Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Statki eksploracyjne - plus zmiany po 3.3
Jasne wrzucaj. Dobrze jak piszecie i pokazujecie swoje pomysly Smile To co prawda nie statek bojowy, ale da sie temat ugryzc z wielu stron w zaleznosci co komu potrzebne.
Odpowiedz
Test z którym mogę się niemal w 90% zgodzić. A te pozostałe 10% to subiektywne marudzenie Smile

1. Diamondback Explorer jest genialnym statkiem do podróży po bańce, wypełnianiu misji (byle nie wojennych) i dalekiej eksploracji (ale raczej nie po neutronówkach no chyba że zamiast łazika bierzemy AFMU). Z wystarczającymi osłonami klasy 3A, Thrusterami 4D, Powerplant 3A, PowerDistributor 4D (EngineFocused oczywiście) i oczywiście FSD na maksimum (plus małe uzbrojenie) - skok ponad 56LY.

2. Ale w zasadzie po co eksploracyjnemu i misyjnemu statkowi uzbrojenie? Po nic. Najwyżej do misji niszczenia skimmerów lub elektrowni na planetach ale do tego celu wystarczy 1 mała wyrzutnia rakiet niekierowanych.

3. Fuel Scoop klasy 4 w DBX nie boli. Przy tankowaniu co skok nawet nie trzeba zwalniać, przy większych brakach wystarczy nieco zwolnić. A DBX się nie grzeje (mocno).

4. Dlatego podlinkowany build ed/coriolis tak średnio pasuje do DBX. IMHO lepiej coś w tym stylu

http://www.edshipyard.com/new/#/L=Ci0H4C...U02UI05PU0

(w razie potrzeby wyposażenie opcjonalne zmienić do podobnego w buildzie Aspa od Kuby)
(w edsy nie pozmieniałem wszystkich elementów u inżynierów co w grze zawsze warto zrobić)

Tak  - jestem fanem Diamondback Explorera Smile

Asp Explorer w zasadzie to samo co DBX z tym iż jedna więcej ładownia daje luksus wygody wyboru.

Natomiast chyba pierwszym szokiem jaki napotyka średnio świeży gracz po zdobyciu kilku milionów i rozpoczęciu zabawy z buildem statków jest wiadomość iż najlepsze wyposażenie klasy A wcale nie jest zawsze... najlepsze Smile I często lepiej jest wkładać klasy D l- ub A ale stopień niżej. W imię masy.

PS
Zaleta DBX: jest mały i wyląduje na planecie w miejscu gdzie średni i duży statek sobie nie poradzi. Wygodne np. przy zbieraniu artefaktów w ruinach obcych.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
https://eddp.co/u/jKgZ7rKG

obiecany link do mojej Anacondy, sa lekkie przekłamania bo robiłem ją na starych inzymierach a coriolis działa już na nowych - dlatego moja uwaga statek skacze na 62.40 a nie tak jak pokazuje strona na ponad 63 Smile
HUSARSKI KORPUS LOGISTYCZNY  -  TWÓJ PEWNY START W GALAKTYCE

[Obrazek: 30866.png]

Odpowiedz
Znudziło mnie strzelanie, chyba przerobię sobie ankę i polecę szukać złomu w galaktyce.....
Odpowiedz
Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink
Odpowiedz
(26.06.2018, 16:32 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink

Widziałeś moje lądowanie korwetą? Tongue
Kilka razy spanikowane, aż do kompletnego zatrzymania w powietrzu. Biggrin
Odpowiedz
(26.06.2018, 16:45 UTC)Reinrk van Dall napisał(a):
(26.06.2018, 16:32 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink

Widziałeś moje lądowanie korwetą? Tongue
Kilka razy spanikowane, aż do kompletnego zatrzymania w powietrzu. Biggrin

Tak widzialem, wlasnie sporo na tych waszych filmikach sie nauczylem odnosnie ladowania na duzych G. Interesowalo mnie teraz czy dam rade posadzic a pozniej podniesc Anaconde na takiej planecie w moim buildzie pod explo. Balem sie ze nie dam rady po wyjsciu z Glide sie zatrzymac, a tu mile zaskoczenie. Generalnie ten kto mi kiedys poradzil Dirty Drive ma u mnie dozywotnio PLUSA, a do tego Engine Focus w PD tez sie bardzo przy starcie przydal.
Odpowiedz