Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza!
#71
(08.01.2019, 15:49 UTC)Arnul napisał(a):
(08.01.2019, 15:48 UTC)SP-GGX napisał(a): Zgadza się, trochę można jeszcze poszaleć Smile
Ale i tak po update będzie to nadal bardzo opłacalne zajęcie tylko będzie trwało trochę dłużej.

Umarł ASP (prawie), niech żyje Pyton i Krait Mk. II.!

No to z tej trójki to najlepszy będzie sprawdzony Python ?
Krait też jest OK.
[Obrazek: odznaki-1.jpg]
Odpowiedz
#72
(08.01.2019, 15:18 UTC)-PAQ- napisał(a):
(08.01.2019, 12:52 UTC)TKHARO napisał(a): Dla nowego górnictwa jakość pierścieni (pristine, depleted) wydaje się nie mieć znaczenia.

Tutaj pozwolę sobie na małą polemikę, ponieważ po zmapowaniu znacznej ilości pierścieni które nie były "pristine", nigdy nie trafiłem na żadne hotspoty.
Występowały one wyłącznie właśnie w pierscieniach "pristine".
A jak sam przyznajesz dalej:

(08.01.2019, 12:52 UTC)TKHARO napisał(a): Hotspoty jedynie zwiększają szansę znalezienia asteroidy z rdzeniem. Poza nimi rdzenie też będą występować.

Czyli, że jednak jakieś znaczenie mają.

Oczywiście istnieje jeszcze alternatywa że, albo liczba zmapowanych przeze mnie pierścieni (tych nie "pristine"), nie jest reprezentatywna, albo miałem duży niefart, że nigdy nie znalazłem w nich żadnych hotspotów.

Osobiście jeszcze nie trafiłem na system, który byłby "pusty". Jak już to brak hotspotów VO, co jednak to nie oznacza, że ich nie będzie w pierścieniu. Niektórzy więcej VO znajdują poza hotspotami niż w hotspotach, głównie ze względu na dzielone zasoby wraz z innymi graczami.

Tutaj jest wątek na reddit w tym temacie wraz z danymi.
[Obrazek: 81541.png] 
Odpowiedz
#73
1. Hot-spoty są zarówno w pierścieniach pristine jak i zwykłych. Kopię bowiem i w takich i w takich.
2. Zdarzyło mi się trafić dwa razy na pierścienie bez żadnych hotspotow
3. W końcu nauczyłem się wykrywać dobre kamyki wg pulse analizatora Smile Po prostu niekiedy jest ich tak mało że człowiek nie wierzy i sprawdza każdą asteroidę z jakimiś czarnymi kreskami. A to tak nie działa Smile

Python czy tak inny Kraft są bez sensu także po likwidacji "multiodprysków". Ja wrócę z Dużego do Małego Muminka - Cobra MKIV jest mała, zwrotna i wystarczająco pojemna by przywieźć 14mln (w cenie 300k/t), a przynajmniej się człowiek nie haczy o skały wlatując pomiędzy odłamki.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#74
(09.01.2019, 07:23 UTC)Conrdd napisał(a): 1. ...
Python czy tak inny Kraft są bez sensu także po likwidacji "multiodprysków". Ja wrócę z Dużego do Małego Muminka - Cobra MKIV jest mała, zwrotna i wystarczająco pojemna by przywieźć 14mln (w cenie 300k/t), a przynajmniej się człowiek nie haczy o skały wlatując pomiędzy odłamki.

Bez sensu to nie są bo jak Frontier naprawi te złoża powierzchniowe i będą się odłupywać zawsze po 1 sztuce to będzie można sobie zupełnie odpuścić wlatywanie w środek asteroidy i odstrzeliwać odłamki z zewnątrz z daleka!
Odpowiedz
#75
(09.01.2019, 09:34 UTC)Arnul napisał(a): Bez sensu to nie są bo jak Frontier naprawi te złoża powierzchniowe i będą się odłupywać zawsze po 1 sztuce to będzie można sobie zupełnie odpuścić wlatywanie w środek asteroidy i odstrzeliwać odłamki z zewnątrz z daleka!

Zwłaszcza gdy złoża będą od wewnątrz Wink A Pytek dupsko ma dłuuuugie.

Asp ma nad Pytkiem i Kraitkiem nadal przewagę  - przewagę skoku. Ale jeśli 27Ly nie boli to Cobra IV wreszcie ma swoją kopalnianą niszę.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#76
(09.01.2019, 10:39 UTC)Conrdd napisał(a):
(09.01.2019, 09:34 UTC)Arnul napisał(a): Bez sensu to nie są bo jak Frontier naprawi te złoża powierzchniowe i będą się odłupywać zawsze po 1 sztuce to będzie można sobie zupełnie odpuścić wlatywanie w środek asteroidy i odstrzeliwać odłamki z zewnątrz z daleka!

Zwłaszcza gdy złoża będą od wewnątrz Wink A Pytek dupsko ma dłuuuugie.

Asp ma nad Pytkiem i Kraitkiem nadal przewagę  - przewagę skoku. Ale jeśli 27Ly nie boli to Cobra IV wreszcie ma swoją kopalnianą niszę.

Ja wolę posiedzieć trochę dłużej i załadować do pełna Pyhtona.
Zamiast skakać co chwilę z kilkunastoma tonami urobku.
Do dalszych skoków czyli transportu i sprzedaży służy mi ANKA.

Co do wlatywania w rozłupaną asteroidę to nie mam z tym żadnego problemu.
I tak jak napisał Arnul nie ma potrzeby wlatywania w sam środek asteroidy Smile
[Obrazek: odznaki-1.jpg]
Odpowiedz
#77
Czy po wczorajszym update strzelanie z kilku laserów do jednego złoża nadal działa?
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#78
(18.01.2019, 08:42 UTC)Conrdd napisał(a): Czy po wczorajszym update strzelanie z kilku laserów do jednego złoża nadal działa?

Nie, juz nie ma tego. 


A z ciekawostek napisze, ze ja kopie i wlatuje w srodek asteroidy T-9 Smile
Odpowiedz
#79
Obecnie z tego co zauważyłem, leci jeden odłamek ale jakby pokładów jest w środku więcej. Może to tylko moje osobiste odczucie, ale aż tak tragicznie nie jest. I fakt, voidy trafiają się nie tylko na hotspotach. A co do ceny, te 300 k/t to jakoś mało, średnio to 800k do 1,6 M mozna za sztuke wyrwać...
[Obrazek: 156625.png]
Odpowiedz
#80
(09.01.2019, 07:23 UTC)Conrdd napisał(a): 1. Hot-spoty są zarówno w pierścieniach pristine jak i zwykłych. Kopię bowiem i w takich i w takich.
2. Zdarzyło mi się trafić dwa razy na pierścienie bez żadnych hotspotow
3. W końcu nauczyłem się wykrywać dobre kamyki wg pulse analizatora Smile Po prostu niekiedy jest ich tak mało że człowiek nie wierzy i sprawdza każdą asteroidę z jakimiś czarnymi kreskami. A to tak nie działa Smile

Python czy tak inny Kraft są bez sensu także po likwidacji "multiodprysków". Ja wrócę z Dużego do Małego Muminka - Cobra MKIV jest mała, zwrotna i wystarczająco pojemna by przywieźć 14mln (w cenie 300k/t), a przynajmniej się człowiek nie haczy o skały wlatując pomiędzy odłamki.

Używanie Cobry MKIV do górnictwa ma sens tylko z 2 powodów - brak kasy na coś lepszego lub sentyment do tego okrętu. Porównując Cobrę do Pythona w górnictwie - zwrotność ta sama, prędkość na korzyść Pythona, ładowność brak porównania, pancerz - shield Python, zasięg skoku Python i oczywiście nie można pominąć faktu, że Python sam się obroni przed piratami. Ale jak ktoś lubi może "kopać" i Cobrą.

PS
W oczekiwaniu na AXCZ postanowiłem wczoraj ciut pokopać. Zapomniałem zabrać Surface Skaner więc wpadłem w losowe miejsce w pierścieniu. W ciągu kilku minut pojawiły się 3 skałki z core. Teraz pytanie czy jest sens pakować się w hotspoty czy może jednak wlatywać w pierścień w którym już wcześniej kopaliśmy kiedyś. Ponieważ zmieniono zasady gry odnośnie rozłupywania skałek Asp wraca do roli taxi a jego miejsce zajmuje Python wg mnie teraz najlepiej nadający się do roli górnika.
[Obrazek: 104539.png?1547645238]

We will never forget
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,352 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Shocked [PORADNIK] Elitka na Linuxie ShiMan 56 59,552 02.03.2024, 09:20 UTC
Ostatni post: Szumak
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,369 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,121 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 977 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości