Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztolnia - czyli kącik GÓRNICZY
(05.02.2018, 08:39 UTC)jezzman napisał(a):
(05.02.2018, 07:59 UTC)panatha1975 napisał(a): Panowie i Panie takie pytanko ( pierwsze moje na forum Smile )

takie coś do kopania ? (tak,chcę ten statek Smile )
co pozmieniać , co wywalić , co dodać ??? :
https://coriolis.io/outfit/type_10_defen...YIFA%3D%3D

1. Power Distributor 6A. - dłuższe używanie mining laserów, ewentualnie broni, gdy zajdzie taka potrzeba.
2. Sensors i Life support klasy D.
3. Thrustery 7A - łatwiej manewrować między asteroidami.
4. 3 mining lasery w medium hardpointach, w pozostałych turrety z pulse laserami do obrony.
5. Chaff i point defense, ewentualnie dodatkowe shield boostery wedle uznania.
6. Prospector limpet controller daj zamiast docking computera, klasa 1A.
7. Collector limpet controller w sloty 3, 3, 4, 5, co w sumie daje 9 limpetów do zbierania.
8. Power plant adekwatny do zasilenia tego wszystkiego.

Wychodzi coś takiego: LINK

Jest "trochę" drożej, niż w twoim buildzie, ale nie podałeś budżetu, więc założyłem, że takowy Cię nie ogranicza :p


no to dołożyłem i złożyłem takiego górnika Smile

Pytania mam Panowie, pytania totalnego laika jeśli chodzi o kopanie ,który chciałby wybrać się i zarobić trochę kasy . Nie chodzi mi wcale o grube miliony ale o godny zarobek i coś innego niż to co robiłem do tej pory.
W ile limpetów mam się zaopatrzyć ??
Gdzie można w pobliżu HR 8444 w tej chwili najlepiej kopać ? (pierwszy post w tym wątku aktualny ? )
Może warto odlecieć gdzieś dalej ? 
Jeżeli macie jeszcze jakieś inne wskazówki to z przyjemnością poczytam Smile
Odpowiedz
(16.02.2018, 20:30 UTC)panatha1975 napisał(a): Jeżeli macie jeszcze jakieś inne wskazówki to z przyjemnością poczytam Smile

Weź sobie na początek 2/3 cargo limpetów, potem zobaczysz jak Ci idzie to sobie ustalisz swoją normę.
Co do miejsca to się nie zmienia, patrzyłem wczoraj na tą stronę np:

http://edtools.ddns.net/?s=hr%25208444&md=200

Hip 109207 nadal na topie Wink
Odpowiedz
Całkiem fajny jet też HR 8671
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
juz nie
sa tam dwa pierścienie metallic, 1 i 7 planeta /czy tam gazowiec. na pierwszym jeszcze nigdy nie znalzłem painite a na siódmym coraz trudniej na coś trafić.
Kiedys wlatywałem w siódemke z cargo pełnym lipmetów i zanim sie skończyły miałem 3/4 ładowni Painitu, Platyny i Palladium. zarobek zwykle 7 -8 M .
w tej chwili wpadam z 400 T limpetów i jak sie kończa to mam 20 tom painitu , 40 - 50 ton Platyny i 40 ton Palladium ;(
Odpowiedz
(17.02.2018, 08:49 UTC)MAGNUM354 napisał(a): juz nie
sa tam dwa pierścienie metallic,   1 i 7 planeta /czy tam gazowiec.  na pierwszym jeszcze nigdy nie znalzłem painite a na siódmym coraz trudniej na coś trafić.

Ja uważam z własnych doświadczeń i ze względu na dość niewyobrażalne rozmiary takich pierścieni wszelkie takie wnioski zwłaszcza wyciągane tylko przez jednego pilota nie mają sensu. Ale w końcu to tylko gra i jak chcesz wierzyć, że kilkudziesięciu pilotów podczas kilkunastu wizyt wykopało większość painite to jak najbardziej Smile
Odpowiedz
Nie nie, po prostu często sam latam kopać i wcześniej przed 2.4 dużo łatwiej i częściej natrafiałem na wymagane materiały. Teraz jak latam to jest o to wiele trudniej, więc coś się zmieniło. Domyślam sie że nie wykopali gracze ale moze frontier wprowadził jakąs poprawkę do algorytmu i tyle .
Odpowiedz
(17.02.2018, 10:11 UTC)MAGNUM354 napisał(a):  Domyślam sie że nie wykopali gracze ale moze frontier wprowadził jakąs poprawkę do algorytmu i tyle .

Brzytwa Ockhama mówi, że po prostu miałeś pecha, przy czymś rozmiaru tego pierścienia to jednego życia by było mało żeby wysnuć jakieś dobre wnioski co i ile tam jest Smile
Ja też bardzo dużo kopałem i pamiętam przypadki kiedy cały wieczór nie znalazłem nic a lecący dwa kilometry odemnie pilot znajdował painite w co trzeciej asteroidzie. 
Czy Frontier by coś wprowadzał  żebyś wykopywał mniej? Nie. Górnicy i tak cały czas narzekają, że mało się na tym zarabia, nie uwierzę, że jeszcze coś robią, żeby Ci się zarobki na tym zmniejszały Smile
Odpowiedz
Oczywiście, że HR 8671 nie jest ani gorszy ani lepszy. Osobiście bardzo lubię tam kopać. A Magnum354 miał najzwyczajniej pecha. Wystarczyło się przelogować lub wyskoczyć i wskoczyć jeszcze raz. Soczyste Painite często tam się zdarza Smile
Odpowiedz
najwyrazniej mam pecha odkad gram w tę grę Smile Komponent do rolowania fsd tak ogólnie to juz kilka miesięcy szukam, teraz chciałem podkręcić beam laser w ferdku - trtzeci tydzień sie zaczał odkąd szukam JEDNEGO skanu/ uss z potrzebną datą - jedna sztuka by wystarcfzyła żebym przeszadł z poziomu 3 na czwarty. Dodam z eto podstawowy efekt wypadajacy ze skanów stastków -= wypadaja mi wszystkie inne nawet takie z czterema "płatkami" ale ten podstawowy nie. W ten sposób mam zablokowana T10 która z pełną ładownią nie jest w stanie w zasadzie wyskoczyć z systemu i Ferdka którym ledwo da się walczyć na resach.
Do tej pory nie narzekałem na tą gre ale juz mnie powoli szlag trafia bo nie moge w tej grze robic tego co bym chciał na ten moment. Wożenie pasażerów i inne rzeczy narazie mi si eznudziły , chciałem powalczyc nie moge- chciałem się odstresować przy kopaniu - nie mogę zaczynam zbierać kasę na No mans sky powoli.
Odpowiedz
Dobra, teraz pytanie za 100 pkt. Czy pierścienie lodowe również dzielą się na priscine, major, common, low i depleted? Szukam w necie, ale co wątek to inna opinia. Mam trochę misji górniczych TWH w Kamitrze na lodowe pieścienie i nie wiem co robić :> Szukać priscine czy lecieć na pierwszy lepszy lodowy  Dodgy
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak planować trasę czyli problem komiwojażera w kosmosie maqinus 8 9,664 12.08.2020, 16:31 UTC
Ostatni post: KuZDoG
  [PORADNIK] Jolly Roger czyli sprawiedliwość społeczna Yautja 16 21,124 05.04.2020, 21:28 UTC
Ostatni post: TRAWA
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,728 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  Przeprowadzka - czyli mamy nowy komputer Baton 1 4,800 10.04.2016, 10:05 UTC
Ostatni post: Drakkainen
  [PORADNIK] Wings czyli Skrzydło Delwin 0 4,156 08.12.2015, 16:14 UTC
Ostatni post: Delwin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości