Ankieta: Weźmiesz udział w takiej ekspedycji?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 
Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety
#21
Wspomniałem krótko o tej ekspedycji w wątku straha20 na forum FDEV (to właśnie Ekspedycja Meridian strahy zainspirowała mnie do tego pomysłu) i pomysłem zainteresował się Alec - założyciel The Planetary Circumnavigation Club (oraz członek Buckyball Racing - pomagał przy naszym wyścigu imienia Hermaszewskiego).

Padło pytanie czy jestem skłonny otworzyć grupową ekspedycję dla całej społeczności, bo oni planują właśnie coś takiego od dawna, tylko nie mogą się zebrać. Myślę, że to dobry pomysł - będzie dobry PR dla TWH jako organizatorów no i zawsze to więcej ludzi biorących udział w evencie Smile  

Może zrobić z tego charity event? Wyobraźcie sobie kilkadziesiąt... albo kilkaset łazików na takiej eksedycji! Biggrin Heart
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#22
Dajemy!







Odpowiedz
#23
A jak się właśnie okazało, to ten sam Straha, który jest ambasadorem Aisling Duval u nas Smile

Pogadam z Aleckiem i zobaczymy.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#24
Dziś w ramach luzu przeprowadziłem eksperyment. Postanowiłem z grubsza określić ile czasu zajmie taka wyprawa.
Wybrałem małą planetę o R=510km, wylądowałem na współrzędnych 0 0 i po równiku pojechałem na zachód - kurs 270. Teren był dosyć mocno pofałdowany.
Przejechanie jednego stopnia (ok 9km) zajmowało mi między 5 a 8 minut, średnio ok 6 minut. Z taką średnią prędkością objechanie tak małej planety zajmie w przybliżeniu 2160min = 36 godzin. Licząc po max 3 godziny dziennie (mało kto da radę dłużej się tłuc w łaziku) da się to zrobić w 2 tygodnie. To wersja optymistyczna Smile
[Obrazek: 129764.png]

Odpowiedz
#25
(26.09.2018, 09:15 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Wyobraźcie sobie kilkadziesiąt... albo kilkaset łazików na takiej eksedycji! Biggrin Heart

(26.09.2018, 16:43 UTC)Pitulek napisał(a): Licząc po max 3 godziny dziennie (mało kto da radę dłużej się tłuc w łaziku) da się to zrobić w 2 tygodnie. To wersja optymistyczna Smile


Że tak zapytam: Jak mocno zepsute żarcie zjedliście?? kilkaset łazików i minimum dwa tygodnie????
Odpowiedz
#26
Bardzo bym chciał z wami objechać jakąś planetkę czy dwie, ale nie wiem, czy akurat będę dostępny.
Odpowiedz
#27
Lewar zobacz sobie ekspedycje na EDSM. W niektorych biora udzial setki pilotow i spora czesc trasy pokonuja razem. Ze Small Worlds III byly nawet streamy na Twitchu jak gromada wszelkiej masci Sidkow, DBX, Aderow i Eagli skacze sobie radosnie od systemu do systemu. Wartosc naukowo eksploracyjna takiego wypadu jest mizerna, ale zabawy jest sporo. Mysle ze na taki pomysl pewnie sie tez znajda chetni. A jak jeszcze dojda zapowiadane zmiany powierzchni w Q4 to moze byc dobry moment na taki event.
A mnie nadal wywala na Open w Parutis Sad
Odpowiedz
#28
Warto wcześniej wybrać planetę lub księżyc i rozpoznać trasę. Wtedy będzie można ją podzielić na etapy, między którymi będzie można się przyłączyć/odłączyć/ściągnąć w razie potrzeby kolejny łazik itp.
Takie ciało niebieskie powinno mieć w dużej ilości dostępne materiały do syntezy paliwa, amunicji i naprawy kadłuba. Przydałoby się żeby na trasie były jakieś obiekty typu bazy (obojętnie czy ludzkie, thargoidzkie czy guardiańskie), może jakieś rozbite statki, aktywność wulkaniczna, barnakle albo 'brain trees'. Niektóre etapy mogą być np. czasówkami, rajdami na podstawie road-booków z checkpointami (screenshoty z osiągniętych punktów kontrolnych) lub różnymi "śmiechowymi" konkursami - łazikowy mecz polo? Całość może spokojnie być rozpisana na miesiąc - nie trzeba będzie być na evencie cały czas, tylko stawiać się na konkretne etapy, których start będzie znany (miejsce i czas).
Odpowiedz
#29
OK, projekt ruszył.

https://forums.frontier.co.uk/showthread...ing-phase)

Na razie poszukujemy kandydatów na planety pod ekspedycję. Osobny wątek w dziale z Wydarzeniami pojawi się wkrótce Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#30
Niestety nie wyrobię czasowo, żeby ogarnąć organizację z naszej strony. Zostawiam projekt Aleckowi, bo w sumie wszystko ma ogarnięte Smile Jeśli ktoś chce się podjąć organizacji czegoś z naszej strony, zapraszam. Jeżeli nie - wszystkie informacje są na forum FDEV w podlinkowanym wątku.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 30,335 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  EVENT: Dookoła świata na nogach i SRV FrankDolas 17 5,008 12.04.2022, 17:05 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  Husarska ekspedycja Strzygaa 56 70,554 28.12.2019, 19:51 UTC
Ostatni post: Dyspozytor
  Ekspedycja Odkrywcza - Rubieże Perseusza Doom_days 66 84,346 16.12.2018, 15:42 UTC
Ostatni post: Doom_days
  [OFICJALNY] Gnosis i jego ekspedycja - oficjalne wyjaśnienie Mathias Shallowgrave 11 17,353 06.09.2018, 22:21 UTC
Ostatni post: Cicha



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości