Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Ranga w Imperium i Federacji
#1
Poradnik szybkiego wbijania rangi w Imperium i Federacji

Jako że miałem też prośbę o opisanie jak wbija się rangę federacji postanowiłem opisać także metodę dla tej frakcji. Większości sposób pewnie ten jest znany ale nie zaszkodzi go opisać. Będzie to dobry poradnik dla nowych graczy. Opis wpijania rangi w federacji znajduje się na samym końcu poradnika.



Ranga w Imperium

[Obrazek: latest?cb=20150623012128]

Wszyscy wiemy że Imperium to najfajniejsza potęga w galaktyce (Nie licząc oczywiście Husarii). Niestety parszywe federalne dranie sabotowały misje charytatywne w systemach imperialnych abyśmy nie mogliśmy cieszyć się naszymi rangami i pięknym statkami imperialnym. Na szczęście graczom udało się odkryć nasze własne 17 draconis, które jest nawet ciekawsze od federacyjnego miejsca bicia rangi. Bo powiedzmy sobie szczerze czym innym jest bicie rangi w federacji iż kolejnym przejawem zepsucia tejże frakcji. Zapłaci nam 30 milionów to zostaniesz admirałem no i jeszcze nam trochę poklikaj bo lubimy bezsensowne czynności. Imperialiści joystick w dłoni i ku chwale imperium atakujemy bazę Metcalf Keep  Fernandes Depot.


HIP 10716



Rangę można nabić także w systemie HIP 10716, który w moim odczuciu jest dużo lepszy niż Cubeo. Mechanika jest bardzo podobna z tą różnicą że nie musimy lądować a wszystkie misje jakie otrzymam są od frakcji Imperialnych. Cel znajduje się 200,08 ly od HR 8444. Lądujemy w bazie Morgan Depot na planecie A1. Na miejscu będą nam przydzielane dwa rodzaje misji Cut the power (niszczenie generatorów) i performans review (niszczenie sentry) wszystkie od frakcji Imperialnych. Potrzebny nam będzie advanced scanner i takie samo wyposażenie jak w przypadku Cubeo. Baza jest słabo chroniona więc jest łatwa do zniszczenia. Po okolicy kręci się 3 sentry i rozstawionych jest parę działek, które przestają do nasz strzelać po zniszczeniu generatorów. Po załatwieniu bazy wracamy do Morgan Depot i oddajemy misje. Niszczeni bazy niestety powoduje że wskakuje nagroda za naszą głowę u frakcji kontrolującej Morgan Depot. Osobiście nie mam problemów z ponownym lądowaniem tam ale na wszelki wypadek lepiej się pilnować.

Plusy
  • Nieograniczona ilość misji do zrobienia, de facto za jednym zamachem możemy zrobić tyle misji ile zbierzemy (nie licząc zabicia sentry, które trzeba rozłożyć na trzy podejścia)
  • Dostajemy misje tylko od frakcji Imperialnych
  • Nie musimy lądować aby dokonać skanu
  • Dużo łatwiejsze i szybsze niż Cubeo
  • Zdecydowani przyjemniejsze niż misje charytatywne
  • Dość proste po opanowaniu paru zasad i po odpowiednim wyposażeniu statku
  • Tu zarabiam a nie płacimy
  • Zarobek jest całkiem niezły ...

Minusy
  • ... ale Robigo dalej pozostaje najlepsza metodą 
  • Dalej musimy się sporo na klikać i po przełączać
  • Przyrost rangi jest taki sam jak w przypadku misji charytatywnych
  • Wymaga zainwestowani w statek i wyposażenie ale prawdopodobnie się zwróci
  • Bez missile rack dump nie da rady tam za wiele zrobić 
  • Musimy mieć Horizon
  • Wpada nam nagroda za nasza głowę 
  • Zarabia się trochę mnie niż w Cubeo




Cubeo

Jak dokładnie to robić:





Tutaj dokładny opis idealnego statku do tego zadania.




Naszym celem jest układ Cubeo. Leży on stosunkowo blisko naszej głównej bazy HR 8444. Lądujemy w bazie Roskan Enterprise i zbieramy misje. Praktycznie dowolna ilość gdyż wszystkie zrobimy prawie za jednym razem nie licząc zabicia sentry. Następnie udajemy sie do Metcalf Kepp i rozpoczynam zabawę. W filmiku jest zwrócona na to uwaga ale powtórzę największym zagrożenie są Large Cannon Turret i Goliath. Nic po za tym nie jest w stanie uszkodzić naszego statku. Mamy 4 skupiska cannonów aby je najefektywniej zniszczyć celujemy w power planty, zniszczenie PP powoduje wyłączenie wszystkich podłączonych do niego działek a po za tym zalicza nam jedną z misji. Goliat są dość wytrzymałe i strzelają w nas pociskami co potrafi być upierdliwe. Dlatego najlepiej zamontować parę point-defense, które zajmą się rakietami a goliata jak najszybciej ostrzelać. Po zdjęciu tarczy pada po około trzech salwach. Najlepszą taktyka to zniszczyć ze znaczeń wysokości PP podłączone do LGT a następnie zbliżyć się do Goliath i porządnie go ostrzelać [w bazie są dwa] następnie zając się reszta po pierdółek i wylądować. Jeżeli chodzi o lądowanie to najdogodniejszym miejscem jest lądowisko na bazie ale większe jednostki nie dadzą tam rady lądować [moja corvetta miała duże opory więc odpuściłem]. Można wylądować obok bazy gdyż na górę bazy prowadzi dość wygodna pochyła ściana. Tam skanujemy comms control i wracamy do bazy skąd wzięliśmy misje. Jeszcze jedno nie odsyłajcie statku bo inaczej będziecie musieli odjechać 3km od bazy aby ponownie go przywołać. Dlatego też zniszczcie wszystkie Sentry i small turret bo zaczyna one atakować statek po wylądowaniu.

Plusy
  • Nieograniczona ilość misji do zrobienia, de facto za jednym zamachem możemy zrobić tyle misji ile zbierzemy (nie licząc zabicia sentry, które trzeba rozłożyć na trzy podejścia)
  • Zdecydowani przyjemniejsze niż misje charytatywne
  • Cubeo jest stosunkowo blisko HR 8444
  • Dość proste po opanowaniu paru zasad i po odpowiednim wyposażeniu statku
  • czasem pojawiają się misje charytatywne, które może przy okazji wykonać 
  • Tu zarabiam a nie płacimy
  • Zarobek jest całkiem niezły ...

Minusy
  • ... ale Robigo dalej pozostaje najlepsza metodą 
  • Dalej musimy się sporo na klikać i po przełączać
  • Przyrost rangi jest taki sam jak w przypadku misji charytatywnych
  • Wymaga zainwestowani w statek i wyposażenie ale prawdopodobnie się zwróci
  • Bez missile rack dump nie da rady tam za wiele zrobić 
  • Musimy mieć Horizon
  • Wpada nam nagroda za nasza głowę 

Statek:

Dobrą zaś wiadomość mam dla federalistów. Kosmiczne żelazka federacji sprawdzają się do tego zadani idealnie. Więc jeśli jesteście fanami FASa to możecie dodać do swojego garażu kolejny droższy tym razem model żelazka firmy Core Dynamics o wdzięcznej nazwie Federal Gunship, link dla leniwych co się w filmik nie chcę wchodzić:

 http://coriolis.io/outfit/federal_gunshi...e%20Attack

Aczkolwiek każdy statek z dość dobrze rozmieszczonymi hardpointami się sprawdzić. Oznacza to że Imperial Clipper bądź Cutter nie nadadzą się.



Wymagania
  • Horizon
  • Wytrzymały statek
  • Najlepiej zwrotny statek ale corvettom nie miałem problem robić tych misji 
  • Point-defense
  • Missile rack dump
  • Trochę pieniędzy aby zainwestować w statek


Rangi w Imperium

Spis rang wraz z korzyściami płynące z ich osiągnięcia:

0. Brak - możliwość zakupu statku Imperial eagle
1. Outsider 
2. Serf
3. Master - możliwość zakupu statku Imperial Courier 
4. Squier
5. Knight - przepustka do systemu Achenar [Stolicy Imperium]
6. Lord
7. Baron - możliwość zakupu statku Imperial Clipper oraz przepustka do systemu Summerland
8. Viscount 
9. Count
10. Earl - przepustka do systemu Facece
11. Marquis
12. Duke - możliwość zakupu statku Imperial Cutter
13. Prince
14. King



Ranga w Federacji
[Obrazek: latest?cb=20150129065622]

Nie kryję się z tym że nie lubię federacji wręcz nie znoszę ale to nie miejsce na moje wywody czemu nie przepadam za tą frakcją. Jedno jednak trzeba przyznać federacji, mają świetne statki. O ile wyglądowo nie lubię federacyjnych żelazek to w walce FAS w swoje klasie nie ma równych. Natomiast Federal Corvett jest moim ulubionym dużym statkiem bojowym. Postaram się pokrótce opisać na czym polega wbijanie rangi w federacji. Jest to sposób szybszy niż w przypadku imperium ale zdecydowanie gorszy jeżeli o zarobek. W przeciwieństwie do Imperium tu płacimy a nie zarabiamy.



17 Draconis

Metoda prosta i każdy powinie z odpowiednim zapasem kredytyw sobie poradzić. Wyruszamy do systemu 17 Draconis. Znajduje się on dość daleko od zamieszkałych systemów więc najlepiej sprawdzi się ASP bądź Diamondback explorer. Po dotarciu lądujemy na stacji Paradiso Outpost i zaczynamy naszą pracę bo inaczej tego nie da się nazwać. Wbijanie rangi w 17 Draconis polega na wykonywaniu misji charytatywnych czyli po prostu płaceniu za rangę. Jest to żmudna robota i oczywiście potrzebna jest masa kredytów. Myślę że około 40 milionów starczy i jeszcze zostanie jeżeli zaczynacie od zerowej rangi. Aby nabrać jak najwięcej misji oczywiście trzeba wykorzystać metodę przełączania się pomiędzy trybami (Open->Private group->Solo->Open) i zebrać jak najwięcej misji po czy zapłacić za nie. Polecam od razu brać misje i za nie płacić niż je gromadzić. Po wbiciu rangi pozostanie nam wykonanie misji na nią. Mam nadzieje żę w waszym zapale wbicia rangi przeczytaliście poradnik do końca a nie żwawo ruszyliśćie ku smoczemu systemowi bo teraz jeszcze jedna istotna kwestia. Misje [Naval Ascension] jakie są nam zlecane w 17 Draconis polegają na odnalezieniu pewnych towarów w innym niedalekim systemie a następnie dostarczeniu je do stacji.Znajdują się one w weak singnalach (o ile się nie mylę). Dlatego potrzebny nam będzie cargo rack. Polecam wziąć przynajmniej 8. W misjach będzie zlecana nam rożna ilości towaru do zwiezienia więc domyślacie się pewnie że najlepiej brać jest misje gdzie wymagana jest jedna sztuka. W miejsca gdzie znajdują się same towary najczęściej lata parę sztuk więc polecam wziąć wszystkie. Później nie będziemy musieli się ruszać ze stacji. I tak w koło macieju.

Plusy:
- Najszybszy sposób wbijania rang
- Dla leni idealny sposób
- Pojawia isę tam dużo misji
- Można także w drodzę powrotnej wziąć parę misji szmuglerskich aby się odkuć
- Zerowe ryzyko 

Minusy
- Żmudne 
- Musimy wyłożyć dużo forsy
- Stacja jest daleko od HR 8444
- Czasami ciężko jest znaleźć towar na misje Naval Ascension 



Statek:

Można prawie wszystkim ale typowy ASP do szmuglowania sprawdzi tu się idealnie.

http://coriolis.io/outfit/asp/03A5A5A4D4...zmuglerski


Rangi w Federacji

  1. Recruit 
  2. Cadet
  3. Midshipman - możliwość zakupu Federal Dropshipa
  4. Petty Officer - przepustka do systemu Sol
  5. Chief Petty Officer - możliwość zakupu Federal Assault Ship oraz przepustka do systemów Beta Hydri, Vega
  6. Warrant Officer - przepustka do systemu PLX 695
  7. Ensign - możliwość zakupu Federal Gunship oraz przepustka do systemu Ross 128
  8. Lieutenant - przepustka do systemu Exbeur
  9. Lieutenant Commander
  10. Post Commander -  przepustka do systemu Hors
  11. Post Captain
  12. Rear Admiral - możliwość zakupu Federal Corvette
  13. Vice Admiral
  14. Admiral
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#2
[Aktualizacja] Nowe miejsce na bicie rangi w imperium. Szybsze
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#3
jedna nieścisłość - napisałeś ze wpada nagroda za nasza glowe jako minus , otoż nic takiego sie nie ma miejsca Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#4
hmm..... jak nie wpada , jak wpada . Też uważam  to za minus tej metody.
[Obrazek: 21154.png?1459072303]
Odpowiedz
#5
Wpada nagroda za głowę, ale tylko i wyłącznie lokalnie przy tej stacji. Po odlocie nie jesteśmy już wanted w układzie.
Odpowiedz
#6
(13.02.2016, 22:45 UTC)Quarion napisał(a): Wpada nagroda za głowę, ale tylko i wyłącznie lokalnie przy tej stacji. Po odlocie nie jesteśmy już wanted w układzie.

eee bez sensu ja robię te misje to od kilku dni i nic takiego nie zauważyłem , poza tym nigdzie tej kary nie widać i nie ma nic do spłacenia !

EDIT: na poparcie swoich słów nakręciłem dziś filmik z 1 porannego runu : https://www.youtube.com/watch?v=3-qNl3nb7E0

Może Waszmości źle coś robicie lub robiliście te misje dawno albo wcale i sugerujecie sie tylko filmem Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#7
Kasa za moją głowę ..... aktualnie robię misje na Kinga jestem już Lorda Smile................ więc coś tam wpada .


 Niestety twój film Waszmościu wygląda u mnie tak ............... tak że wiesz .............. pozdro.
[Obrazek: 21154.png?1459072303]
Odpowiedz
#8
(14.02.2016, 19:56 UTC)Rapaholin napisał(a): [Obrazek: WFYm2Tl.jpg]Kasa za moją głowę ..... aktualnie robię misje na Kinga jestem już Lorda Smile................ więc coś tam wpada .


 Niestety twój film Waszmościu wygląda u mnie tak ............... tak że wiesz .............. pozdro.
[Obrazek: 0xEhSwv.png]


prosze Cie, juz nie wprowadzaj ludzi w bład... a te bounty z zamieszczonego screena nijak się maja do CUBEO

tutaj poprawny link : https://www.youtube.com/watch?v=3-qNl3nb7E0

za poprawnie wykonana misje nie ma żadnych fines lub wanted.

można dostać kare owszem, ale tylko jak przygżmocisz w NPCowy statek który często bywa ze dokuje tam na padzie
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#9
Nie  wprowadzam nikogo w błąd , więc nie musisz mnie o nic prosić  Smile
Misje robię w układzie hip 10716 a nie w cubeo .
Pragnę przypomnieć że  post o wbijaniu rang,  jest w układzie hip 10716 oraz cubeo.
Dlatego zamieściłem zdjęcia z hip 10716 a nie z cubeo .
[Obrazek: 21154.png?1459072303]
Odpowiedz
#10
wszystko jasne- niescislosci wziely sie z tego ze Doomsdays edytowal ten poradnik 11 lutego... kiedys bylo tylko o CUBEO
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,352 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,371 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,121 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 978 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,971 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości