Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztolnia - czyli kącik GÓRNICZY
Wszystkie lokalizacje znajdziesz w portalu inara .
Odpowiedz
Industrial to przemyslowy a nie gorniczy (mining/refinery).
I jednak zdecydowanie zalecalbym wiecej collectorow - chocby wlasnie instalujac Mining Limpet Controller zamiast tego collectora... 4 limpety to jednak lepiej niz 2.
I wcale nie chodzi tu o parcie na kase, ale na dluzsza mete gra w stylu "przysmaz skalke 10 sekund i idz zaparzyc kawe albo trzasnac drzemke zanim limpety pozbieraja co wypadlo" naprawde sie nie sprawdza Wink.

Co do sprzedazy urobku, czasami zdarza sie, ze cena w ukladzie, w ktorym kopiesz jest calkiem przyzwoita. Szczegolnie na lotniskowcah. Zwykle bedzie nizsza niz najlepsza jaka mozesz uzyskac, ale daje mozliwosc sprzedazy na miejscu, bez koniecznosci wyprawy nie wiadmo jak daleko.

Do szuaknia najlepszych cen oraz stacji z konkretnymi modulami to generalnie sa 2 bazy danych: https://eddb.io i https://inara.cz
Tylko w dane dotyczace lotniskowcow wypada traktowac jako mocno orientacyjne. Wszystkie ustawienia zaleza od graczy i ich stan w bazach moze nie nadazac.
Odpowiedz
Dziękuje wszystkim za rady, sprawdzę dzisiaj wieczorem czy uda się sprzedać pierwszy urobek Biggrin
Odpowiedz
jeszcze raz wkleję kawałek z tego co ci napisałem wcześniej - odnośnie miejsca do kopania i sprzedaży :

a tutaj jeszcze jeden link do fajnego narzędzia:
http://edtools.ddns.net/miner

kliknij sobie zakładkę Platinum i tak naprawdę polecam uczciwie system który widnieje na samej górze Omicron Capricorni B - jak widzisz jest tam obok system w którym sprzedasz Platyne za dobra cenę oddalony zaledwie 86 LY od Omicron. Powinienes tam dolecieć z pełną ładownią nawet bez Fuel Scoop ( do tankowania z gwiazd ).
Oczywiście najpierw musisz do Omicron dolecieć - może jednak Fuel Scoop to nie taka zła opcja na początek Smile

Po kliknięciu na Platynę na tej stronie , w pierwszej linijce masz Omicron Capricorni B i w tej samej linijce - system w którym sprzedaż to co wykopałeś wraz z odległością do tego systemu 86 LY

Możesz też na tej stronie wpisać ręcznie nazwę systemu gdzie jesteś, wybrać Platynę i też ci pokaże gdzie lecieć sprzedać.
Eddb.io też ci dobrze pokaże ale jest więcej rzeczy do wpisania i zaznaczenia - najszybciej znajdziesz na tej stronie która ci podałem.

Hath Breaker Lipmet służy do wyrywania drzwi ładowni i kradziezy towaru z innego statku- potrrzeba do tego wiele doświadczenia.
Odpowiedz
Pierwszy milion zarobiony na górnictwie! Bardzo przyjemna odskocznia od lądowania, zaladunku towaru kilku skoków i sprzedaży.
Pytanie mam takie jak wchodzę w mapę układu i sprawdzam sobie planetę z ringami i w opisie jest że ma np. 2 to który jest który? Bo kierując się chlopskim myśleniem ten pierwszy jest bliżej planety.
Mam pytanko jeszcze hotspotów. Jeżeli chodzi o riski to one dotyczą tylko pojawiania się piratów a nie tego czy surowiec występuje?
I czy warto kopać tuż przy hotspocie, czy warto trochę odlecieć? Czy nie ma to znaczenia ?
Odpowiedz
No i chlopskie myslenie akurat sie tu sprawdza. Pierscienie sa liczone od planety.

Jesli chodzi o ryzyko, to wydaje mi sie za zaczales mylic pojecia, a dokladniej hotspot z resource extraction site (RES).

Poziom ryzyka, czyli te wszystkie low/medium/hard/hazardous to dotyczy tylko RESow:
- piratci - ich ilosc, sila i agresywnosc,
- policja - szybkosc reakcji i ilosc. W hazardous np. policja wogole sie nie pojawia.
- jesli dobrze to pamietam, to rozniez pewien mnoznik do ilosci wydobytego surowca.

Hotspoty, czyli te zolte plamy na zeskanowanym pierscieniu, to miejsca o zwiekszonym wystepwoaniu danego surowca. Oznacza to, ze w hotspotach znajdziesz wiecej asteroid i z wieksza zawartoscia poszukiwanego towaru. Na piratow jednak nie maja zadnego wplywu.
A co do kopania - to teoretycznie centrum hospota jest najbogatsze, choc jeszcze lepsze do kopania sa obszary nakladania sie 2 albo 3 hotspotow tego samego surowca.
Odpowiedz
(08.12.2022, 13:29 UTC)Sharevok napisał(a): Pierwszy milion zarobiony na górnictwie! Bardzo przyjemna odskocznia od lądowania, zaladunku towaru kilku skoków i sprzedaży.
Pytanie mam takie jak wchodzę w mapę układu i sprawdzam sobie planetę z ringami i w opisie jest że ma np. 2 to który jest który? Bo kierując się chlopskim myśleniem ten pierwszy jest bliżej planety.
Mam pytanko jeszcze hotspotów. Jeżeli chodzi o riski to one dotyczą tylko pojawiania się piratów a nie tego czy surowiec występuje?
I czy warto kopać tuż przy hotspocie, czy warto trochę odlecieć? Czy nie ma to znaczenia ?

4 tony wykopałeś? Wink
Odpowiedz
(08.12.2022, 14:07 UTC)Pajk napisał(a):
(08.12.2022, 13:29 UTC)Sharevok napisał(a): Pierwszy milion zarobiony na górnictwie! Bardzo przyjemna odskocznia od lądowania, zaladunku towaru kilku skoków i sprzedaży.
Pytanie mam takie jak wchodzę w mapę układu i sprawdzam sobie planetę z ringami i w opisie jest że ma np. 2 to który jest który? Bo kierując się chlopskim myśleniem ten pierwszy jest bliżej planety.
Mam pytanko jeszcze hotspotów. Jeżeli chodzi o riski to one dotyczą tylko pojawiania się piratów a nie tego czy surowiec występuje?
I czy warto kopać tuż przy hotspocie, czy warto trochę odlecieć? Czy nie ma to znaczenia ?

4 tony wykopałeś? Wink

Trochę więcej, ale cena beznadziejna Biggrin ale dzieki podanej stronie ogarnę lepsze miejsce dlna sprzedaż
Odpowiedz
(08.12.2022, 14:53 UTC)Sharevok napisał(a):
(08.12.2022, 14:07 UTC)Pajk napisał(a): 4 tony wykopałeś? Wink

Trochę więcej, ale cena beznadziejna Biggrin ale dzieki podanej stronie ogarnę lepsze miejsce dlna sprzedaż

platyna - ok. 250 k CR za tonę - ustaw sobie collectory tak, żeby nie łapały śmieci. Gdzie mniej więcej kopiesz?
Odpowiedz
[quote pid='140642' dateline='1670517034']
platyna - ok. 250 k CR za tonę - ustaw sobie collectory tak, żeby nie łapały śmieci. Gdzie mniej więcej kopiesz?
[/quote]

Siedzę teraz w GCRV 1568 i mam zamiar sprzedawać w KI. Obczailem już jak robić selekcję śmieci, na razie najbardziej cierpie na brak czasu irl żeby porządnie usiąść i polatać i wszystko robie z doskoku
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak planować trasę czyli problem komiwojażera w kosmosie maqinus 8 9,591 12.08.2020, 16:31 UTC
Ostatni post: KuZDoG
  [PORADNIK] Jolly Roger czyli sprawiedliwość społeczna Yautja 16 21,002 05.04.2020, 21:28 UTC
Ostatni post: TRAWA
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,701 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  Przeprowadzka - czyli mamy nowy komputer Baton 1 4,780 10.04.2016, 10:05 UTC
Ostatni post: Drakkainen
  [PORADNIK] Wings czyli Skrzydło Delwin 0 4,139 08.12.2015, 16:14 UTC
Ostatni post: Delwin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości