Oculus Rift DK2 - wasze doświadczenia?
#11
Mierząc linijką (wiem, full profeska) rozstaw źrenic mam na poziomie 62 mm.. więc nawet biorąc duży zakres błędu 5mm i tak się raczej zmieszczę. Po przewertowaniu całego tematu na tym forum o WMR oraz to co powyżej napisałeś, DK2 odchodzi totalnie z mojej listy życzeń. Raczej będę celował za waszą radą coś właśnie z WMR z Lenovo lub Acer. Wink Dzięki wielkie za doradzenie.
BTWSmile z tym OLX trafiłeś jak zawodowy snajperWink Miejscowość gdzie to sprzedają to moje okoliceWink
Odpowiedz
#12
(04.01.2019, 20:48 UTC)Khavai napisał(a):
Cytat:Ja aktualnie mam i używam zarówno WMR jak i Oculusa Rifta. Ale o co dokładnie chcesz się zapytać? Może mogę pomóc, ale sprecyzuj pytanie, obydwa systemy nadają się do grania. WMR ma sporo różnych gogli  one się różnią jakością displaya, niektóre to zwykły LCD, inne jak np. odyssey+ to już najwyższa klasa z kolei.
Jakie są Twoje wrażenia z używania oculus Rift. Podkreślę, pytam o oculus w wersji DK2 - wersja developerska. Czy jest sens wywalać na to kasę. Chłopaki zaczynają przekonywać mnie do WMR. Jeżeli miałeś to szczęście żeby porównać WMR oraz OR DK2, czy mógłbyś swoim zdaniem w kilku zdaniach powiedzieć zalety i wady względem konkurenta odnośnie tych sprzętów?
Jeżeli chodzi o WMR, aż taka jest różnica między firmami? Czy którąś proponujecie bardziej?
Tak ciężko coś znaleźć odnośnie VRek innych niż OC Rift czy HTC Vive.   

Krótko mówiąc Rift ma ten nieszczęsny screen door, który mi osobiście dość mocno psuje wrażenia z gry, trudniej też jest odczytać niektóre 

wskaźniki z HUD'a (np . G)  ale z kolei przyjemniej się gra w oculusie. Obraz jest bardzo ostry a pozycjonowanie bardzo naturalne. Zresztą sporo 

osób nadal używa oculusa albo wraca do niego po pewnym czasie. Po prostu jak  się  "zapomni" o scrreen door  to gra się w  tych googlach 

świetnie.
Odpowiedz
#13
(04.01.2019, 22:22 UTC)Khavai napisał(a): Mierząc linijką (wiem, full profeska) rozstaw źrenic mam na poziomie 62 mm.. .....
BTWSmile z tym OLX trafiłeś jak zawodowy snajperWink Miejscowość gdzie to sprzedają to moje okoliceWink

Jesteś stworzony do WMR.
Polecam się, jeżeli jeszcze będę mógł Ci pomóc wydać pieniądze Biggrin
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#14
Aktualnie sprzedaje DK2 bo mikołaj mi przyniósł CV1. Co do tematu to wydaje mi się, że to wszystko kwestia kasy. Miałem parcie najpierw kupić pimax 5k, ale myślę sobie, że to potem dołożyć do procka by trzeba a to i płyta do wymiany i tak dalej nieskończone wydatki. Póki co miałem tylko Gear VR, DK2 i CV1. DK2 dawał rade a CV1 kupiłem z chęci zagrania w gry z oculus store i pomachania trochę łapkami. Oculus na tę chwilę daje mi mnóstwo frajdy, jestem zdania żeby poczekać teraz ze dwa lata- zaraz wyjdzie coś nowego i sprzęt znowu stanieje. Mam nadzieję, że pomogłem i coś wniosłem do dyskusji.

PS. Nigdy nie myśl, że VR skończy się na Elitce, prędzej czy później będziesz miał smaka na więcej.
Odpowiedz
#15
(04.01.2019, 22:22 UTC)Khavai napisał(a): Mierząc linijką (wiem, full profeska) rozstaw źrenic mam na poziomie 62 mm.. więc nawet biorąc duży zakres błędu 5mm i tak się raczej zmieszczę. Po przewertowaniu całego tematu na tym forum o WMR oraz to co powyżej napisałeś, DK2 odchodzi totalnie z mojej listy życzeń. Raczej będę celował za waszą radą coś właśnie z WMR z Lenovo lub Acer. Wink Dzięki wielkie za doradzenie.
BTWSmile z tym OLX trafiłeś jak zawodowy snajperWink Miejscowość gdzie to sprzedają to moje okoliceWink

@Khavai to tak jeszcze na wszelki wypadek przejdź się od dowolnego opytka, który Ci powinien za uśmiech zmierzyć ten rozstaw Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oculus Quest 2 - zaproszenia do znajomych / wspólne granie. Xenderr 4 1,816 07.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  HP Reverb G2 vs. Oculus Quest 2 Fenyl de Lechia 8 3,215 07.12.2022, 16:33 UTC
Ostatni post: Khavai
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,050 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,260 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Dk2 problem Christian 3 3,572 10.12.2017, 13:46 UTC
Ostatni post: kris750PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości