OFICJALNY Beyond Chapter 4 - nowa mechanika i gameplay eksploracji (Patch Q4)
#31
mnie zastanawia, jak to bedzie dzialac w VR?

Jesli to bedzie wygladalo tak, jak zewnetrzna kamera to troche lipa.
Odpowiedz
#32
Nie no jak widzę rozmazane paski to za chiny nie wiem o co chodzi i nie chce mi się męczyć jak to interpretować - wolalbym interpretacje komputera przełożoną na język ludzki typu TU MASZ ZŁOŻE XXX (kierując się na kompasie w kierunku yyy)  ... jak z tym skanerem układu będzie podobnie to ja podziękuje odrazu  - za bardzo udziwnianie...

dla przykładu dla mnie te dźwięki są niemal  identyczne http://www.wavescanner.net/

a te paski 

[Obrazek: 640?cb=20151210200310]

mi mówią, że tylko w tym kierunku trzeba jechać ... 

... nie widziałem jeszcze gameplay z tą nową funkcjonalnością eksploracyjną, choć przyznam szczerze, że przewijałem prezentacje i może pominąłem ... także jeszcze mogę zmienić zdanie, natomiast fajnie, że tak wiele osób jest 'pozytywnie zadowolonych', coś nowego po ostatniej dawce narzekań....
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#33
Niema co się męczyć, niedługo się przekonamy Biggrin
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#34
A ja akurat będę wielce zadowolony jeśli okaże się to podobne do jeżdżenia srv tylko bardziej rozbudowane Smile Ale ja chyba po prostu lubię jeździć, ładne widoczki, ładne audio, tak jakoś mnie to "chilluje" Biggrin Jeśli uda się osiągnąć ten sam efekt podczas explo to na pewno w końcu polecę dalej niż 5k ly od bańki. A tu jeszcze multicrew... Niech tylko dadzą coś ciekawego do odkrycia na explo i ja będę kontent.
Odpowiedz
#35
Olaboga, i uczyć się wszystkiego od nowa?
Nie mogę się doczekać.
Masochizm.
Parafrazujåc klasyka

Space: the final frontier. These are the voyages of the starship TRAMPEK. Its fneverending mission: to explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no man has gone before!
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#36
@Szarik nie widziałeś gameplay'a, bo go jeszcze nie ma Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#37
Konieczne jest dodanie contentu do odkrywania... bo to jest przecież celem tego zajęcia. Na tę chwilę zostanie dodane tylko narzędzie które to utrudnia, być może trochę uprzyjemni ale dla mnie lepszą satysfakcją byłoby znaleźć coś ciekawego niż odkrycie planety których są przecież miliardy Smile
Odpowiedz
#38
(14.09.2018, 08:48 UTC)szarik napisał(a): Nie no jak widzę rozmazane paski to za chiny nie wiem o co chodzi i nie chce mi się męczyć jak to interpretować - wolalbym interpretacje komputera przełożoną na język ludzki typu TU MASZ ZŁOŻE XXX (kierując się na kompasie w kierunku yyy)  ... jak z tym skanerem układu będzie podobnie to ja podziękuje odrazu  - za bardzo udziwnianie...

dla przykładu dla mnie te dźwięki są niemal  identyczne http://www.wavescanner.net/

a te paski 

[Obrazek: 640?cb=20151210200310]

mi mówią, że tylko w tym kierunku trzeba jechać ... 

... nie widziałem jeszcze gameplay z tą nową funkcjonalnością eksploracyjną, choć przyznam szczerze, że przewijałem prezentacje i może pominąłem ... także jeszcze mogę zmienić zdanie, natomiast fajnie, że tak wiele osób jest 'pozytywnie zadowolonych', coś nowego po ostatniej dawce narzekań....


Jest bardzo łatwe takie rozróżnienie, które w zupełności wystarczy bez rozpoznawania dźwięków:

- to co w górnej połowie paska = duży obiekt
- to co w dolnej połowie paska = mały obiekt
- rozmiar paska = odległość
- gęsty duży pasek = coś bardzo dużego (tu mogę się mylić, ale podobno zagęszczenie kresek ma znaczenie)
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#39
(14.09.2018, 14:17 UTC)Muzzyx napisał(a):
(14.09.2018, 08:48 UTC)szarik napisał(a): Nie no jak widzę rozmazane paski to za chiny nie wiem o co chodzi i nie chce mi się męczyć jak to interpretować - wolalbym interpretacje komputera przełożoną na język ludzki typu TU MASZ ZŁOŻE XXX (kierując się na kompasie w kierunku yyy)  ... jak z tym skanerem układu będzie podobnie to ja podziękuje odrazu  - za bardzo udziwnianie...

dla przykładu dla mnie te dźwięki są niemal  identyczne http://www.wavescanner.net/

a te paski 

[Obrazek: 640?cb=20151210200310]

mi mówią, że tylko w tym kierunku trzeba jechać ... 

... nie widziałem jeszcze gameplay z tą nową funkcjonalnością eksploracyjną, choć przyznam szczerze, że przewijałem prezentacje i może pominąłem ... także jeszcze mogę zmienić zdanie, natomiast fajnie, że tak wiele osób jest 'pozytywnie zadowolonych', coś nowego po ostatniej dawce narzekań....


Jest bardzo łatwe takie rozróżnienie, które w zupełności wystarczy bez rozpoznawania dźwięków:

- to co w górnej połowie paska = duży obiekt
- to co w dolnej połowie paska = mały obiekt
- rozmiar paska = odległość
- gęsty duży pasek = coś bardzo dużego (tu mogę się mylić, ale podobno zagęszczenie kresek ma znaczenie)

Wtrącę się. Może i masz rację ale zgadzam się z przedmówcą. Czasy takie że technologia pozwala na skoki między gwiezdne a nie ma sprzęty/aplikacji która by przetłumaczyła ten sygnał na gotową treść dla pilota? To tak jakbyś musiał się zastanawiać kto do ciebie dzwoni na podstawie ciągu zer i jedynek Smile
Odpowiedz
#40
(14.09.2018, 16:13 UTC)Tirith_PL napisał(a):
(14.09.2018, 14:17 UTC)Muzzyx napisał(a): Jest bardzo łatwe takie rozróżnienie, które w zupełności wystarczy bez rozpoznawania dźwięków:

- to co w górnej połowie paska = duży obiekt
- to co w dolnej połowie paska = mały obiekt
- rozmiar paska = odległość
- gęsty duży pasek = coś bardzo dużego (tu mogę się mylić, ale podobno zagęszczenie kresek ma znaczenie)

Fajnie było by aby ED był bardziej spójny w tych czy innych kwestiach. Przecież mamy rok 3304 i ludzkość chyba zrobiła ogromne postępu w dziedzinie nauki i techniki Smile.
Może być też tak, że producent SRV musiał ciąć koszty produkcji i zastosował technologię z 19 wieku Smile
[Obrazek: odznaki-1.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak daleko byliście na eksploracji? Mathias Shallowgrave 62 39,266 02.03.2024, 20:32 UTC
Ostatni post: FireBird'74
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 30,335 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Kosmiczne dynie - nowa lokacja Baton 11 14,092 30.04.2018, 06:12 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Luksusowy statek do eksploracji Kyokushin 12 14,616 04.07.2016, 13:43 UTC
Ostatni post: Quarion



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości