Co kupić na początku gry
#21
Zgodzę się i nie zgodzę. Do Bigoszenia Python to nie ma sobie równych. Wiadomo, że w świecie Elite chodzi o to zeby mieć kilka statków i każdy do czegoś innego, ale dobry Python zadowoli każdego komu nie chce się przesiadać cały czas,a chce mieć opcje transportu, walki, taksówki czy w miare jakiegoś tam skoku. Ogólnie jeśli chce się mieć wszystko w jednym i to na wypasie to zwyczajnie się tego nie da. Trzeba rozgraniczać zabawę na kopanie, transport, walkę czy eksploracje i po to mamy tyle statków. Dla początkujących Python to ciągle dla mnie statek którego grzech nie mieć.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#22
no i po przeczytaniu takiego wątku wiem mniej więcej czego się spodziewać po statkach. Tylko kilkanaście opinii różnych pilotów naświetli ci mniej więcej w kierunku którego statku z jakim budżetem uderzać, na pewno będę próbować usprawnić moje statki u inżynierów by wyciągnąć z nich jak najwięcej i już jestem ciekaw gdzie mnie to doprowadzi.
Przesiądę się niedługo na Type-7 w celu zwiększenia ładowności no i ten protip z bonusem od inżyniera tez ciekawy
Odpowiedz
#23
Mam 10 statkow w hangarze, gdybym chcial bez problemu zapelnilbym hangar wszystkimi. Ale 90% czasu spedzam w Pytonie, nie chce mi sie latac na shirarta by zmienic statek. Pytona sprawdzilwm praktycznie w kazdej sytuacji, w tyl lot co saga+ z odbiciem na colonie i powrot, przy skoku max 16Ly. Skanow przez to przywiozlem mase.
Sa statki lepsze, ale nie ma lepszego statku wielozadaniowego. Poza tym na Pytonie zarobilem 90% kasy o ile nie lepiej, znajdz inny statek ktory zarobi tyle na misjach kurierskich, pasazerskich i transportowych, ile pyton w dodatku zachowojac zdolnosc do obrony lub ucieczki. W PvE zadko ktory statek jest w stanie zarysowac kadlub bo zanim sie przebije przez tarcze to juz ma dosyc. Fakt kosztowal ponad 300 baniek, jest po modyfilacjach, tarcze ma od ksiezniczki ale na kazdej prawie stacji jestem w stanie zmienic go w zaleznosci do potrzeb
Odpowiedz
#24
Ponieważ kasa mi powiewa bo nie mam parcia na wielkie statki więc od długiego czasu 80% czasu spędzam w DBX ze skokiem (obecnym) 56LY, a zaczynającym się w okolicach 45 gdy go kupiłem i lekko zrobiłem u Felicity. Nawet Kamitrę robiłem DBXem błyskawicznie wożąc dane, niszcząc elektrownie albo transportując pasażerów. Więc wybór statku to w dużej mierze kwestia gustu.

Oczywiście gdy trzeba na poważnie zarobić kilkadziesiąt milionów biorę Orcę ze skokiem 42 (i miejscem na FSD Booster, którego nie mogę się doczekać) bo jednak ładowność pasażerów większa od mikrego DBXa.

A królem wielozadaniowości w przedziale od 1 do 100mln za golasa i tak jest Asp Explorer Smile Lepsza mimo swojej wielkości jest chyba tylko Anaconda. Ale jej nie mam więc się nie wypowiadam.
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#25
ASP to bardzo fajny statek, nadaje sie do wszystkiego tylko w walce troche niedomaga. Anakonde kupowalem ze cztery razy, teraz sluzy mi do eksploracji. Orca jest ok ale Bellugi nie lubilem wymaga sporo uwagi przy wylatywaniu ze stacji. Zbyt wiele statkow stracilem klinujac sie we wlocie. Tutaj pyton jest tez swietny co dla zaczynajacych jest duzym plusem. Taka T9 tez moze byc latwo zaklinowana we wlocie, a to sie zdarza. Jakos Imperial Cutterem mi sie taka sprawa nie zdarzyla, bo on przepchnie wszystko. Anakonda na poczatku sprawia problemy tak jak Corvetta.
Macicie z tym Typem 7, moze to i niezly statek do handlu i kopania ale zbyt wolny by uciec a z obrona krucho. W dodatku wymaga duzego pada do ladowania.
Statki na poczatek to dla mnie: Cobra mk3, ASP Exp, Pyton i potem ew Anakonda lub rzezbic do Imperial Cuttera. No chyba ze chcemy sie pobawic w walke to FDL i Corvetta. Vulczur i FDL nie uzywalem. Moze Diamond Back Exp tez jest fajny.
Nad reszta statkow bym sie nie bawil no chyba ze pasazerskie misje lubicie to Orca jest ok. Handel nie jest nazbyt oplacalny tak samo jak gornictwo, zarabia sie na misjach. Potrzeba 180 ton ladownosci i mozliwosc ladowania na outpostach, przy transporcie drogich towarow sa problemy z piratami i zabojcami. Ale za transport 180 ton palladium czy imperial slaves mozna zgarnac 15 baniek za prosty przelot z A do B na jeden skok max 15Ly, jesli oczywiscie masz ally w systemach i wysoka range w handlu najlepiej elite.
Odpowiedz
#26
Asp Explorer ma jedną wadę. Jeśli ma mieć sensowny skok i ładowność to robi się papierowy. Nie jest to szczególnie uciążliwe dopóki ma się bojową rangę expert czy master. Problem zaczyna się przy randze deadly i elite. Wtedy wyciągający NPC mają również podobną rangę co oznacza u nich m. in. zmodyfikowane statki. Uwierzcie, że zwykłe Vipery  mk4 potrafią wtedy napsuć sporo krwi Smile. Ale ogólnie to niezły statek, choć ostatnio przyćmiony przez DBX.
Type 7 po ulepszeniu nie sprawdzałem, ale starą wersję wspominam bardzo źle. Co prawda nie było jeszcze inżynierów gdy miałem ten statek ale niewiele by chyba dały wszelkie ulepszenia. Tragiczny skok, koszmarna zwrotnosc i temperatury powyżej 100% po każdym skoku. -tak zapamiętałem T7.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#27
T7 naprawili: ostatnio testowałem nim sensowność pozyskiwania materiałów dla inżynierów metodą górnictwa i jest zdecydowanie lepszy niż kiedyś. Przechwytywać mnie nikt nie próbował więc nie wiem jak z ucieczką jednak prędkość nie jest jego mocną stroną.

Faktem jest że Pytek to największy chyba statek ze średnich statków. To solidny plus.

DBX jest świetny - jednak w momencie powrotu Guardian FSD Booster na rynek pojawi się dylemat: albo DBX ze skokiem ok. 64LY i z łazikiem ale bez limpetów albo z limpetami ale bez łazika albo oba elementy ale bez Boostera czyli minus 8 do skoku. Rybka, woda albo akwarium. Za to AspE ze skokiem wówczas ok. 62LY będzie mógł mieć pełen komplet na pokładzie. Oczywiście może się okazać iż realny koszt paliwowy wspomnianego FSD Boostera ograniczy sens jego użycia. No i nie ma przymusu stosowania Smile
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#28
Dla mnie jedyną uciążliwą rzeczą w DBX jest Fuel Scoop kl. 4 W bańce i okolicach to nie problem ale na eksplorację bym go nie zabrał.  DO ASPa Explorera wrzucasz Fuel Scoop 6A i w praktyce, mimo mniejszego zasięgu skoku, poruszasz się szybciej ze względu na sporo krótszy czas pozyskiwania paliwa.  W zasadzie nie trzeba nawet  mocno zwalniać przy okrążaniu gwiazdy.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#29
Co racja to racja, DBX uzywam do kurierki po bance, gdy miusze osobiscie sie szybko gdzies dostac i tez boli slaby FS nawet klasy 4A dziala zbyt wolno, ale i tak najczesciej w pytona wsadzam na szybko FS 6A i w znosnym czasie jestem gdzie trzeba. Z ta roznica ze mam juz statek na ktorym zrobie prawie wszystko, bez martwienia sie ze na cos zabraknie miejsca, lub nie obawiajac sie ataku.
Do robienia rangi u powersow to liczy sie tylko ladownosc i pojemnosc portfela. Imperial Cutter z FS 6A daje rade a czas tankowania znosny, przy dalekich lotach z duzym i cennym ladunkiem to idealny statek, moze ma nieco gorszy skok od anacondy ale sporo wieksza ladownie.
Odpowiedz
#30
Po dyskusji i rozmowie dam mu szansę i zainwestuję w inżynierów. Wersja light ciężarówka czyli bez broni ale z maksymalną ładownością. Niech się na coś przyda Smile
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chętni do gry. Zalurinho 62 74,207 26.07.2022, 16:11 UTC
Ostatni post: BanaNo1984
  W jakie gry gracie na konsolach oprócz elitki? trebor76 125 136,288 23.01.2022, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  ED na PS5 Kromeq 8 4,017 08.09.2021, 16:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Promocje i okazje na konsole BADDOG1978 34 57,315 20.12.2019, 08:16 UTC
Ostatni post: samix
  gdzie zapisuje save na ps4 ? panatha1975 11 22,125 09.08.2019, 05:40 UTC
Ostatni post: szkodi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości