. Nie planuję po drodze robić przystanków, bo w tej okolicy już się zbyt wiele nie dzieje. Zalałem już ten wątek taką masą zdjęć, że chyba nie mam się czego wstydzić Biggrin. Mój folder ze zdjęciami z tylko tej wyprawy zajmuje już ponad 3GB na dysku, więc mam materiałów na najbliższe 2 lata konkursów ZDK Wink.

[Obrazek: 9i5asWv.jpg]

Progres:

[Obrazek: rNdZwnK.png]
Odpowiedz
#20
Przystanek numer 12 -Beagle Point


[Obrazek: Mvvqo7R.jpg]

Ostatni przystanek... Odczuwam radość, bo doleciałem cały i zdrowy. Do tego jest to koniec pewnego zobowiązania - 4 miesiące lotu w jedną stronę, to szmat czasu. Z drugiej strony jest też człowiekowi zwyczajnie przykro, że to już koniec. Miewałem lepsze i gorsze chwile, mniej lub bardziej miałem ochotę eksplorować, a czasem traktowałem to też trochę jako obowiązek - bo przecież się zobowiązałem i trzeba dolecieć. No i wpis trzeba zrobić do dzienniczka Biggrin. Jestem też zadowolony z siebie, że podołałem ze znalezieniem wolnego czasu i doleciałem w terminie. Z kilkumiesięcznym dzieckiem w domu nie było to takie łatwe Smile.

Takie jeszcze moje małe przemyślenia odnośnie DW1 vs DW2. Podczas pierwszej wyprawy gra była dla mnie jeszcze całkiem świeża, miałem wtedy też dużo wolnego czasu i oddałem się całkowicie tamtej ekspedycji. Leciało nas też dużo mniej - 1000 osób zapisanych versus 15 000. Było trochę bardziej prywatnie, spotkania podczas przystanków coś znaczyły, poznałem sporo osób, z którymi wciąż utrzymuję kontakt. Sam przelot na taką odległość też znaczył dużo więcej - (o ile dobrze pamiętam) moja Anaconda miała wtedy zasięg skoku 34 LY, a Krait MKII, w którym poleciałem na tę wyprawę, aż 55 Ly. Siłą rzeczy DW2 wyglądało inaczej. Może jest też w tym trochę mojej winy - brak czasu oraz brak aż tak wielkiego zainteresowania grą jak kiedyś. Natomiast nie żałuję i DW2 też będę bardzo miło wspominać. Jest to zacna wyprawa i każdy kto doleciał do BP może być z siebie dumny Smile. Bardzo miło było ponownie tu zawitać.

[Obrazek: gMkRJ6e.jpg]



Samotny wędrowiec na krańcu wszechświata. Na miejscu zbiórki nie spotkałem żywej duszy... Pustka dosłownie i w przenośni. Zwróćcie uwagę, że na niebie także praktycznie brak jest gwiazd. Jest to dziwne wrażenie, w porównaniu do tego co widujemy na co dzień.

[Obrazek: B4lCYyP.png]



Mapa wyprawy wyznaczona przez zakładki

[Obrazek: FqnuOQk.png]



Widok w stronę centrum naszej galaktyki z takiej odległości też jest interesujący

[Obrazek: 0nWxNHr.png]

I to tyle jeśli chodzi o Distant Worlds 2. W sumie strasznie szybko mi zleciały te 4 miesiące. Mam wrażenie jakbyśmy niedawno dopiero wyruszyli. Teraz planuję posiedzieć tu jeszcze jakiś czas. Muszę zebrać siły na powrót. Jeszcze sam nie jestem pewny, która drogą będę wracać, ale skłaniam się do minięcia centrum galaktyki z lewej strony i może zajrzę jeszcze do kolonii po drodze. Co do kolejnych wpisów w tym wątku - będzie na pewno 1 po dotarciu do Maskelyne Vision. Zrobię wtedy małe podsumowanie. Czy coś się pojawi w międzyczasie? Póki co nie planuję Smile. Bez ciśnienia chcę wrócić do domu...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik pokładowy. Śladami Distant Worlds Expedition. Haji-me 41 58,406 20.01.2020, 17:56 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave Mathias Shallowgrave 19 19,136 12.02.2017, 03:52 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Dziennik pokładowy: Czas włóczęgi Mathias Shallowgrave 15 18,290 25.08.2016, 19:28 UTC
Ostatni post: Morlokus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości