[VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna
#11
Szkoda. Jeśli, Szanowni Husarze Smile, znajdziecie jakąś ciekawą ofertę na VR to będę wdzięczny za cynka (najlepiej w tym wątku, może inni też skorzystają). Przymierzam się do zakupu VR od jakiegoś czasu i z chęcią bym upolował cosik z okazji Black Friday.
Ps. Mam nadzieję, ze nie tworzymy offtopa.
Odpowiedz
#12
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1...mixed.html
ponoc tutaj jest wyslka z UK tego O+ kolege holandi kosztowal 440 euro
ale chwilowo sie wysprzedal , watpie czy wroci w starej cenie
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#13
https://m.newegg.com/global/pl/product/N82E16826891005

Acer vr na newegg wlasnie znalazlem
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#14
Przygód kilka wróbla Ćwirka

Przesyłka doszła, ale oczywiście jak zawsze, kurier polował żeby mnie czasem w domu nie zastać. Awizo myk do szparki na listy, a paczkę do sąsiada  Dodgy

W końcu upolowałem sąsiada, dziad pojechał grać w koszykówkę i nie było go chyba ze 3 godziny, a ja tu na rzęsach chodzę. Nie żebym był złośliwy ale... skręcił kostkę na tym meczu  Tongue

No ale do rzeczy.... drżącymi ręcyma rozpakowałem pudło i JEST! Zestaw WMR Lenovo Explorer w końcu mój. Całkiem profesjonalnie zapakowany, piankowa wyściółka, przegródka na gogle, przegródka na kontrolery, pachnie nowością, mniód, malyna. Sprofanowałem cały ten pietyzm w 2 sec. i pędzę podpiąć wszystko do PC.
Zestaw podpięty, komp odpalony, plumknął ładnie, widzi sprzęt, instaluje stery i ......ZONK  "Windows encountered a problem installing the drivers for your device. The install class is not present or is invalid..."
Co do jasnej? Odwiedziny strony Lenovo, ściągnięcie sterów bezpośrednio na dysk, próba instalacji ....ten sam błąd  Confused
Udałem się więc po poradę do wujka Googla, a on mi odpisuje że mam złą wersję Windowsa. Okazuje się że jestem użytkownikiem systemu Windows 10 Pro N, i ta N-ka robi duuuużą różnicę, z nią nie dam rady zainstalować Windows Mixed Reality Portal, a bez niego nie odpalę headsetu.
Zmarnowałem jeszcze z pół godziny na poszukiwanie opcji update Windowsa i pozbycia się tego nieszczęsnego "N", i niestety wszędzie znajdowałem jedną, ponurą odpowiedź: reinstalacja systemu.
Tak więc wyjścia brak, Flash Drive z Windą do USB, restart kompa i jedziemy... tym razem wybrałem do instalacji Windows 10 Pro, przeklinając wredne "N". 
Po kolejnych 45 min. jest świeży system, szybkie sprawdzenie właściwości, stoi jak byk Windows 10 Pro  Biggrin 
W tzw. międzyczasie zestawik WMR samoistnie się zainstalował, tym razem bez żadnych problemów, jesteśmy w domu!
Odpaliłem w/w "Portal" poustawiałem headset, pooglądałem puste ściany, jakieś aktywne statuetki i latające motylki, wszystko pięknie, ale ja chcę do kokpitu statku a nie łazić po jakichś pokojach. 
Odpalam Steam VR, uruchamiam ED, zakładam gogle ...i znów jestem w tym samym pokoju (fotokomórka wbudowana w headset, automatycznie odpala "Portal" po założeniu go na głowę). Kilka bezskutecznych prób wyłączania "Portalu", i jak siedziałem w pokoju tak siedzę....

Znów lecę z płaczem do starego, dobrego wujka Google. Tym razem radzi mi doinstalować na Steam dodatkowe oprogramowanie: Windows Mixed Reality for SteamVR.
Kilka minut później nareszcie siedzę w mojej Anakondzie, i jestem w niebie (prawie dosłownie)  Angel Zachwycony rozglądam się po kokpicie, pochłaniam widok kosmosu za oknami, a najlepsze jest to że mogę wstać z fotela i przespacerować się po statku WOW! (tzn. nie mogę bo po dwóch krokach walę kolanem w meble, które ktoś porozstawiał w realu).

Na tym zakończę na dziś tą przydługą opowiastkę i przygodę z VR. Rano niestety praca czeka, ale po powrocie zasiadam walczyć dalej. Tym razem muszę doszlifować ustawienia w samej grze, bo jak na razie mam wrażenie że siedzę z nosem na przedniej szybie okrętu i nie ogarniam HUD'a. Musze się nieźle łbem nakręcić żeby którykolwiek z paneli zobaczyć, a same napisy mam znacznie za blisko. 
Trzeba będzie to wszystko jeszcze pokalibrować, ale grunt że działa !  Smile
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#15
Bardzo dobre okazje, ograniczony termin przeceny

https://www.ebuyer.com/824622-lenovo-exp...g0a20002ww
lub
https://www.scan.co.uk/products/lenovo-e...ble-viewer
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#16
Czy to działa ze wszystkimi grami na Vive, czy jak?
Odpowiedz
#17
Tak.

Btw, sprzedam za 1100 moje acer vr. Zamowilem o+ Smile
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#18
O+, co to? cotototo?
Odpowiedz
#19
Czym to się różni od "zwykłego" VR? To tylko nazwa własna sprzętu czy coś rzeczywiście innego?
Odpowiedz
#20
Odyssey+.
WMR to standard microsoftu. Zgodny ze steamem i oculusem.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 252,372 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,246 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,065 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,624 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,497 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości