GUNSHIP 2000 (PC/AMIGA)
#1
Symulator śmigłowców od MicroProse. Bardzo trudna, ale i bardzo satysfakcjonująca gra.

Miałem z nią do czynienia w DOSie, ale nie potrafiłem się oderwać od ziemi Tongue




Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#2
(04.01.2019, 17:23 UTC)ShiMan napisał(a): Symulator śmigłowców od MicroProse. Bardzo trudna, ale i bardzo satysfakcjonująca gra.

Miałem z nią do czynienia w DOSie, ale nie potrafiłem się oderwać od ziemi Tongue




Przelatałem wiecej godzin niż w Elite. Smile
Odpowiedz
#3
Pierwsza gra która mnie tak naprawdę wciągnęła  Dodgy
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#4
pamiętam z ez czasem dostawało sie pod rozkazy inne śmigłowce max 6 ( chyba ) i ich piloci w miarę postępów też otrzymywali medale za osiągnięcia .
Grałem na Amidze.
Odpowiedz
#5
Ta gra wyprzedzała swoje czasy, pierwszy symulator śmigłowców bojowych z możliwością latania różnymi maszynami od Kiowa Warrior do Apache Longbow, oraz dowodzenia kilkoma śmigłowcami w czasie misji. Nawet po załogę zestrzelonego śmigłowca było można wysłać Black Hawk. Pamiętam, że zawsze były dwa cele do wykonania Primary i Secondary., sukces dawało zrealizowanie Primary drugi cel był opcjonalny. I ta sala odpraw przed misją genialna gra.
Odpowiedz
#6
Ależ mi łezkę zakręciłeś.
Odpowiedz
#7
(05.01.2019, 00:45 UTC)-=302Sq=-Steryd napisał(a): Ta gra wyprzedzała swoje czasy, pierwszy symulator śmigłowców bojowych z możliwością latania różnymi maszynami od Kiowa Warrior do Apache Longbow, oraz dowodzenia kilkoma śmigłowcami w czasie misji. Nawet po załogę zestrzelonego śmigłowca było można wysłać Black Hawk. Pamiętam, że zawsze były dwa cele do wykonania Primary i Secondary., sukces dawało zrealizowanie Primary drugi cel był opcjonalny. I ta sala odpraw przed misją genialna gra.

Ale jak się postarałeś o oba cele i wysokie wyniki to udało mi się (o ile dobrze pamiętam) po 10 misjach mieć maksymalny stopień i emeryturka. Oczywiście trzeba było grać na najwyższym poziomie trudności.
Kluczem do sukcesu było odpowiednie używanie systemów obronnych śmigłowca, tylko te rakiety na laser ….
Piękna gra piękne czasy i tylko szkoda że na Amidze nie było dodatkowych misji i że wersja AGA była skopana.
Odpowiedz
#8
Teraz by wydali dlc z poprawkami przez neta Biggrin
Odpowiedz
#9
Miałem na Atari ST. Jedna z moich ulubionych gier. Uwielbiałem dźwięk uruchamianych turbin i powoli rozkręcającego się wirnika głównego. Takie zrobił na mnie wrażenie, że do dziś pamiętam Wink
Odpowiedz
#10
Ja najbardziej lubiłem latać Apachem Longbow. Podlatywało się do górki i wychylało zza niej powolutku, tak żeby wystawić tylko ten zespół kamer nad wirnikiem. Jak coś wyłapało, to pyta w górę, odpalenie rakiet i znowu skitranie się za górką Smile
Wydaje mi się, że taka gra w dzisiejszych czasach by nie przeszła - kilkanaście, czasami kilkadziesiąt minut lotu do miejsca akcji. Odpalenie paru rakiet i powrót na lądowisko. Czasami długie godziny za sterami i parę sekund akcji Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Death Stranding na PC Dako 6 6,223 12.03.2020, 19:16 UTC
Ostatni post: szkodi
  Destiny 2 (PC!) Robinus 93 75,611 10.06.2019, 13:58 UTC
Ostatni post: bocu
  Strike Aces \ Fighter Bomber (Amiga, DOS etc.) ShiMan 5 5,482 04.01.2019, 17:17 UTC
Ostatni post: ShiMan
  [PC] Kto chce gry Paradox? (m.in. Stellaris, Pillars of Eternity) ryczypior 16 14,211 05.02.2018, 15:06 UTC
Ostatni post: ryczypior
  [PC] Kto chce Civilization VI? ryczypior 26 20,544 15.01.2018, 20:19 UTC
Ostatni post: janosik13



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości