Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Ranga w Imperium i Federacji
#41
Dzięki Doom za świetny poradnik Smile.
W ostatnich dniach wbijałem rangę w Federacji i gdyby ktoś się zastanawiał, to 17 Draconis nadal działa, nawet lepiej niż kiedyś, ponieważ teraz bardzo rzadko pojawiają się misje na przywiezienie jedzenia czy medykamentów i wydaje mi się, że dzięki temu jest większa szansa na wylosowanie misji charytatywnych.

Zadania, które musimy wykonać aby awansować, wymagają od nas przywiezienia albo Trade Data albo Experimental Chemicals. Z moich obserwacji wynika, że dużo częściej pojawiają się misje na Trade Data, do tego często jest potrzebna tylko 1 sztuka aby zaliczyć zadanie i to właśnie je polecam zbierać. Jeśli chodzi o lokację, to w 99% przypadków trafiałem na systemy odległe o 300 LY i więcej. Widziałem 2 razy system, który był odległy o 12LY od 17 Draconis. To czego musimy szukać w systemie, w którym mamy do wykonania misję, to Weak Signal Source. Nawet jeśli w opisie jest napisane, że szukacie rozbitego wraku statku. Zauważyłem, że WSS może się koło Was pojawić nawet jeśli się nie ruszacie z miejsca. Po przybyciu do celu odlatywałem odrobinę od gwiazdy, w panelu nawigacji sprawdzałem co się znajduje koło mnie i alt-tabowałem. Zdarzało się, że jak wracałem do gry to WSS był koło mnie.

Nie wiem czy było to już gdzieś wspominane ale nie musicie od razu wykonywać misji awansującej Was na następną rangę. Można cały czas się relogować, szukać odpowiedniego zadania dla Federacji i w międzyczasie wykonywać cele charytatywne - mimo że tego nie widać, to w tle nadal rośnie nam % następnej rangi.

Kupiłem w HR 8444 Haulera, tak go wyposażyłem http://coriolis.io/outfit/hauler/02D2D2A...A===.Aw19A=== i to wystarczyło. Można sobie darować ADS jeżeli ktoś już ma odkryte 17 Draconis. Shieldy też nie są potrzebne, mi się przydają bo często wpadałem do systemu przeciwnych frakcji z PowerPlay i byłem atakowany. Tak więc taki Hauler może nas kosztować aż 200k...
Odpowiedz
#42
Też ostatnio wbijałem tam rangę i moje podpowiedzi to:
1. Należy przelogowywać się tak długo, aż dostaniemy misję na awans w jednym z systemów dookoła 12 Draconis. Z moich doświadczeń wynika, że są one nawet częstsze niż te odległe o 300lySmile

2. Jeżeli chodzi o poszukiwania WSS to osobiście odwracam się od gwiazdy, zmniejszam prędkość do 30km/s i czekam.

3. Wszystko co potrzebne zabierz ze sobą, Paradiso outpost jest pusty jak Szwedzki kościół, a najbliższy system z samym chociaż cargo rackiem jest odległy o około 300ly.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#43
(28.04.2016, 09:48 UTC)Fenyl napisał(a): Też ostatnio wbijałem tam rangę i moje podpowiedzi to:
1. Należy przelogowywać się tak długo, aż dostaniemy misję na awans w jednym z systemów dookoła 12 Draconis. Z moich doświadczeń wynika, że są one nawet częstsze niż te odległe o 300lySmile

Hehe no to widać, że ja miałem mega pecha Sad.
Odpowiedz
#44
Robiąc misje naziemne dla imperium ile byliście w stanie wbić % w godzinę, tak mniej więcej? Pytam dlatego, że testuję inny, mniej nudny, sposób na wbijanie rangi. Posiadając tytuł "Baron" zrobiłem 25% w 2 godziny, średnio się starając, więc pewnie dało by się to podciągnąć do ok. 15% na godzinę. To dużo czy mało porównując do zadań naziemnych?
Odpowiedz
#45
Wbijam rangi na hip 10716 30 misji to około 10 % rangi  . 30 misji biorę około 30 minut , 10 minut robię zadania i jestem z powrotem . 40 minut trwa wbicie około 10 % rangi .
Nie zauważyłem żeby ten czas wraz z wyższymi rangami się jakoś wydłużał, albo skracał . W imperium robię aktualnie kinga , przeszedłem przez wszystkie szczeble federacji... Admiral.

Pozdrawiam Cmdr.Rapaholin
[Obrazek: 21154.png?1459072303]
Odpowiedz
#46
I ja dorzucę coś od siebie. Dla niecierpliwych i tych którzy nie mają problemu z użyciem funkcji Self-Destruct. 

1. Kupujemy Sidewindera w systemie obok. Wyposażenie wg. uznania - nie ma co się jakoś szczególnie wysilać. Najważniejsze żeby były Missile Racki (Dumbfire) i FSD trochę lepsze - później będziemy musieli wrócić po swój główny statek Smile - Koszt ubezpieczenia ok. 9k CR 
2. Lecimy naszym CheapWinderem do Morgan Depot.
3. Stackujemy misje: Cut The Power i Performance Review
4. Wykonujemy misje jak w poście nr 1 i czekamy chwile żeby się zaktualizowały, czasami potwierdzenia dochodzą z opóźnieniem. 
5. Robimy Self-Destruct i po zapłaceniu ubezpieczenia magicznie pojawiamy się w Morgan Depot Smile
6. Oddajemy misje. 

Pozwala to zaoszczędzić trochę czasu przy grindzie Smile

I wideo poglądowe


“There will be killing till the score is paid.” 
― Homer, The Odyssey

Hardware: Tobii EyeX 4C | Saitek X52 Pro | Logitech G13 | Corsair K65 RGB | Blue Yeti | Superlux HD681 EVOII | LG 29" UltraWide
Odpowiedz
#47
Obawiam się, że Cubeo już nie działa jak wcześniej.
Odpowiedz
#48
(31.05.2016, 06:07 UTC)visjerr napisał(a): Obawiam się, że Cubeo już nie działa jak wcześniej.

Teraz Rangi Imperialnej czy Federacyjnej nie da się wbić ot tak.
“There will be killing till the score is paid.” 
― Homer, The Odyssey

Hardware: Tobii EyeX 4C | Saitek X52 Pro | Logitech G13 | Corsair K65 RGB | Blue Yeti | Superlux HD681 EVOII | LG 29" UltraWide
Odpowiedz
#49
Nareszcie, chciałoby się rzec Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#50
No i dobrze, przecież można polecieć do Trongbanzy (Empire) i też spokojnie zrobisz rangę, nawet do tego systemu koło HR`ki, HIP coś tam.
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,352 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,453 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,127 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 986 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,976 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości