Frontier First Encounters - czyli co było przed Elite Dangerous :)
#1
Witajcie,

Nie mamy co prawda działu dla wcześniejszych części Elite (Frontiera), zatem założę osobny temat. Jestem tu nowy, na razie znam tylko Mathaisa i dwie osoby które mi na priva coś wysłały. Przywitałem się na forum więc możecie przeczytać co jestem za "jeden" Smile .

Czytałem przywitania innych forumowiczów i widzę, że jest dużo osób które grały kiedyś w Elite, Elite II Frontier i Frontier First Encounters. Pewnie niektórzy z Was (zwłaszcza ci młodsi)  nie wiedzą, że zanim David Braben i Ekipa z Frontier Developments wydały Elite Dangerous, Pan Braben wydał gry o których wcześniej wspomniałem. Wśród nich przełomowy był Elite II Frontier a jego rozwinięciem był Frontier First Encounters (teraz już wiecie skąd się wzięła nazwa firmy Smile ).

Do rzeczy, w tym dziale chciałbym abyśmy powspominali, podzielili się wrażeniami, a może nawet pomogli innym którzy chcieliby zagrać we Frontier First Encounters.

Jestem posiadaczem takiej paczki gdzie jest cała gra (oryginał wraz z patchami umożliwiającymi grę nawet pod Windows 10 64 bit). Wystarczy wybrać jeden z czterech wariantów gry (wersja podbajerzona OpenGL lub oryginalna wykorzystująca DirectX).
Obie wersje są w opcjach: angielska, w pełni spolonizowana i częściowo spolonizowana (nazwy statków i rang angielskie, reszta polska). Autorem tych spolszczeń jestem ja.

Jest też ładna wersja FFE wykorzystująca Direct3D i jak na razie najładniejsza. Tutaj jednak nie mam stabilnej paczki, ale pracuję nad tym Smile .

Jestem w trakcie załatwiania formalności, abym mógł oficjalnie umieścić tę paczkę na serwerze, może nawet w Frontier Developments.

Zapraszam do dyskusji na temat Frontier First Encounters!

Poniżej moja kolekcja oryginalnych wersji pudełkowych FEII i FFE. Oryginał Elite Dangerous pudełkowy też oczywiście posiadam.

link


A tu strona, którą warto odwiedzić:

link

Na koniec screen z FFE OpenGL w akcji z moją małą modyfikacją pod Elite Dangerous (tapeta w menu statku):

link


Pozdrawiam,

Cmdr Azzorek
Odpowiedz
#2
Ja tam nie wiem ale członkiem Hussari to powinieneś zostać za same zasługi Biggrin
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#3
(22.10.2018, 13:38 UTC)Usser napisał(a): Ja tam nie wiem ale członkiem Hussari to powinieneś zostać za same zasługi Biggrin

Swego czasu rzeczywiście sporo się udzielałem we wspomnianym serwisie Frontiera. Pamiętam jak wymyślaliśmy jak będzie wyglądało Elite IV. David Braben bardzo długo kazał nam czekać. Zaczęliśmy w końcu żartować z tego kiedy to zostanie wreszcie wydane. Nawet zaczęliśmy powątpiewać czy to w ogóle nastąpi. Najczęstszą "wymówką" Davida było "Obecne komputery nie pozwalają stworzyć mi Elite IV  (w sensie za słaba moc obliczeniowa). Wydawał nam się przez to trochę przemądrzały, ale po wydaniu Elite Dangerous zrozumiałem co miał na myśli Tongue  .

Życzę sobie tylko jednego. Aby David Braben wrócił do swojego Ja sprzed 25 lat i z równą pasją i zaangażowaniem stworzył dzieło, epopeję kosmiczną, która na zawsze zapisze się w kartach historii gier komputerowych i cyfrowej rozrywki.

Pozdrawiam,

Cmdr Azzorek
Odpowiedz
#4
Wszystko brmi super. Mam jedno pytanie czy jest gdzieś może rozpisana klawiszologia do tej gry ?
W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce tak nie jest.
[Obrazek: 46vvVvg.png]
Odpowiedz
#5
Hmm quake ruszył na rassbery pi, czas na elite.
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#6
Paczka FFE z Direct3D:

http://chomikuj.pl/emik73/Gry/Frontier+F...unters+D3D
[Obrazek: nQsq1jL.png][Obrazek: UEuZRJH.png]      [Obrazek: H67rFX7.png]
Odpowiedz
#7
(22.10.2018, 14:32 UTC)Kahea napisał(a): Paczka FFE z Direct3D:

http://chomikuj.pl/emik73/Gry/Frontier+F...unters+D3D

Niestety Kahea, ta wersja FFED3D jest lipna, brak ikon na pulpicie statku i brak mnóstwa innych rzeczy. To pewnie jakiś golas bez wszystkich tekstur i innych rzeczy. Nie ma jak obsługiwać statku i interfejsu. Podobnie obsługa silników, urządzeń i autopilota.

Ja mam na swoim Chomiku (Azzorek) wszystko co potrzeba aby zagrać w FFE_GL , FFED3D i FEII_GL Smile . Ściągasz z mojego Chomika, kopiujesz na dysk, rozpakowujesz, czytasz plik Czytaj! i grasz .
Osobiście te wersje sam sprawdzałem i optymalizowałem aby wszystko działało. Mógłbym dać linka ale nie wiem co na to Admini Cool  .

Pozdrawiam,

Cmdr Azz
Odpowiedz
#8
(22.10.2018, 16:39 UTC)Azzorek napisał(a): Osobiście te wersje sam sprawdzałem i optymalizowałem aby wszystko działało. Mógłbym dać linka ale nie wiem co na to Admini Cool  .

Spokojnie wrzucaj.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#9
Tą drugą stronę przeglądałem przez ponad 15 lat w nadziei że pojawi się na niej news o kontynuacji Smile
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#10
(22.10.2018, 17:29 UTC)Kyokushin napisał(a): Tą drugą stronę przeglądałem przez ponad 15 lat w nadziei że pojawi się na niej news o kontynuacji Smile

Macie, najwyżej usunę z konta :Smile

link

Pozdrawiam,

Cmdr Azz
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Frontier Elite II - wiekopomne dzieło . Azzorek 22 5,185 21.01.2021, 22:46 UTC
Ostatni post: al9or
Information Elite (oryginał 1984) za darmo dla każdego posiadacza Elite Dangerous Mathias Shallowgrave 11 2,893 21.11.2018, 14:08 UTC
Ostatni post: ShiMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości