Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Jak zdobyć Guardian Weapon Blueprint Segment
#11
(01.10.2018, 19:31 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): @tomol zdarza się, że miejsca się deaktywują i trzeba szukać gdzieś indziej.

Ok , dzięki .
[Obrazek: 86366.png]
Odpowiedz
#12
Sprecyzowałem zapis o powtarzaniu ruin:

Aby zdobyć ich więcej należy całą procedurę powtarzać tyle razy ile Schematów potrzebujemy, czyli wracamy na statek, odlatujemy z planety do Super Cruise i wracamy ponownie do ruin. Resetujemy w ten sposób instancję i działamy od nowa.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#13
Dzięki Yuri, Zrobiłem wszystkie moduły Biggrin
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#14
Mimo, że Scarlet Yuri zrobił bardzo dobry poradnik, miałem małe problemy z tymi blueprintami i materiałami. Nie wszystko było takie oczywiste jak się wydawało Wink . Dlatego wrzucam mój filmik od początku do końca co trzeba zrobić i jak. Nagrywany na Elite Dangerous Horizons 3.4.

Filmik Azz

P.S.

Małe sprostowanie poradnika Wink .

"W lokacji 3 Strażnik pojawi się po aktywacji wszystkich Pylonów, a w 1&2 pojawi się ich dwóch - także po aktywacji wszystkich Pylonów, więc należy mieć się na baczności i wykorzystać otoczenie do ochronienia się od jednego z nich"

Początek zdania prawda, tyle że nie musi on być w okolicy trzeciego pylonu (środek Świątyni). Często bywa blisko dolnego Ancient Relica (drugi koniec Świątyni, na południe od pylonów 1 i 2).
Druga sprawa, to ostatni dwaj strażnicy pojawiają się (u mnie zawsze - Horizons 3.4) po przeskanowaniu Ancient Beaconu i otrzymaniu Blueprinta.

"Wież naliczyłem sztuk 3, a na każdej znajdują się 3 Panele."

No więc jest ich dokładnie cztery. Trzy na południu Świątyni (na placu w jednym miejscu) i jedna przy pylonie 6.


Co do ataków Sentineli, to pierwszy atak (plazmowy) zadaje obrażenia osłonom i później hullowi, nie zauważyłem aby jakoś odpychał. Natomiast trafienie rakietą może przewrócić nasz SRV - co często się dzieje. Jeśli źle postawiliśmy statek po lądowaniu i Point Defence nie działają, przed rakietami można uciec w prosty sposób. Gdy Sentinel je wystrzeliwuje należy pojechać z maksymalna prędkością do przodu lub do tyłu w linii prostej - unikniemy trafienia. Drugi sposób to chowanie się pod stropy ruin Świątyni.

----------------------------------------------------------------------------------------

Moja rada po wielu "zaliczeniach" pod rząd tej lokacji.
Grę uruchamiamy w Solo play, żeby nie było "jazd" z innymi graczami w tej lokacji).

1.) Najpierw zbierzcie wszystkie materiały z Destructible panels. Tutaj mamy cztery wieże po trzy panele na każdej, a w każdym panelu jeden typ materiału dający trzy sztuki. Zatem 3x4x3=36 sztuk materiałów guardiańskich. Do tego mamy Destructible panels na ruinach Świątyni w różnych miejscach (ja naliczyłem ich 7). Każdy daje jeden typ materiału po trzy sztuki, czyli kolejnych 7x1x3=21 sztuk materiałów guardiańskich. Oprócz tego zniszczymy 6 Sentineli, z każdego wylecą trzy materiały guardiańskie po trzy sztuki, czyli następne 6x3x3=54 sztuki materiałów guardiańskich. Łącznie możemy wyciągnąć na jedno podejście 36+21+54=111 sztuk materiałów guardiańskich różnego typu.

Podczas niszczenia wszystkich Destructible panels (wieże i panele na ruinach) napotkacie tylko jednego Sentinela przy Pylonie 6 (zakładam, że nie podjedziecie do pylonów 4 i 5, bo tam nie ma Destructible panels, za to są sentinele, o czym później).

Zbieramy również data z Active Ancient Obelisk, których jest na terenie Świątyni cztery (na filmiku zapomniałem je zebrać). Podjeżdżamy do obelisku (iryduje niebieskawym światłem). Zaznaczamy go i skanujemy jak każdy data panel. Dzięki temu uzbieramy dodatkowo 12 sztuk rożnych data materials od Guardianów.

2.) Teraz czas aktywować (nie uruchamiać strzelaniem) Pylony. Dlaczego tak , a nie od razu uruchamiać strzelając? Bo Sentinele będą nam przeszkadzać, a uruchamianie Pylonów jest na czas. Lepiej dlatego pojechać do każdej lokacji gdzie jest pylon i w ten sposób (bez stopera) załatwić następnych dwóch sentineli (pylon 4 i 5).

3.) Teraz tylko jeździmy i uruchamiamy Pylony strzelając do ich plazmowych rdzeni, dopóki nie wybiją promienia energii w niebo (podczas strzelania dajcie max pipsy na weapon). Robimy to tak jak na schemacie Scarlet Yuri - po kolei 1 i 2, 3, 4, 5 i 6 (choć mnie udało się je aktywować przez przypadek również w innej kolejności).

4.) Po aktywacji 6 Pylona załatwiamy sentinela który się pojawia na południu Świątyni lub w okolicy trzeciego Pylona.

5.) Teraz luz. Wszystkie Pylony są aktywne, czas nie ubywa, jedziemy aktywować Ancient Data Terminal, który znajduje się między Pylonami 1 i 2.
Rozwalamy jeden z Ancient Relic i bierzemy do ładowni SRV jeden błękitny kryształ Guardian relic.
Podjeżdżamy do (ołtarza?) między Pylonami 1 i 2 dotykamy go przodem SRV (filmik). Pylon 3 powinniśmy mieć dokładnie z tyłu za SRV. Otwieramy zakładkę ładowni SRV i wywalamy Guardian Relic.
Guardian Ancient Data Terminal się teraz aktywuje i pokaże nam się kula plazmy. Zaznaczamy ją jak każdy cel i skanujemy jak data panel na planecie.
Otrzymamy komunikat że uzyskaliśmy jeden guardiański blueprint na broń. Teraz uwaga, pojawiają się dwa sentinele na raz, które możemy zniszczyć (mocno wskazane bo zdobędziemy kolejne materiały), lub uciekamy do statku.

Wychodzimy do menu gry, zapisuje się nam progress i wczytujemy od nowa (znowu solo).

A tutaj dla ułatwienia mapka mojego autorstwa:
[Obrazek: d2f7c2ad90b2ccdcmed.png]


Tyle ode mnie Smile .

Pozdrawiam,

Azz
Odpowiedz
#15
Wiem ze naiwne pytanie, ale co mi tam Wink
Jak oczytam juz ten blueprint to normalnie zrobilbym reloga i wio kolejne koleczko, ale teraz pojawia mi sie tam jakies odliczanie jeszcze. Czy to znaczy ze mozna tu bez relogow jezdzic?
Odpowiedz
#16
Można, ale blueprint dostaniesz tylko raz. Inne osoby będące z tobą w sesji dostaną, ale ty już nie.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#17
Witajcie

Dołożę jeszcze jedno, moje spostrzeżenie. Polecam załadować do łazika premium ammo. Zaliczyłem wiele razy karuzelę w powietrzu, odradzam używanie silników w pobliżu rakiet, sprzątanie kabiny murowane.
Po załadowaniu Premium Ammo żaden łazik nie strzeli w was rakietą, gwarantuję. No chyba że będą dwa to wtedy ten ostatni sobie może strzelić.

o7
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 971 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,187 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,328 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,361 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości