Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak szukać gejzerów - poradnik
#1
Szukanie gejzerów:

Wytypowanie dobrego kandydata:

Szukamy ciała z istniejącym wulkanizmem, najlepiej o promieniu w okolicy 500-700km. Mocno polecam zaopatrzenie się w dodatkowy program mogący sczytywać logi z Elity jak na przykład EDDiscovery, ponieważ istnieją trzy stopnie wulkanizmu, minor, normal i major, a tego nigdzie nie widać w grze. Nie do końca wiadomo co one właściwie oznaczają, ale są przesłanki, że najwięcej gejzerów jest na ciałach z wulkanizmem typu "major", więc na początek najlepiej ograniczać się do takich.
Jeśli nie macie takiego programu a jesteście w znanej okolicy zawsze można sprawdzić co jest w pobliżu na edsm, na przykład takie coś: https://www.edsm.net/en/system/bodies/id...cae+AB+3+b
  
To jest dobry kandydat z gejzerami major i promieniu 564km, więc w sam raz.
  
Metod szukania jest dużo, można po prostu latać i wypatrywać, ale ja stosuję wyłącznie metodę na ślizg. Trochę szczegółów jak się za to zabrać:
  
  •   - ustawiamy skaner na maksa

  •   - wchodzimy w ślizg nad planetą i czekamy aż na wysokościomierzu pyknie (przykład będzie na filmie poniżej). Szukamy POI a POI nie widać dopóki nie zejdziemy poniżej pewnego pułapu, który jest różny dla każdej planety i można go poznać zauważając pyknięcie.

  •   - po pyknięciu wyrównujemy lot jak najbardziej tak, żeby lecieć jak najdłużej w ślizgu, trzymamy dziób w nachyleniu 6-15 stopni (zależy od planety, trzeba podczas pierwszego lotu ustalić na jakiej wysokości jest pyknięcie i jak płasko możemy lecieć)

  •   -szukamy POI który jest rozmiaru kilku pixeli, tylko taki oznacza gejzery i tylko gejzery (przykład na filmie)

  •   -jak taki zauważymy to jeśli jesteśmy nisko to możemy lecieć prosto na niego, jak nie to najlepiej nie kozakować tylko poderwać dziób mocno do góry, żeby nie stracić POI ze skanera, i po zatrzymaniu statku sobie do nich dolecieć. 

  •   - Ilość gejzerów na planetę nie jest specjalnie znana, z tego co do tej pory się udało ustalić, to jest około 10 na małych ziemniakach o promieniu 160km, a co do większych to nikt tak naprawdę nie wie.

  •   - ja szukam raczej w okolicach kanionów, bo raz że się ciekawiej lata a dwa, że się łatwiej orientować w kierunkach, ale tak naprawdę to widziałem już gejzery wszędzie za wyjątkiem gór. Jeśli nie znajdujecie nic wzdłuż kanionów to warto zrobić kilka ślizgów na płaskim.

  •   -zasięg skanera pokazującego POI ma promień 8.2 kilometra i kształt walca, więc jest niezależny od wysokości statku (tylko trzeba być poniżej pyknięcia i być powyżej 1.6 km).
  
  To w zasadzie tyle. Nie należy wpadać w obsesje, najlepiej polatać z godzinkę, jak nic nie znajdziecie to się zająć czymś innym i spróbować innym razem.
  
  Filmy instruktażowe:
  
  Jak działa POI - pokazane jest kilka typów (gejzery, mózgodrzewa, stożki korzenne Wink ):
  
  https://youtu.be/VNVyGoEJF5w
  
  Tutaj przykład jak znalazłem coś przy pierwszym ślizgu, ale znalazłem już ponad 100 gejzerów, więc to przypadek a nie cudowne umiejętności. Raz spędziłen na pewnym księżycu cały weekend żeby coś znaleźć.
  
  https://youtu.be/SdJBlAbVNhk
Odpowiedz
#2
Dzięki Baton, dzięki kolejny raz Biggrin Biggrin Biggrin
Popróbujemy, zobaczymy.
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#3
Potwierdzone info.
Poradnik wykorzystany w  warunkach polowych. Namierzyłem moje pierwsze pole gejzerów dzięki niemu Biggrin
@Baton  +rep wrzucony 

[Obrazek: 84838.png]
Odpowiedz
#4
Wow, no to gratuluję i się cieszę, że się do czegoś przydał Smile
Odpowiedz
#5
Dzięki za poradnik Baton!

Lecę na wycieczkę po mgławicach, życzcie mi szczęścia, bo mam zamiar zapolować też na gejzery lub formy życia Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#6
Wraz z odnalezieniem dyń to zaczalem szukac systematycznie, bo inaczej nie ma jak znalezc, wiec sie lata wzdluz rownoleznikow:
z grubsza jak planeta okolo 300km to co 5 stopni, jak 400 to 4 stopnie, jak 500km to co 3 stopnie.
ja zaczynam od rownika i potem robie po dwa, trzy okrazenia na polnoc i potem to samo na poludnie
Nudne w cholere wiec mozna to robic dla wlasnej satysfakcji tylko, ale sie znajduje.

https://forums.frontier.co.uk/showthread...ners-guide
Odpowiedz
#7
Czy skaner POI ze statku działa też w Fighterze? Condor boostoje po 500 m/s więc łatwiej przeszukiwać kaniony.
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,298 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 229,914 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,034 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 934 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 966 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości