OFICJALNY Beyond Chapter 4 - nowa mechanika i gameplay eksploracji (Patch Q4)
#21
(13.09.2018, 10:57 UTC)Drakkainen napisał(a): Zastanawiam się czy w nowym systemie znalezienie takiego Voyager'a to będzie chwila czy trzeba będzie lecieć na koordynaty jak teraz?

Zapytałem Smile

https://forums.frontier.co.uk/showthread...ost7013138
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#22
Bardzo dobry ruch że rozbudowane zostają dotychczasowe skanery ADS i DSS zamiast dodawania kolejnych, jak kogoś chapter 4 zastanie w beagle point to ma nowe systemy ad razu.
Przetrzepałem wątek na forum Frontiera i nie znalazłem informacji jak to wszystko wizualnie będzie zrealizowane. Po tych 2 screenach w wątku to mam trochę obawy że to trochę jak przy gunnerze w multicrew. Chyba że to ma być np nowy overlay widoczny z naszego fotela.
Odpowiedz
#23
To skanowanie planet śmierdzi trochę MassEfektem2 gdzie strzelało się sondami w planety, tylko tutaj będzie bardziej skomplikowane.
Mogliby zrobić podgląd z tej sondy trochę zniekształconą soczewką żeby za wiele nie pokazała co jest na gazowcach ale być jeszcze bliżej niż dotychczas.
Odpowiedz
#24
Wszystkiego jeszcze nie powiedzieli w szczegółach. Pewnie uwagi podobne do naszych będą na Feedback. Ja z ciekawością obejrzę na EDSM ruch tuż po uruchomieniu patcha. Pewnie zaori się wokół bańki bo dużo osób będzie chciało nowy "first scanned by" tag zostawić. I tu zabawa się resetuje Smile


Odpowiedz
#25
Martwi mnie troche ograniczona ilosc sond, bo kto sie para eksploracja, ten wie, ze zeskanowanie calego ukladu to czasem okolo 40stu obiektow... wiec dojdzie ladowanie na niektorych i szukanie materialow do syntezy...
Odpowiedz
#26
Ale sondy nie są potrzebne do skanowania, tylko do mapowania Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#27
(13.09.2018, 16:18 UTC)Dyspozytor napisał(a): To skanowanie planet śmierdzi trochę MassEfektem2 gdzie strzelało się sondami w planety, tylko tutaj będzie bardziej skomplikowane.
Mogliby zrobić podgląd z tej sondy trochę zniekształconą soczewką żeby za wiele nie pokazała co jest na gazowcach ale być jeszcze bliżej niż dotychczas.

Dokładnie takie samo mam odczucie po pierwszym poście. 
Po pingu powinienem mieć wszystkie planety jak teraz. Mapować to mogę jak mi się zachce, tak samo jak skanowanie planety. Nie skanowałem wszystkiego jak leci, a tu muszę się rozglądać lunetą... To nie te czasy! Gdzie ta elektronika? Z lunetą to po morzu pływali, nie w statku kosmicznym.... Jeżeli to ludziska chcieli to im się pop... we łbach..
Odpowiedz
#28
graczom nudziło się podczas lotu w systemie to teraz mają co robić, a czy to będzie powtarzalne i nudne czy losowe i zależne od umiejętności gracza to się okaże - mam nadzieję że będzie to 2.
Odpowiedz
#29
Ehh... kolejna jak dla mnie nudna mechanika ... podobnie jak szukanie SRV surowców na planetach - do dziś nie rozumiem o co chodzi z tym skanerem i jadę kierując się siłą sygnału... dla mnie to niepotrzebne utrudnianie nie fajnymi funkcjonalnościami rozgrywki z tymi skanerami Sad - wystrzelenie sondy wydaje się ciekawe, choć to pewnie do jednego kliknięcia się sprowadzi... po SRV, będzie to kolejny element gry, który całkowicie będzie trzeba pominąć... dobrze że jeszcze handel i górnictwo w miarę ok jest ...
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#30
W SRV wystarczy patrzeć na wzór sygnału i wszystko wiadomo, nie wiem czy jest w tej grze coś prostszego Biggrin A co do wystrzeliwania sondy to właśnie nie ma być jedno kliknięcie, ale im lepszy w tym będziesz tym mniej sond zużyjesz mapując planetę.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak daleko byliście na eksploracji? Mathias Shallowgrave 62 39,265 02.03.2024, 20:32 UTC
Ostatni post: FireBird'74
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 30,330 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Kosmiczne dynie - nowa lokacja Baton 11 14,092 30.04.2018, 06:12 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Luksusowy statek do eksploracji Kyokushin 12 14,616 04.07.2016, 13:43 UTC
Ostatni post: Quarion



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości