Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza!
#21
(13.12.2018, 22:34 UTC)Arnul napisał(a):
(13.12.2018, 20:31 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Poradnik obłędny - nie wiem jak do tego doszłeś bo mi od dwóch dni gre wywala co chwile do pulpitu. ..
Nudziłem się w becie Smile
A co do miejscówki SP-GGX to zrobiłem tam godzinny przelot. Na razie żadna anomalia nie chciała mnie zjeść. Ale trafiłem na małą żyłę wybuchających asteroid.

Tez wczoraj na to trafilem, chyba nawet w tym samym systemie. Przez to ustrojstwo, latalem w kolko, bo myslalem ze to miejsce w ktorym juz 'rozebralem' asteroide Smile


Warte zanotowania:
- Nie wypuszczac prospector w pelnej predkosci, bo wypadaja martwe (szkoda limpetow, zwlaszcza jak jest sie w malym statku). 
- Nie latac bez tarcz, czasami - zwlaszcza z Seredibite - po rozbiciu tworza sie chmury jakies zracej substancji, ktora zjada troche hull'a.
- Przy zbieraniu collector limpetami, zwolnic na ile sie da, bo przy wiekszej predkosci uszkadzaja hull (kiedys byl ten problem w FR przy tankowaniu innego CMDR)
Odpowiedz
#22
Zarąbista robota Smile Rep leci
a tłumaczenie takie że każdy zrozumie Smile
[Obrazek: 83831.png]
Odpowiedz
#23
W systemie Robigo wszystkie te materialy są sporo droższe. Np Low Temperature Daimond kosztuje 517k. Dodatkowo stacja znajduje sie praktycznie w pierscieniu.
Odpowiedz
#24
Mam 4 AB na Pythonie. Udało mi się odstrzelić 3 kawałki jednocześnie. Regularnie mi się udaje. Raz udało się cztery! Biggrin
Odpowiedz
#25
Super poradnik, ale czemu w husarskiej części? Niech wiedza będzie publicznie dostępna Biggrin
Odpowiedz
#26
Void Opals - to jest to co trzeba szukac i sprzedawac w Viktorenko Holdings : )
https://forums.frontier.co.uk/showthread...-Dangerous

https://www.youtube.com/watch?v=SN-oyBrkTI4
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#27
Dodatek do poradnika.


Chciałbyś wciągać 70 ton Void Opals w 30 minut? Lubisz "agresywne górnictwo"? Jeżeli odpowiedziałeś 2xTAK to ten dodatek jest dla ciebie.


Jak było wspomniane w poradniku, aby zwiększyć liczbę odpadających fragmentów ze złóż powierzchniowych należy odpowiednio zamontować i użyć dwóch Abrasion Blasterów (muszą być w takiej samej odległości od dziobu statku). Jak ma się szczęście tak jak cmdr Reinrk van Dall to da radę i trzy odłupać jak się pod odpowiednim kątem ustawić. Ale to wszystko mało. Jest jeden statek, który w miarę łatwo potrafi odłupywać 5 kawałków z jednego złoża. To Asp Eksplorer, który jako jedyny statek ma tak dużo hardpointów i wszystkie ustawione w tej samej odległości od dziobu!. Wyposażamy go tak jak w tym buildzie --->[build] (w pozostałe 5 slotów broni wstawiamy Abrasion Blastery).
Lecimy do ulubionego hotspota i robimy dalej wszystko tak jak wskazane w poradniku. Z jednej asteroidy jesteśmy w stanie zebrać nawet 30 ton !!!!


W spoilerze krótka historia obrazkowa kopania Aspem do agresywnego górnictwa:
/coś nie daje się teraz zmniejszać obrazków więc trochę duże/


------
Ta niesłychana moc Aspa była już mi znana w trakcie pisania poradnika, ale wstrzymywałem się z publikacją bo przyznaję, że miałem delikatne skrupuły czy build nie jest zbyt przegięty. Ostatecznie jednak Hetman w swej wspaniałości mimo, że miał "Ciężki rok"™ wyraził zgodę na upublicznienie. Smile
Niech CO nasz wspaniały Hetman???
Niech żyjeee!
Odpowiedz
#28
W HR'ce obecnie jest Gold Rushes, też można się dorobić Smile

[Obrazek: Gold%20Rushes-1.bmp]
[Obrazek: Gold%20Rushes-2.bmp]
[Obrazek: Gold%20Rushes-3.bmp]
[Obrazek: odznaki-1.jpg]
Odpowiedz
#29
Moje badania mówią mi:
po eksplozji mamy informację: X fragmentów odłupane

mam dokładne dane, spisane na serwetkach przeciw kichaniu ale nie przerobiłem ich dokładnie.

te fragmenty to tak na oko 90% tony urobku

te które po eksplozji są dostępne jako surface deposit to tak 50% tony.
i sprawdziłem, im więcej odstrzelimy z tego surface tym więcej uzyskamy.
Surface jest? uda nam się 1 odstrzelić to mamy 50% tony. Uda nam się 2? Mamy tonę itd.

Wyszukałem ok. 100t VO, przeładowałem się na anakondę, poleciałem tam gdzie kupują za 1.6 mln

A dodam, nie zgadzam się Magnum. Warto polecieć tam gdzie dają więcej. Smile
Sprzedać 100t za 200k czy za 500k czy za 1600k za t?
Odpowiedz
#30
To ja podrzucę moją miejscówkę:

Kopanie: System Jonai, planeta jonai 7. Jeden hotspot opalsów, jeden LTD

Sprzedaż: System Ither, stacja Aleksandrov Colony
Dają 1,6 mln za opale, 1,1 mln za LTD

Zauważyłem też, że łatwo można wbić rangę trade Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,353 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Shocked [PORADNIK] Elitka na Linuxie ShiMan 56 59,561 02.03.2024, 09:20 UTC
Ostatni post: Szumak
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,474 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,127 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 986 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości