Neural Log - CMDR ShiMan
#11
Miejsce: Leif Enterprise, stacja asteroidalna
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Układ: Run (system macierzysty Rogue Runners, okupowany przez The Winged Hussars)
Data: 11 VI 3306, godz. 00:00 czasu lokalnego



Znowu jestem w... dziurze.
Wszystko się potoczyło jak kula śnieżna; najpierw straciłem (znowu) moją licencję pilota (błędy formalno-administracyjne), potem "konglomerat" postanowił mi pokazać "środkowy palec" z tego tytułu.

Jak dla mnie - koniec zupełny.

Znów uziemiony, znów mogę ewentualnie siedzieć w papierkach.

No i znów moja psycha poleciała w dół niczym zdeorbitowany Coriolis... Ja już sam nie wiem, co ja mam ze sobą zrobić. Najwyraźniej znów czeka mnie wizyta u psychologa, ale do HRki daleko, a ja utknąłem na obcym ziemniaku należącym niegdyś do innej ekipy; tj. Rogue Runners, którym zawinęliśmy ziemniaka tylko dlatego, że to był ziemniak, tyle że z infrastrukturą. No i Onionhead mi się skończył.

Kolejnym ciosem dla mnie była premiera Lotniskowców Floty (Fleet Carriers) przez Brewer Corporation, początkowo klasę Drake (za "jedynie" 5,000,000,000 Cr (słownie: pięć MILIARDÓW Cr), w życiu (a nawet kilku) nie zarobię na niego bez kantowania jak w Borann, gdzie koniec końców zlikwidowali kolejną "kopalnię złota", ale jeśli ktoś raczy wpłacić "nieco" ARX...
Są zestawy modyfikacyjne do przerabiania go na inne klasy, jak Fortune, Nautilus czy jak na razie mój ulubiony Victory.


[Obrazek: modularship_paintjob_carrierdockb_f1pira...1920-4.jpg]
To jest właśnie lotniskowiec klasy Victory.

I znów cios za ciosem... Kiedy to się skończy? Tym bardziej że wciąż przyrasta wybór dodatków za ARX, a pakiety nie tanieją... Sad





Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#12
Miejsce: Leif Enterprise, stacja asteroidalna
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Układ: Run (system macierzysty Rogue Runners, okupowany przez The Winged Hussars)
Data: 11 VI 3306, godz. 16:20 czasu lokalnego




SEGMENT #000A01 ADDED

Postanowiłem, że zacznę pisać do INARY swoje przygody... tfu - żywot, komandora uziemionego.
W języku jakim posługuje się większość Bańki (angielski, chyba). No muszę coś zrobić, żeby nie oszaleć z rozpaczy.

Tak więc - do zobaczenia na INARZE.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#13
Miejsce: Lotniskowiec floty HKL Trader, właściciel: CMDR Ganzuri (swój)
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Układ: Lao Zi
Data: 03 X 3306, godz. 10:00 czasu lokalnego



Moja głowa... Gdzie ja jestem... Pamiętam, że byłem w HRce... Miałem lądować po raz pierwszy na Lotniskowcu. Tak bardzo spać mi się chciało. A na bank nic nie chlałem! Po prostu świętowałem swoje odzyskane telepołączenie...

No nic, czas sprawdzić jak tam... Chwila moment. CO JA ROBIĘ W LAO ZI!? Mniejsza. Zostałem wywieziony ponad 100 Ly. A o ile kojarzę, to takie bestie to nawet i 500 ly potrafią skoczyć, pod warunkiem że mają trytu pod kurek, rzecz jasna.

No nic, do Run, skąd leciałem 18 skoków Anakundą do HRki miałem ledwie kilka skoków. No ale postanowiłem tym razem polecieć do Gliese 9028 odebrać moją T9-kę.

Później... Nie wiem, co się stało, ale zauważyłem, że ta moja Krowa dostała zielone malowanie, a wnętrze coś zabiedza wódeczką...
No i komputer pokładowy - pierwsze co usłyszałem, to było привет командир. No nieźle mnie sponiewierało. No i rejestracja też uległa zmianie. No i obok fotela kapitańskiego zastałem dwie pełne butle wódki z planet należących do Imperium. No nic, ustawiłem kurs na HR 8444 - tylko 8 skoków, paliwa starczy... No to wio. No i na koniec: А нуу, цчики брики и в дамке!






Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#14
Miejsce: Megastatek "Spirit of Nysa" (należy do Sojuszu)
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Układ: Musca Dark Region PJ-P B6-1 (okolica Mgławicy Worka Węgla (Coalsack))
Data: 14 XI 3306, godz. 23:15 czasu lokalnego



No proszę... Po raz pierwszy wyleciałem dalej od Bańki, no i odwiedziłem Mgławicę Worek Węgla. Akurat Sojusz prowadzi tam prace budowlane, a Thargoidzi jak zwykle brużdzą nam w robocie. Ja akurat w AX uczestniczyć nie mogę (nadal jestem w czarnej dziurze jeśli chodzi o broń i wyposażenie AX), to więc z Pajkiem wybraliśmy się na transport fabrykatorów budynków do cywilnego krążownika o nazwie Spirit of Nysa (całkiem znajoma nazwa).

Ktokolwiek projektował ten statek, powinien spłonąć w gwieździe, w systemie którym znajdowało się biuro projektowe, a rodzinę sprzedać w niewolę. Jak można było pomyśleć tylko o JEDNYM lądowisku rozmiaru L? Ja i Pajk mieliśmy solidne problemy z dostawami, a na dodatek do akcji dołączył Warjoy, no i Zoltan też chwilowo robił swoje. Jedyne co mi się przypomina, to kolejki do szaletu w jakimś wielkim planetarnym parku rozrywki.

W każdym razie, na szybko piszę ten wpis póki moja T-9-tka jest rozładowywana, bo już trąbią na mnie inne kobyły takie jak moja... -_-






Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#15
Miejsce: Megastatek "Spirit of Nysa" (należy do Sojuszu)
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Układ: Musca Dark Region PJ-P B6-1 (okolica Mgławicy Worka Węgla (Coalsack))
Data: 15 XI 3306, godz. 17:30 czasu lokalnego



SEGMENT #000B3C ADDED

Ciąg dalszy w toku. Musieliśmy w HIP 42727 zrobić uzupełnienia zapasów, i wyruszyliśmy spowrotem do Mgławicy Worka Węgla. Jak na razie, radzimy sobie nieźle, już mamy wbite z 10 tysięcy w ramach kontrybucji na rzecz skolonizowania tej części Galaktyki.


[Obrazek: uBEEZa.png]


Przygotowania do następnej rundy trwają nadal. Zebraliśmy z Warjoyem mnóstwo fabrykatorów i generatorów. Wkrótce skaczemy.


SEGMENT #000B9A ADDED

Właśnie skończyłem wozić 18 kiloton materiałów różnorakich, w głównej mierze fabrykatorów. Co nieco też podebrałem od Dziadostwa, ale generalnie robotę mogę uznać za udaną. Dodatkowo Warjoy też pomagał. W tej chwili zaraz startuję znowu na łajbę Pajka, i będziemy czekać na efekty zbiórki.

[Obrazek: uBE6qG.png]

No tak, w międzyczasie też Federacja Pilotów się ze mną skontaktowała, i awansowała moją rangę handlową do stopnia Magnata. A to już tylko krok od tak pożądanej przez wszystkich rangi Elite. Jeszcze tylko tyle i witaj Shinrarta Dezhra!

SEGMENT #000B3C ADDED

Wróciłem już do HRki. Pajk podrzucił mnie swoją łajbą do układu Quechi (220 ly), mając nadzieję że skołuję sobie broń AX. Nic z tego... Jak wracałem, to brakowało mi paliwa, toteż uzupełniłem sobie na Extra Gateway w HIP 101631 (~149 ly). No ale jak to mówią - wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. W końcu nawet postanowiłem się przeprowadzić na jakiś bardziej znośne osiedle mimo wszystko...

[Obrazek: uBykjC.png]

PS: O ile z AX dostanę figę z makiem (bo nie mam nic do AX), tak to inicjatywa oceniła, że mój wysiłek kwalifikuje mnie do Top 10% wszystkich, którzy pomagali dostarczać materiały. Całość została ukończona przed czasem (jak zwykle). Czeka na mnie 50M + podwójnie wyinżynierowane FSD...

PS2: Przemyślałem sobie nieco sprawę swojego teoretycznego "Fleet Carriera" (vide wpis z 11 VI 3306). Projekt wygląda tak: Na bazie Drake'a zrobiłbym jak poprzednio klasę Victory, pomalowałbym go raczej na zielono (Vibrant Green), tak samo holo-wskaźniki i wydech, a na kontrolera ATC zainstalowałbym Blaine'a. Pasują mi jego kwestie. A na koniec bym go nazwał... Semioza. Od procesu tworzenia i identyfikacji znaków, no i od książki, w którym ludzkość osiedla się na planecie, w którym istnieją inteligentne rośliny. (brr kwiatki Thargoidów... A moze lepiej go nazwać "Day of the Triffids"?)

PS3: Dobra, żeby nie było - muzyka na koniec, zgodnie z tradycją, bo ten dodatkowy post się zrobił większy od poprzedniego...




Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#16
Miejsce: Kepler Orbital, uszkodzona stacja typu Orbis
Sektor: Inner Orion Spur (Bańka)
Układ: Atropos (Przestrzeń Federacji, pod kontrolą Zacharego Hudsona)
Data: 21 XI 3306, godz. 20:30 czasu lokalnego



Słyszałem wieści. Radykalny odłam Marlinistów (coś jak kiedyś fanatycy religijni z 13 wieków temu) zdetonowali bomby z enzymami pochodzenia thargoidzkiego, celem uciszenia pojmanych współtowarzyszy sprawy. Szkoda że przy okazji cała stacja  topi się od enzymów. Wszędzie widać uciekające powietrze. Oraz ogień.


PRIORITY ALERT. INCOMING CRITICAL COMM FROM KEPLER STATION: Komandorze, tu kontrola lotów. Macie zezwolenie na lądowanie; lądowisko nr 27. Pospieszcie się, w loży oczekują ludzie na ewakuację.


Usiłowałem wylądować. Dostałem informację że usługa autodokowania nie działa. Super, akurat Bieługą lecę... Łącznie miejsc na 60 osób (12 ekonomiczne, 32 pierwsza klasa i 18 luksusowa). Do diabła, musiałem ostrożnie manewrować w Szczelinie... Dobrze że nie było ruchu z naprzeciwka. Wystarczy że raz utknąłem, a co jeszcze sprawne działka już do mnie wycelowały za blokowanie przejścia. No ale udało się wydostać.


Wnętrze stacji było iście piekielnym widokiem.

[Obrazek: uvTrh3.jpg]

Nawet wewnątrz musiałem ostrożnie manewrować. Wokół były strzępy instalacji, atmosfera stacji płonęła, wszędzie był dym...

PRIORITY ALERT. INCOMING CRITICAL COMM FROM KEPLER STATION: Uwaga na nagły wzrost temperatury. Jeśli nie macie wyrzutni chłodnic, natychmiast lądujcie. Zostało wam 250m do celu.

TEMPERATURE ALERT: CONDITIONS IN HELM ABOVE OPTIMAL. HEATSINKS OVERSTRAINED. RECOMMENDED EVAC FROM HOT ZONE.

Nie mogłem się guzdrać. Widzę lądowisko nr 27, z dopiskiem RESTRICTED. Muszę tylko tam wylądować, i...

WARNING: EXTERNAL EXPLOSION DETECTED.

Do diabła, wybuch zniósł mnie z kursu. Poziom ciepła w systemie już przekroczył 80%. Korygując kurs, już się ustawiłem nad płytą lądowiska, kiedy usłyszałem alarm:

TEMPERATURE ALERT: CONDITIONS IN HELM CRITICAL. HEATSINKS OVER MAX CAPACITY. IMMEDIATELY EVACUATE FROM THERMAL HAZARD TO PREVENT PERNAMENT DAMAGE.

Wskaźnik już przekroczył 100%, i wciąż dawał w górę jak szalony. Jeszcze ostatnie poprawki... Jest! wylądowałem.

PRIORITY ALERT. INCOMING CRITICAL COMM FROM KEPLER STATION: Kontakt. Komandorze, natychmiast chowamy pański statek do hangaru celem schłodzenia. Proszę w międzyczasie wziąć ludzi na pokład. Tyle ile jest pan w stanie. Kontrola lotu, bez odbioru.

Usiłowałem połączyć się z Usługami Stacji. Z racji tego że trwa ewakuacja, to nie mogłem nawet paliwa uzupełnić. Akurat mam jeszcze trochę zapasu. Holointerfejs nawet szwankował...

[Obrazek: uvTzzl.jpg]

Zdołałem już dobrać tylu ludzi, ile mogłem. Najoptymalniej, jak się dało, byleby zabrać ich jak najwięcej. Doki na Biełudze otwarte, widzę że wchodzą uchodźcy. Jak tylko wejdą wszyscy, to zgłaszam start do okolicznego statku ratunkowego.

Na koniec coś pod sytuację przed startem...

PS: Muszę zainwestować w 1, 2 Heatsink Launcher celem zminimalizowania uszkodzeń.




Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#17
UPDATE Complete

Miejsce: Lotniskowiec floty GROT "Magnetar", właściciel: CMDR TRAWA (swój)
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Klaster: Sektor Col 285
Układ: HR 8444
Data: 30 XI 3306, godz. 10:00 czasu lokalnego



Właśnie wróciłem z Operacji Avalonia, którą zorganizował CMDR TRAWA. Było nawet nieźle, chociaż harmider na kanałach komunikacyjnych sprawiał że miałem nieraz chęć, by autoryzować Self Destructa mojej Kobry.

No ale do rzeczy: zdobyliśmy jakiś złom odnośnie Guardianów, potem wieźliśmy z Dziadostwem i Miszelem Evil Juice z Leesti (stacja George Lucas) do okolicznej stacji w następnym systemie. Alert o nielegalnym towarze trochę nas przestraszył, ale koniec końców było OK. Następnie trzaskanie piratów należących do Dark Wheel... Podobno sroga legenda otacza tą ekipę... Ostatni pirat zdołał nam uciec przed zestrzeleniem. BTW: Muszę coś zrobić z doborem arsenału, bo miałem rakiety niekierowane i PA, oczywix na fixed. Celność... Niewiele powyżej zera.  Tak walczyć to można jedynie na mniej niż 500m w moim przypadku. Biggrin
Na koniec udaliśmy się do megashipa, który jak się okazało... był zaatakowany przez Thargoidów. Trochę długo musieliśmy czekać z ekipą oraz Angerem Ashem i jego towarzyszem, ale mimo wszystko zaczęły się zjeżdzać Scouty, które kasowaliśmy z pewnym trudem. Łącznie padły 4 (wg mnie). No ale potem pojawił się Cyklop, i musieliśmy natychmiast wiać, tyle że odpaliło bydlę Shutdown Field, a że nie byliśmy przygotowani na AX... Miszel i Anger Ash skończyli jako jego "posiłek", a reszta cudem zdołała się wyrwać stamtąd, z powrotem do Magnetara. Dość przygód na jeden dzień...

W międzyczasie się zastanawiam nad swoim własnym projektem Husarskiej Choinki. Jak na razie odzew jest niezły...

Dodatkowo rozważam malowanie dla swojego teoretycznego FC, który jednak będzie nosić nazwę związaną z "inteligentymi roślinami": Semiosis czy Day of the Triffids.


[Obrazek: modularship_paintjob_carrierdockb_allian...1920-4.jpg]
[Obrazek: modularship_paintjob_carrierdockb_squadr...1920-4.jpg]
[Obrazek: modularship_paintjob_carrierdockb_vibran...20-4_1.jpg]
[Obrazek: modularship_paintjob_carrierdockb_salvag...1920-4.jpg]

To na razie tyle. Nie znalazłem odpowiedniego motywu na ten wpis.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#18
UPDATE Complete

Miejsce: Wenzel Terminal
Sektor: Inner Orion Spur (poza Bańką)
Obszar: Marchia Jaarn, terytoria TWH
Układ: Truk
Data: 16 III 3307, godz. 16:00 czasu lokalnego




Muszę rozważyć skopanie tyłka Ryczemu. Akcja "ANTYWIRUS", jaki podjęli ponad rok temu, nie zapobiegła do końca roznoszeniu wirusa 3306-CoV-2.

khe, khe...

Obecnie siedzę w swoim T9, w oczekiwaniu na wyniki badań. Coś na stacji mówili o nowym ognisku zarazy koronawirusa, który możliwe że wymknął się z Kamitry w jakiś sposób. Podejrzewam rekombinację genetyczną z wirusem typu HHV, skąd mógł nabyć zdolność do latencji w komórkach nerwowych. Do tej pory nie wiadomo, jakie są warunki aktywacji, ale mogę podejrzewać, że takie jak w przypadku tegowoż wirusa HHV.

No nic. Mam kwarantannę, dobrze że chociaż startować mogę i lecieć robić swoje rzeczy, z racji że od właściwie zawsze nie możemy opuszczać naszych łajb...

khe, khe, kheee...

Słabo się czuję.

A co do poprzednich zdarzeń: Husarska Choinka aka TWHoinka Vol.2 się udała.


No i motyw na koniec. Mam tylko nadzieję, że nie trwały.





Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#19
Miejsce: 5.18 ls od głównej gwiazdy systemu
Sektor: Sanguineous Rim
Obszar: Outotz
Układ: WJ-I D9-3
Data: 07 XI 3307, godz. 14:33 czasu lokalnego



Od czasu choroby zdołałem się w pełni wykurować. Dzięki Najwyższemu. Później załapałem się na szczepionkę, a potem odpoczywałem.

Później, zdecydowałem się pomóc w systemie Alcor, przy zwożeniu towarów na budowę "mostu" między Colonią a Bańką.
Za drugim razem, banda idiotów zdecydowała się za wcześnie zakończyć ten event, dlatego figa z makiem dla mnie. Ledwie 1M Cr. Niech się... wiadomo co.

Wkurzony zdecydowałem się polecieć na eksplorację. Po raz pierwszy wyleciałem poza "Inner Orion Spur", gdzie jest i nasza Bańka.
Odwiedziłem mgławice Witch Head, Runnerman i Oriona. Nawet chciałem odwiedzić Koński Łeb, ale wszystkie systemy wokół mgławicy są zablokowane na permit.

W każdym razie, planuję już powrót do Bańki, ale jeszcze zahaczę o mgławicę California, i układ T Tauri. Podobno ma być jakiś dym pomiędzy jegomościem znanym tylko jako Salvation, a upokorzonym Aegis. To będzie ciekawe...


No i jak zwykle, motyw.





PS: Jeszcze foteczka z miejscówki, gdzie jestem. Pozdro. o7

[Obrazek: unknown.png]

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#20
Historia super, ale ukradło ci polskie znaki Smile
"Tam gdzie diabeł nie może, tam Rusałkę poślą."

[Obrazek: XfrpR3P.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,640 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  [LORE] Kastilione Log Mike Kastilione 5 2,346 23.10.2022, 08:22 UTC
Ostatni post: Mike Kastilione
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,248 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  CMDR DYoda DYoda 64 71,504 16.02.2019, 21:45 UTC
Ostatni post: DYoda
  Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave Mathias Shallowgrave 41 57,629 20.01.2019, 03:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości