Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztolnia - czyli kącik GÓRNICZY
(31.12.2020, 11:41 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Muszę chyba Diox z tobą polecieć na Samarium - jak pisałem byłem wszędzie, na każdym z tych pierścieni i tragedia jeśli chodzi o Samarium. Nawet w innym systemie na lodowym pierścienu szukałem..

Nie wiem, ile go potrzebujesz, ale wczoraj testowo sobie kopałem w metalicznym ringu, w hotspocie painitu, co prawda 5000ly od banki, ale pristine to pristine, zbierając praktycznie wszystko co napotkałem w godzinę znalazłem 100 samarium.
Tak, wiem, średnia pomoc Biggrin
Po prostu mówię, że w losowym metalicznym ringu nie miałem większych problemów z znalezieniem samaru, chociaż kto wie, może paradoksalnie to hotspot painitu mi z tym pomógł, przez jakiś czas widywałem opinie, że w hospotach diamentu było więcej trytu niż w spotach...trytu.
Odpowiedz
kiedyś była taka opinia że w danym hotspocie występują materiały które są w pobliskich hotspotach. Nie wiem czy to jeszcze obowiązuje.
Poza tym - te skalki z duża zawartością Samarium muszą występować do 100LY od systemu w którym jest zadanie, inaczej szkoda czasu. Narazie dałem sobie spokój z tym, kombinuję teraz z czymś innym Smile
Odpowiedz
Witam mam takie pytanie, jak wygląda wasz build statku do kopania?, chodzi o to czy tylko macie pod jednym rodzaju wydobywania?, np tylko laser lub tylko core mining, mam T9 i chciałbym móc wydobywać wszystkimi rodzajami surowce, można tak czy tylko inwestować w jeden rodzaj?, dodam że w kopaniu jestem prawie zupełny swiezak 
Odpowiedz
(17.03.2022, 08:59 UTC)thyrfing krk napisał(a): Witam mam takie pytanie, jak wygląda wasz build statku do kopania?, chodzi o to czy tylko macie pod jednym rodzaju wydobywania?, np tylko laser lub tylko core mining, mam T9 i chciałbym móc wydobywać wszystkimi rodzajami surowce, można tak czy tylko inwestować w jeden rodzaj?, dodam że w kopaniu jestem prawie zupełny swiezak 

Można. Niestety to kwestia pewnego balansu. W t9 da się tak zrobić, ale wtedy czas wydobycia laserami mocno się wydłuży, nie ze względu na konieczność szukania innego rodzaju złóż, a z powodu mniejszej ilości laserów. 
Podsumowując, owszem da się, ale się nie opłaca.
Odpowiedz
Czyli build pod dany surowiec który aktualnie chce wydobywać?
Odpowiedz
(17.03.2022, 09:58 UTC)thyrfing krk napisał(a): Czyli build pod dany surowiec który aktualnie chce wydobywać?

Build pod rodzaj wydobycia. Wyróżniamy trzy rodzaje wydobycia.
Subsurface mining
Core mining
I klasyczny laser mining.

Ten ostatni jest najbardziej dochodowy.
Ten pierwszy najciekawszy.
Odpowiedz
Dodać trzeba do tego jeszcze surface mining.
Odpowiedz
I rozumiem że każdy surowiec da się wydobyć każdą metodą?
Odpowiedz
Aaa ok teraz rozumiem, pięknie dziękuję za pomoc
Odpowiedz
Witam czy istnieje jakiś latwiejszy sposób celowania seismic charge i Sub-surface Displacement Missile,chodzi o to że oba moduły mam na skrzydłach i by trafić w miejsce wydobycia muszę brać poprawkę w kursorze albo na lewą lub na prawą stronę więc defacto zazwyczaj pierwsze collectory idą na zmarnowanie, jak celuje środkiem kursora (wtedy celownik robi się tak jakby podwójny po bokach) to nigdy nie trafiam, czy robię coś źle? 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak planować trasę czyli problem komiwojażera w kosmosie maqinus 8 9,644 12.08.2020, 16:31 UTC
Ostatni post: KuZDoG
  [PORADNIK] Jolly Roger czyli sprawiedliwość społeczna Yautja 16 21,091 05.04.2020, 21:28 UTC
Ostatni post: TRAWA
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,722 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  Przeprowadzka - czyli mamy nowy komputer Baton 1 4,795 10.04.2016, 10:05 UTC
Ostatni post: Drakkainen
  [PORADNIK] Wings czyli Skrzydło Delwin 0 4,153 08.12.2015, 16:14 UTC
Ostatni post: Delwin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości