Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TIPS] - Kilka tweaków do exploracji
#51
W prawym panelu masz od razu w pierwszej zakładce "View Engineers". Wszystko jest tam napisane.
Odpowiedz
#52
Dodam kilka własnych spostrzeżeń, oraz sugestii dotyczących statków do exploracji.

Najlepszy dla początkującego jest HAULER potem ASP EXPLORER, sam mojego ASPa kupiłem chyba za wcześnie ponieważ caly czas nie mam go na pełnym wypasie na co trzeba ponad 50M Cr

Między tym kupiłem Cobre(bo do exploracji ktoś polecił, a niech się w język ugryzie), ale Cobra dobra jest do eksploracji bańki co najwyżej, robienia misji oraz PowerPlay naraz, do tego sprawdza się świetnie.

Teraz o tym dlaczego właśnie HAULER o którym nikt nie wspomina:
- niska cena
- ubezpieczenie prawie za darmo
- skok ponad 22Ly
- z dodatkowym bakiem robi do 100 skoków !!! BEZ TANKOWANIA !!! na dobrej "ekonomicznej" trasie pod explorację idealny na początek

Oczywiście oba skanery jak zawsze i FuelScoop chyba 3A najlepiej, bez tarcz i laserów jeśli nie leci się dalej niż 2,5k Ly w jedną stronę od domu to chyba najlepszy na poczatek.


A później może być:
https://coriolis.io/outfit/asp/03A4D5A4D...ksploracja

Konfiguracja według Doom_days z innego wątku, jest dobra więc linkuje.

--EDIT
Przykładowy HAULER
https://coriolis.io/outfit/hauler/0p3t3F...A===.Aw19A===
Odpowiedz
#53
Bardzo  mnie cieszy Galactic ze wspomniales o Haulerze.
Na poczatek najlepszy statek do exploracji - jesli ktos chce w taki sposob zarabiac.

W linku ktory podales zmienilbym tylko 3 rzeczy:
1- fuel scoop zmienic z 2A na 3B - cena nizsza i 2 razy szybsze ladowanie paliwa
2- Sensors i Life Support zmienic z 1E na 1D co da nam skok o 1 ly lepszy.
3- Bron do eksploracji nie jest potrzebna - zwlaszcza w czyms tak malym wiec bym wyjal laser - da nam to skok okolo 1.4ly lepszy.
Odpowiedz
#54
Potwierdzam, na swoją pierwszą wyprawę eksploracyjną (całe 500 LY, ale to było bardzo niedługo po tym, jak Elite ukazała się na rynku, dla mnie to był wtedy wyczyn!) poleciałem właśnie Haulerem i bardzo miło wspominam Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#55
Eksploracja widziana okiem nowicjusza.
Minął miesiąc grania w ED. Jako listonosz i dostawca pizzy zarobiłem na czysto 120M + różne zestawy wyposażenia do ASP i Cobry. Zmieniłem wyposażenie w ASP na eksploracyjne, troszkę go ulepszyłem u inż. (skok 46ly).
Pierwsza misja na zapoznanie z tematem: lecę przed siebie aż znajdę jakiś nieodkryty układ. Szybko poszło, ok 700ly i jest. Zmapowałem wszystkie planety, istne cuda, złoża geologiczne, biologiczne, diamenty w pierścieniu planetarnym. Oczywiście musiałem wylądować na każdej planecie że złożami. Pooglądałem drzewka z bliska. 2 dni siedziałem w tym układzie. Teraz wiem, że to było szczęście początkującego. Za dane z układu dostałem u kartografa 15M i jakieś 2.5M premii. Tak się wciągnąłem, że po powrocie wystartowałem na kolejną ekspedycję. Wczoraj wróciłem.
Szybko podsumowując 8 dni, 7500ly w jedną stronę, 150M zarobku, odkrycie wszystkiego z kodeksu (100k nagrody do odebrania ale na pewno nie widziałem wszystkiego, za szybko poklikałem i nie wiem dokładnie za co to było). Spostrzeżenia po podróży:
- statek się prawie nie psuje (raz nie wyhamowałem przed planetą i raz zahaczyłem o ścianę jak lądowałem w dziurze głębokiej na 3km na dnie której było coś - las? żywych? kryształów? - 150 Ytru w 30 min nazbierałem tam) i niektóre układy spadły na 95% a hull na 98%.
- fuel scope 3 na ASP wystarcza: po skoku hamuje przed gwiazdą gdy pobór wodoru jest ok 120/s, temperatura 60% i zanim skończę skanować wszystkie obiekty (tak 20 i więcej) to jest pełno w baku. Jak jest mały układ to nie tankuję, po skanowaniu skok do następnego.
- jeżeli teren jest nierówny to najlepiej lądować na dnie kanionu/krateru - raz wylądowałem na górze i zjechałem łazikiem do złoża. 3h się męczyłem zanim udało się wyjechać na górę do statku (bo jakoś nie chciał przylecieć po mnie, chyba był za blisko) i możliwe, że tylko mi się wydaje ale mam wrażenie, że ten łazik tyłem znacznie lepiej wjeżdża na strome wzniesienia Wink
- i ostatnie co zauważyłem: exploracja to rewelacyjny sposób na podnoszenie swojej reputacji. Po pierwszej wyprawie tak mi się wydawało że podskoczyła mi w układzie w którym sprzedawałem dane kartograficzne. Po drugiej wyprawie sprawdziłem. Odwiedziłem kilka stacji gdzie rządziła frakcja od której przychylności zależało dostanie przepustki do jakiego układu. Dane sprzedawałem w pakietach po 50 i zazwyczaj 2 pakiety wystarczają żeby być Ally z frakcją która rządzi na stacji i pojawia się misja polegająca na odebraniu przepustki do np Terra Mater.
No i najważniejsze, ten wszechświat naprawdę ładnie Im wyszedł Biggrin
Pewnie wszyscy już to tutaj wiedzą, ale może zaglądnie tu ktoś kto tak jak ja właśnie zaczyna przygodę z ED
Odpowiedz
#56
(21.08.2019, 14:42 UTC)MILO BLACK napisał(a): Eksploracja widziana okiem nowicjusza.
Minął miesiąc grania w ED. Jako listonosz i dostawca pizzy zarobiłem na czysto 120M + różne zestawy wyposażenia do ASP i Cobry. Zmieniłem wyposażenie w ASP na eksploracyjne, troszkę go ulepszyłem u inż. (skok 46ly).
Pierwsza misja na zapoznanie z tematem: lecę przed siebie aż znajdę jakiś nieodkryty układ. Szybko poszło, ok 700ly i jest. Zmapowałem wszystkie planety, istne cuda, złoża geologiczne, biologiczne, diamenty w pierścieniu planetarnym. Oczywiście musiałem wylądować na każdej planecie że złożami. Pooglądałem drzewka z bliska. 2 dni siedziałem w tym układzie. Teraz wiem, że to było szczęście początkującego. Za dane z układu dostałem u kartografa 15M i jakieś 2.5M premii. Tak się wciągnąłem, że po powrocie wystartowałem na kolejną ekspedycję. Wczoraj wróciłem.
Szybko podsumowując 8 dni, 7500ly w jedną stronę, 150M zarobku, odkrycie wszystkiego z kodeksu (100k nagrody do odebrania ale na pewno nie widziałem wszystkiego, za szybko poklikałem i nie wiem dokładnie za co to było). Spostrzeżenia po podróży:
- statek się prawie nie psuje (raz nie wyhamowałem przed planetą i raz zahaczyłem o ścianę jak lądowałem w dziurze głębokiej na 3km na dnie której było coś - las? żywych? kryształów? - 150 Ytru w 30 min nazbierałem tam) i niektóre układy spadły na 95% a hull na 98%.
- fuel scope 3 na ASP wystarcza: po skoku hamuje przed gwiazdą gdy pobór wodoru jest ok 120/s, temperatura 60% i zanim skończę skanować wszystkie obiekty (tak 20 i więcej) to jest pełno w baku. Jak jest mały układ to nie tankuję, po skanowaniu skok do następnego.
- jeżeli teren jest nierówny to najlepiej lądować na dnie kanionu/krateru - raz wylądowałem na górze i zjechałem łazikiem do złoża. 3h się męczyłem zanim udało się wyjechać na górę do statku (bo jakoś nie chciał przylecieć po mnie, chyba był za blisko) i możliwe, że tylko mi się wydaje ale mam wrażenie, że ten łazik tyłem znacznie lepiej wjeżdża na strome wzniesienia Wink
- i ostatnie co zauważyłem: exploracja to rewelacyjny sposób na podnoszenie swojej reputacji. Po pierwszej wyprawie tak mi się wydawało że podskoczyła mi w układzie w którym sprzedawałem dane kartograficzne. Po drugiej wyprawie sprawdziłem. Odwiedziłem kilka stacji gdzie rządziła frakcja od której przychylności zależało dostanie przepustki do jakiego układu. Dane sprzedawałem w pakietach po 50 i zazwyczaj 2 pakiety wystarczają żeby być Ally z frakcją która rządzi na stacji i pojawia się misja polegająca na odebraniu przepustki do np Terra Mater.
No i najważniejsze, ten wszechświat naprawdę ładnie Im wyszedł Biggrin
Pewnie wszyscy już to tutaj wiedzą, ale może zaglądnie tu ktoś kto tak jak ja właśnie zaczyna przygodę z ED

 Dzięki za fajną relację oczami początkującego  Smile forumowy +rep!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#57
Galactic trader - 50M ?
Wpadnij na discorda dzisiaj tak po 20 wieczorem.. na dwie godziny. Pomożemy.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Najlepsze porady, tips & tricks Mathias Shallowgrave 26 74,219 17.03.2022, 11:14 UTC
Ostatni post: Veskel
  [PORADNIK] Kilka praktycznych nawyków/rozwiązań przydatnych przy eksploracji Dziadostwo 10 15,935 24.08.2019, 11:13 UTC
Ostatni post: Dziadostwo
  [PORADNIK] Tips & Trcks Delwin 0 4,422 08.12.2015, 16:10 UTC
Ostatni post: Delwin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości