Ciekawostka od Azorusa...pytanie o użycie nazwy frakcji.
#41
Swoja droga ciekawe... uzyc nicka Zoltana i zarazem w ksiazce zaznaczyc, ze opiera sie w duzej mierze na autentykach z naszego forum/grupy. Jest tu jakis spec od praw?
Odpowiedz
#42
Nie no, tak troszke zartowalem sobie Biggrin  domyslam sie ze pewnie bylby z tym problem Tongue  jesli Azorus chcial by to ewentualnie samo imie "Zoltan" . Albo moj wlasciwy nick z wiekszosci gier "Eis" lub tez polaczenie  Zoltan " Eis " Ch. czy jak tam by chcial Biggrin Biggrin
Odpowiedz
#43
Ja sprawdzam nicki czy nie sa powiazane z wlasnoscia intelektualna. Usyje tych co nie sa.
Odpowiedz
#44
Z moim masz o tyle łatwo, że nie może stanowić własności (pomimo holywoodzkiego filmu), gdyż jest japońskim określeniem człowieka Smile
Odpowiedz
#45
AFAIK, imiona postaci nie są chronione prawami autorskimi, tak długo jak opisywana postać nie przypomina postaci "oryginalnej" i nie jest znakiem towarowym. Zoltan byłoby spoko, Zoltan Chivay już nie. A gdyby ktoś miał nick jak tytuł książki, powiedzmy Hyperion, to też pojawia się problem.
Nie jestem prawnikim, szybki research tak mi powiedział Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#46
(16.04.2018, 14:04 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): AFAIK, imiona postaci nie są chronione prawami autorskimi, tak długo jak opisywana postać nie przypomina postaci "oryginalnej" i nie jest znakiem towarowym. Zoltan byłoby spoko, Zoltan Chivay już nie. A gdyby ktoś miał nick jak tytuł książki, powiedzmy Hyperion, to też pojawia się problem.
Nie jestem prawnikim, szybki research tak mi powiedział Biggrin

Akurat Hyperion to nienajlepszy przykład na to o czym piszesz. Nazwa ta odnosi się do tak wielu różnych rzeczy, że Dan Simmons z pewnością nie mógłby rościć sobie jakichkolwiek praw do niej. https://en.wikipedia.org/wiki/Hyperion
[Obrazek: 93322.png]
Odpowiedz
#47
Przykład zły, ale mam nadzieję że koncepcja wyjaśniona Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#48
Mój jest na pewno bez żadnych praw Tongue
Odpowiedz
#49
@Azorus jak tam prace nad książką? Strony trzymają się mocno?
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#50
Powolutku, ale mysle ze w miare solidnie idzie do przodu. Pierwszy rozdzial klepniety drugi w drodze. Ale prace zwolnily bo w pracy duza czesc pisalem ale teraz przez rodo mam zapierdziel...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nałóg. Od tego się zaczęło... Alexy78 6 7,654 19.12.2017, 23:00 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Baza na asteroidzie 5000LS od bańki-Nowe odkrycie SP-GGX 2 3,870 02.06.2017, 19:16 UTC
Ostatni post: SP-GGX



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości