Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Statki eksploracyjne - plus zmiany po 3.3
#11
Jasne wrzucaj. Dobrze jak piszecie i pokazujecie swoje pomysly Smile To co prawda nie statek bojowy, ale da sie temat ugryzc z wielu stron w zaleznosci co komu potrzebne.
Odpowiedz
#12
Test z którym mogę się niemal w 90% zgodzić. A te pozostałe 10% to subiektywne marudzenie Smile

1. Diamondback Explorer jest genialnym statkiem do podróży po bańce, wypełnianiu misji (byle nie wojennych) i dalekiej eksploracji (ale raczej nie po neutronówkach no chyba że zamiast łazika bierzemy AFMU). Z wystarczającymi osłonami klasy 3A, Thrusterami 4D, Powerplant 3A, PowerDistributor 4D (EngineFocused oczywiście) i oczywiście FSD na maksimum (plus małe uzbrojenie) - skok ponad 56LY.

2. Ale w zasadzie po co eksploracyjnemu i misyjnemu statkowi uzbrojenie? Po nic. Najwyżej do misji niszczenia skimmerów lub elektrowni na planetach ale do tego celu wystarczy 1 mała wyrzutnia rakiet niekierowanych.

3. Fuel Scoop klasy 4 w DBX nie boli. Przy tankowaniu co skok nawet nie trzeba zwalniać, przy większych brakach wystarczy nieco zwolnić. A DBX się nie grzeje (mocno).

4. Dlatego podlinkowany build ed/coriolis tak średnio pasuje do DBX. IMHO lepiej coś w tym stylu

http://www.edshipyard.com/new/#/L=Ci0H4C...U02UI05PU0

(w razie potrzeby wyposażenie opcjonalne zmienić do podobnego w buildzie Aspa od Kuby)
(w edsy nie pozmieniałem wszystkich elementów u inżynierów co w grze zawsze warto zrobić)

Tak  - jestem fanem Diamondback Explorera Smile

Asp Explorer w zasadzie to samo co DBX z tym iż jedna więcej ładownia daje luksus wygody wyboru.

Natomiast chyba pierwszym szokiem jaki napotyka średnio świeży gracz po zdobyciu kilku milionów i rozpoczęciu zabawy z buildem statków jest wiadomość iż najlepsze wyposażenie klasy A wcale nie jest zawsze... najlepsze Smile I często lepiej jest wkładać klasy D l- ub A ale stopień niżej. W imię masy.

PS
Zaleta DBX: jest mały i wyląduje na planecie w miejscu gdzie średni i duży statek sobie nie poradzi. Wygodne np. przy zbieraniu artefaktów w ruinach obcych.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#13
https://eddp.co/u/jKgZ7rKG

obiecany link do mojej Anacondy, sa lekkie przekłamania bo robiłem ją na starych inzymierach a coriolis działa już na nowych - dlatego moja uwaga statek skacze na 62.40 a nie tak jak pokazuje strona na ponad 63 Smile
Odpowiedz
#14
Znudziło mnie strzelanie, chyba przerobię sobie ankę i polecę szukać złomu w galaktyce.....
Odpowiedz
#15
Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink
Odpowiedz
#16
(26.06.2018, 16:32 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink

Widziałeś moje lądowanie korwetą? Tongue
Kilka razy spanikowane, aż do kompletnego zatrzymania w powietrzu. Biggrin
Odpowiedz
#17
(26.06.2018, 16:45 UTC)Reinrk van Dall napisał(a):
(26.06.2018, 16:32 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Wlasnie wyladowalem Rhincodon na Achenar 3 Wink Gdybym nie kozakowal przepustnica tylko wg prawidel urzywal Flight Assist to podejrzewam ze by sie nawet bez uszkodzen obeszlo. Odleciec tez sie dalo. Chyba musze to nagrac i zglosic Grawitacje Wink

Widziałeś moje lądowanie korwetą? Tongue
Kilka razy spanikowane, aż do kompletnego zatrzymania w powietrzu. Biggrin

Tak widzialem, wlasnie sporo na tych waszych filmikach sie nauczylem odnosnie ladowania na duzych G. Interesowalo mnie teraz czy dam rade posadzic a pozniej podniesc Anaconde na takiej planecie w moim buildzie pod explo. Balem sie ze nie dam rady po wyjsciu z Glide sie zatrzymac, a tu mile zaskoczenie. Generalnie ten kto mi kiedys poradzil Dirty Drive ma u mnie dozywotnio PLUSA, a do tego Engine Focus w PD tez sie bardzo przy starcie przydal.
Odpowiedz
#18
Troche odgrzewamy kotlecika. Jak juz Hetman pisal w TYM watku planujemy powalczyc i pobawic sie w szwadronowym rankingu eksploracji. Chcielibysmy zeby bylo to wydarzenie nie tylko dla "starych wyjadaczy" ale rowniez dla Kadetow i nowych Husarzy. Mozna troche zarobic, poleciec wymagane 5000 LY dla Palina (pewnie nawet dalej), cos zobaczyc i moze zasmakowac Space Madness... Ale o tym w innym watku (sledzcie na bierzaco forum i discorda bo sytuacja jest dynamiczna)
Jak juz leciec to statkiem, jak eksplorowac to statkiem eksoploracyjnym tylko co to takiego. Ten temat troche proboje odpowiedziec na to pytanie, choc od czasu pierwszych szkicow zrobilem juz ponad 500kLY po Galaktyce i nie jestem juz tak ortodoksyjnym wyznawca Wielkiego Skoku Wink Nasza wyprawa tez raczej nie bedzie przebiegala po obrzezach Drogi Mlecznej. Zatem jak chcialbys leciec bojowa Veta, Kraitem MkII AX czy gornicza T-7 to zawsze bedziesz mile widziany. Jest jednak pare rzeczy o ktorych warto pamietac.

DSS (Detailed Surface Scanner) - Jesli masz mozliwosc zrobic mu kilka stopni inzyniera to tylko ulatwi mapowanie planet
AFMU (Auto Field Maintenance Unit) - Choc jedna sztuka, jesli nie masz kasy na wersje A to taka na jaka cie stac, oby cala podroz byl wylaczony, ale lepiej w razie klopotow miec niz nie miec.
Heat Sink - ile chcesz lub uwazasz ze potrzebojesz Smile
SRV - zeby troche pojezdzic gdyby sie latanie znudzilo
Power Distributor - taki zeby choc raz dalo sie realnie z boosta odpalic
Guardian FSD Booster - jak masz odblokowany to zawsze sie przyda.

Co do samego statku to skok 25-30 bylby po prostu wygodny. Bardzo mozliwe ze beda etapy ktore wrecz bedziemy zalecac pokonac w sposob ekonomiczny, ale czasami trzeba gdzies doleciec robiac mniej niz 1000 skokow Wink

Jesli jeszcze nie budowales statku pod typowa eksploracje to musisz wiedziec ze pewne statki nadaja sie lepiej od innych (kazdy ma przeciez jakis talent a w czym innym jest co najwyzej przecietny). Wyjatek stanowi tu Anaconda ktora chyba da sie robic wszystko w ED w sposob powyzej przecietnej Wink Kryterium jest oczywiscie dlugosc skoku wyekwipowanego statku i ile da sie jeszcze podkrecic inzynierami.
Statki ciut lepsze na start od innych to:
Diamondback Explorer DBX (Maly)
Asp Explorer AspX (Sredni)
Krait Phantom (Sredni)
Anaconda (Duzy)

Celowo nie chce dawac teraz gotowych buildow bo kazdy potrzebuje czegos troche innego. Jesli ktos by chcial sie spytac o opinie lub jakies podpowiedzi prosze o posta tutaj lub nawet priv na Disco. Jak tylko bede mial chwilke to odpowiem.
Odpowiedz
#19
Dorzucę tutaj dość istotny Google spreadsheet dot. eksploracji - jest mnóstwo buildów i w ogóle.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...=501687787
[Obrazek: 113326.png]

"Można mieszać BiGoS łokciem ale zdecydowanie lepiej miesza się Pytonem"
Odpowiedz
#20
Thumbs Up 
(14.08.2019, 18:01 UTC)Pichonek napisał(a): Dorzucę tutaj dość istotny Google spreadsheet dot. eksploracji - jest mnóstwo buildów i w ogóle.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...=501687787

Thumbs_up czyje to się orientujesz? są jeszcze inne oprócz eksploracji?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 986 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  Voice Attack - rozpoznawanie polskiego + BONUS HCS Voice Pack komendy po polsku Honoorius 18 6,668 27.07.2022, 07:45 UTC
Ostatni post: MistyPL
  [PORADNIK] Przewodnik po USS'ach Drakkainen 3 14,455 20.12.2018, 09:02 UTC
Ostatni post: Mihoo
Rainbow Statki, broń i tarcze - zależności dla początkujących szarik 0 5,398 13.07.2017, 16:24 UTC
Ostatni post: szarik
  [PORADNIK] Point Defence - Czy po update rakiet już warto go mieć? Grzechu789 14 16,965 01.09.2016, 16:20 UTC
Ostatni post: Reinrk van Dall



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości