Ankieta: Jakie "rudder pedals"?
Ankieta jest zamknięta.
TRFP
33.33%
1 33.33%
MFG
66.67%
2 66.67%
inne
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Zakup rudder pedals
#1
Witam,

Kiedyś zmontowałem sobie na próbę takie oto ustrojstwo korzystając z używanej kierownicy saitek r220. Jak na sprzęt, którego koszt wyniósł mnie ok 50 PLN sprawował się całkiem przyzwoicie przez blisko 2 lata

[Obrazek: IfkKDAK.jpg]


Niestety trochę zaczyna szwankować i czas na upgrade, stąd prośba o poradę.

Mój wybór zawęziłem do dwóch urządzeń


Thrustmaster Flight Rudder Pedals (TFPR) za niecałe 500 PLN
i
MFG Crosswind za niecałe 1500 PLN

Pytanie jest krótkie  – czy warto dopłacać? Wiem, że odpowiedzi mogą być tylko subiektywne, ale na takie liczę. Mieliście porównanie pomiędzy tymi sprzętami?
Na kasie nie śpię, jednak MFG jest w moich możliwościach. Z drugiej strony kusi mnie, aby zakupić jakiś zestaw VR,  a ten zaoszczędzony 1 kPLN by pomógł (ale to osobny temat).

Rozważałem jeszcze Saiteka Pro Flight i CH Pro Pedals, ale czytając opinię nie znalazłem powodów (poza rozstawem pedałów), żeby przepłacać w porównaniu do TFPR. Za TFPR przemawia również to, że mam Thrustmaster Warthog Hotas i, jeślim byłaby taka potrzeba, całość mógłbym ogarnąć T.A.R.G.E.T-em.
Z wyższej półki myślałem o urządzeniach Slava, ale trochę się obawiam o update oprogramowania. Jednak MFG są bardziej rozpowszechnione i w razie potrzeby na pewno coś powstanie.

Dziękuję i pozdrawiam,
Thorghar
Odpowiedz
#2
to są pedąły na metalowych prowadnicach, precyzja słaba, opór jest zbyt duży, nie spodziewaj się komfortu, te MFG to jest zupełnie inna konstrukcja. Jak masz na to środku kup te droższe.
Odpowiedz
#3
Dzięki Kris750PL.
Komfort, jak komfort, a 1000 złociszy piechotą nie chodzi. Z drugiej strony ważne, aby spełniały swoją rolę, bo trochę szkoda wydawać 500 zł na coś, co nie do końca działa. Ja nie jestem tego w stanie zza biurka  ocenić. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia / przemyślenia, to z chęcią posłucham (tj. poczytam Wink ).
Odpowiedz
#4
oprócz mnie takie pedały ma kilka osób na tym forum i jak widać latają na nich w najlepsze - ale to jest oczywiście zabawka a nie replika prawdziwych pedałów jak te MFG, a jak masz warthoga i porównasz to do T16.000 to będziesz wiedział o czym mówię - jeśli ma ci to służyć po prostu do obsługi sterów kierunku a nie oczekujesz od nich poczucia że masz pod nogami "prawdziwe" stery to te mogą być. Moje czasami zaskrzypią, ale od roku działają "jak nowe", więc są na pewno trwałe. Można je czasami przesmarować olejem do łańcucha  rowerowego tylko nie teflonowym np. tym finish line na błoto Smile  Zmniejsza się na jakiś czas opór początkowy i działają wtedy dość płynnie. Najlepiej jak ich się nie używa to je czymś je przykryć aby nie zbierały kurzu na prowadnicach.
Odpowiedz
#5
Jak Cię stać i możesz to kup MFG Crosswind bo naprawdę warte tych pieniędzy. Posiadam i w ED nie używam Wink Jeśli tylko do ED to bym się poważnie zastanowił czy warto.
Co do pozostałych miałem CH Pro Pedals i złego słowa nie napiszę. Można używane kupić w cenie ok 300 pln a jest to sprzęt niezniszczalny choć głośny w użytkowaniu.
No i nie każdemu pasuje ich bliski rozstaw pedałów.
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz
#6
Święta Bożego Narodzenia 2018 uważam za otwarte ! Biggrin

[Obrazek: hQGL5vZ.jpg]
Odpowiedz
#7
WOW
MOAR PICS
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Thrustmaster TPR Rudder System Dako 3 4,117 16.07.2018, 15:57 UTC
Ostatni post: USSER-PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości