HTC Vive mod - soczewki z Gear VR 2017 - lepsza ostrość obrazu + ogromny sweet spot!
#11
Gdyby się dało coś takiego na Oculus Rifta zrobić... eh
[Obrazek: coLdRBJ.png][Obrazek: 38390.png]


Odpowiedz
#12
(09.05.2018, 20:55 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(09.05.2018, 20:17 UTC)Yata_PL napisał(a): machnolem tego moda - koszt 80 zl za używane gogle z lombardu Biggrin + 14 zeta wydruk adapterow, zaskoczony jestem ze jakimś cudem mieszczę sie z okularami bez odsuwania soczewek..
foty:
http://i.imgur.com/k39HFqY.jpg
http://i.imgur.com/pbwpknf.jpg

pora na wydruk symulatora wiatru Smile

Ooo, no i jak wrażenia? Ja się nie zdecydowałem, bo te minusy, które koleś opisywał jakoś mnie zniechęciły - zniekształcenia ekranu etc.

Nie wachaj sie., co prawda z poczatku nie mialem efektu wow w IL 2  i nie bylem przekonany , ale odpalilem pozniej ED i wypiekniala drastycznie... obraz jest bardzo soczysty, caly ten blur gdzies zniknol, czytelnosc tekstu jakby wzrosla o 50 % , "sweetspot " okreslil bym na jakies 70 % ekranu , wczesniej w porywach 30 %, brak godreyow no i moje okulary ciągle wchodza opierjac sie na ramce adaptera.
Fov moze jest mniejszy o jakies 3 %  ale jakie to ma znaczenie kiedy obraz wyglada jak wyglada... IMHO dla Elity ten mod jest stworzony

Drobna uwaga nie trzeba odkręcać 6 srubek w Gear VR jak na filmie aby wyciagnac soczewki, z poczatku probowalem ale mocna sa dokrecone i moje precyzjne srubokrety nie daly rady Wyciagnolem je odpowiednio podwazajac zatrzaski. Duzo mniej roboty.
Jesli chodzi o znieksztalcenia to jest plik json ktry modyfikujesz i po problemie.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#13
A jak inne gry?

Ja generalnie mam 2 lewe ręce do takich rzeczy i to jest kolejna obawa, żebym sobie nie zepsuł headsetu, bo mam tylko 1 Wink Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
Ja tez nie jestem masterklepka, mod do wykonania dla laika ocenilbym jako sredno trudny, na filmach nie wszystko jest pokazane i trzeba troche pogłówkować, polecam wyposazyc sie w sprężone powietrze w sprayu do wydmuchiwania kurzu ktory momentalnie opada na matrycy i soczewkach. Kilka razy zdejmowalem adaptery zanim udało sie wydmuchach syf slaskiego powietrza.

Innych gier jeszcze nie testowalem, ostatno zamknolem sie w obrebie 3~4 gier . 70 % wolnego czasu przesiaduje na serwerach mp IL 2, posprawdzam dzis jeszcze Asseto Corse , Dirta Rally , PC2 i filmy na big screenie.

Edit: wszystko super , mod zostaje na stale, to juz teraz zupelnie inne gogle . Myslelm zeby przelozyc pozniej adaptery do Pro jak juz kupie ale jakis czas temu na forum dev. chodzi plotka ze pod koniec roku vive wypuszcza nowe gogle z matryca 4k i fovated renderingiem/eye tracking.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#15
(10.05.2018, 05:36 UTC)Yata_PL napisał(a): Ja tez nie jestem masterklepka, mod do wykonania dla laika ocenilbym jako sredno trudny, na filmach nie wszystko jest pokazane i trzeba troche pogłówkować, polecam wyposazyc sie w sprężone powietrze w sprayu do wydmuchiwania kurzu ktory momentalnie opada na matrycy i soczewkach. Kilka razy zdejmowalem adaptery zanim udało sie wydmuchach syf slaskiego powietrza.

Innych gier jeszcze nie testowalem, ostatno zamknolem sie w obrebie 3~4 gier .  70 % wolnego czasu przesiaduje na serwerach mp IL 2, posprawdzam dzis jeszcze Asseto Corse , Dirta Rally , PC2 i filmy na big screenie.

Edit: wszystko super , mod zostaje na stale, to juz teraz zupelnie inne gogle . Myslelm zeby przelozyc pozniej adaptery do Pro jak juz kupie ale jakis czas temu na forum dev. chodzi plotka ze pod koniec roku vive wypuszcza nowe gogle z matryca 4k i fovated renderingiem/eye tracking.

Wrzuciłem wczoraj adaptery do VIVE PRO... efekt wow !
Gdybym wiedział, to zrobiłbym to juz jakiś czas temu, nawet kosztem gwarancji... choć tak naprawde sposób obsadzenia szkieł jest śmiesznie prosty.
Różnica pomiędzy starymi soczewkami, a nowymi to 100% na plus !
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#16
(15.10.2018, 17:22 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a):
(10.05.2018, 05:36 UTC)Yata_PL napisał(a): Ja tez nie jestem masterklepka, mod do wykonania dla laika ocenilbym jako sredno trudny, na filmach nie wszystko jest pokazane i trzeba troche pogłówkować, polecam wyposazyc sie w sprężone powietrze w sprayu do wydmuchiwania kurzu ktory momentalnie opada na matrycy i soczewkach. Kilka razy zdejmowalem adaptery zanim udało sie wydmuchach syf slaskiego powietrza.

Innych gier jeszcze nie testowalem, ostatno zamknolem sie w obrebie 3~4 gier .  70 % wolnego czasu przesiaduje na serwerach mp IL 2, posprawdzam dzis jeszcze Asseto Corse , Dirta Rally , PC2 i filmy na big screenie.

Edit: wszystko super , mod zostaje na stale, to juz teraz zupelnie inne gogle . Myslelm zeby przelozyc pozniej adaptery do Pro jak juz kupie ale jakis czas temu na forum dev. chodzi plotka ze pod koniec roku vive wypuszcza nowe gogle z matryca 4k i fovated renderingiem/eye tracking.

Wrzuciłem wczoraj adaptery do VIVE PRO... efekt wow !
Gdybym wiedział, to zrobiłbym to juz jakiś czas temu, nawet kosztem gwarancji... choć tak naprawde sposób obsadzenia szkieł jest śmiesznie prosty.
Różnica pomiędzy starymi soczewkami, a nowymi to 100% na plus !

No gratulacje , Elita wypieknial prawda ?Smile Ja jeszcze 2 lub 3 tyg i nie bede ich potrzebowal wiec jak cos to moge komus przekazac Smile
syf wydmuchałeś z matrycy czy tez jesteś tym szczęśliwcem z czystym powietrzem ? wyciagalem adaptery klika razy zanim sie calkiem pozbylem kurzuSmile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#17
(16.10.2018, 14:38 UTC)Yata_PL napisał(a):
(15.10.2018, 17:22 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): Wrzuciłem wczoraj adaptery do VIVE PRO... efekt wow !
Gdybym wiedział, to zrobiłbym to juz jakiś czas temu, nawet kosztem gwarancji... choć tak naprawde sposób obsadzenia szkieł jest śmiesznie prosty.
Różnica pomiędzy starymi soczewkami, a nowymi to 100% na plus !

No gratulacje , Elita wypieknial prawda ?Smile Ja jeszcze 2 lub 3 tyg i nie bede ich potrzebowal wiec jak cos to moge komus przekazac Smile
syf wydmuchałeś z matrycy czy tez jesteś tym szczęśliwcem z czystym powietrzem ? wyciagalem adaptery klika razy zanim sie calkiem pozbylem kurzuSmile

wypiekniała, oj wypiękniała ! jakość jak na monitorze !
Donlośląskie powietrze ma taki sam syf w składzie co i Twoje śląskie, wiec nie bylo tak kolorowo, ale wydmuchałem co trzeba i jest cacy Biggrin
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#18
Ale kusicie. A ja ciągle się boję tego zniekształcenia obrazu...
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#19
(16.10.2018, 22:19 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Ale kusicie. A ja ciągle się boję tego zniekształcenia obrazu...

NIe ma, nawet jesli to co jest u mnie to należało by uznać ze zniekształcenie pojawia sie na skrajnych krawędziech soczewki tam gdzie zazwyczaj juz nie jest ostry obraz i nie rzutuje to na jakos obrazu.
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 252,392 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,246 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,066 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna Kyokushin 127 101,553 03.04.2020, 15:34 UTC
Ostatni post: Coucz
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,629 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości