Beagle Point Expedition
#21
Poczytaj https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=144782

Dźwięku słuchasz na mapie systemu zaznaczając daną planetę. Przy wodnych słychać bulgotanie, przy Earth-like ćwierkanie ptaków. Więcej w wątku powyżej.
Odpowiedz
#22
Jeszcze posłucham ale robiłem to o czym była mowa w tym wątku...

No nic, jako świeżo upieczony explorer chciałbym się pochwalić moimi znaleziskami 

To pierwsza planeta ze śladami życia (na bazie amoniaku) CMDR Pitek_Pl - To o takich plamach na planetach mówiłem. Kiedy to znalazłem byłem przeszczęśliwy przez jakieś 1,5 minuty, skoczyłem do następnego systemu i niemal cały system miał podobne planety, wszystkie z życiem (wygląda na to że rozwiniętym niezależnie ponieważ część miała na bazie Amoniku, inne na bazie wody

[Obrazek: CIr1OLU.jpg]

A tutaj widoczek układu podwójnego w którym aktualnie przebywam zbierając siły do dalszej eksploracji

[Obrazek: EMB1bIJ.jpg?1]
(...) Choćby na smokach, wojska latające,
Nas nie zatrwożą (...)

(...) Ale w grobowcach my jeszcze żołdacy,
I hufiec Boży(...)
Odpowiedz
#23
(29.01.2018, 19:30 UTC)Kahea napisał(a): @Baton dlatego przydałby się jakiś twój poradnik jak szukać gejzerów - ja też ostatnio latałem nad kraterowym ice-worldem z aktywnością wulkaniczną i nic nie mogłem znaleźć

Proszę bardzo, mówisz, masz Smile http://forum.thewingedhussars.com/showth...p?tid=4101
Odpowiedz
#24
Ciekawostka...

Planety naprawdę się poruszają... (możne wiedzieliście ale dla mnie to całkiem niezła sprawa)

GIF z przejsciem

Planeta na orbicie oddalonej o 7 ls także bardzo szybko się poruszała. zdjęcia zrobione z okolo 8s odstępami 

Wydaje się ze poruszają się także wtedy kiedy wyszedłem z gry. po chwili wróciłem i planeta była już kawał drogi ode mnie
(...) Choćby na smokach, wojska latające,
Nas nie zatrwożą (...)

(...) Ale w grobowcach my jeszcze żołdacy,
I hufiec Boży(...)
Odpowiedz
#25
W pewnych momentach to jest wręcz denerwujące Smile Próbowałem kiedyś zrobić fotkę na tle pełnego zaćmienia gwiazdy przez planetę. Co rusz musiałem korygować pozycję statku Smile
Odpowiedz
#26
(02.02.2018, 13:49 UTC)Redire napisał(a): Ciekawostka...

Planety naprawdę się poruszają... (możne wiedzieliście ale dla mnie to całkiem niezła sprawa)

GIF z przejsciem

Planeta na orbicie oddalonej o 7 ls także bardzo szybko się poruszała. zdjęcia zrobione z okolo 8s odstępami 

Wydaje się ze poruszają się także wtedy kiedy wyszedłem z gry. po chwili wróciłem i planeta była już kawał drogi ode mnie

Jak najbardziej się poruszają i to w czasie rzeczywistym. Akurat ten aspekt gry jest odzwzorowany bardzo dobrze, jeśli chodzi o naukowe podejście Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#27
Świetny gif CMDR Redire!
Dobrze wiedzieć, że symulacja działa bardzo dobrze. Przydałoby się jednak wg. mnie więcej astronomicznych wydarzeń - np. wybuch supernovej (oczywiście w jakimś odległym zakątku galaktyki) jako event. Na tyle gwiazd w galaktyce jakaś mogłaby eksplodować. Żeby daleko nie szukać taki Antares (tylko ok. 620ly od SOL!) czy Betelgeza mogą wybuchnąć w każdej chwili przecież. 

Zrzucam też kilka fotek z dzisiejszej trasy. Pewnie wszyscy próbowali "lądować" na planetoidach? Cóż dla mnie to była nowość. W sumie piszę "lądować" bo żadnej procedury lądowania nie ma przecież. Ale z drugiej strony - lądowanie to to samo co zderzenie się z ziemią, tyle że łagodniejsze więc chyba można tak mówić. Tak czy siak: foteczki!

[Obrazek: OGmtJQE.png]


[Obrazek: gqWiB7F.png?1]

[Obrazek: EEGeC4W.png]

[Obrazek: GX46CpS.png]

To by było na tyle screenshotów na dziśSmile

CMDR Pitek_pl,
signing out.
Odpowiedz
#28
(02.02.2018, 14:56 UTC)Pitek_pl napisał(a): Świetny gif CMDR Redire!
Dobrze wiedzieć, że symulacja działa bardzo dobrze. Przydałoby się jednak wg. mnie więcej astronomicznych wydarzeń - np. wybuch supernovej (oczywiście w jakimś odległym zakątku galaktyki) jako event. Na tyle gwiazd w galaktyce jakaś mogłaby eksplodować. Żeby daleko nie szukać taki Antares (tylko ok. 620ly od SOL!) czy Betelgeza mogą wybuchnąć w każdej chwili przecież. 

Tego typu rzeczy - aczkolwiek niekoniecznie supernowe - dostaniemy w Q4'18 - patrz TUTAJ Smile

P.S. Wylądowałeś na asteroidzie? Surprised
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#29
CMDR Pitek jak zwykle myśli nieszablonowo...

Mnie by do głowy nie wpadło żeby "kontrolowanie zderzyć się" z jakimś obiektem...

I jak zwykle super zdjęcia. W weekend (jeżeli uda Ci się mnie dogonić) trzeba spróbować razem jakieś sweet focie
(...) Choćby na smokach, wojska latające,
Nas nie zatrwożą (...)

(...) Ale w grobowcach my jeszcze żołdacy,
I hufiec Boży(...)
Odpowiedz
#30
@Pitek_pl

Surprised Surprised Surprised Nigdy na to nie wpadłem - przez Ciebie czuję się teraz głupio. (to nie jest sarkazm, na prawdę nie wpadłem na to, że tak można Biggrin)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] Landscape Expedition - Wyprawa Krajobrazowa Wojciech Dannyboy 0 177 18.10.2023, 15:30 UTC
Ostatni post: Wojciech Dannyboy
  Sidewinderem do Beagle Point Warjoy 33 20,487 02.11.2020, 13:29 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  The Dead End's Circumnavigation Expedition Kahea 30 36,537 11.08.2018, 18:07 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  U CELU "BEAGLE POINT" RANDARIO 16 18,128 29.04.2018, 20:01 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Small World Expedition 3 USSER-PL 1 4,053 21.04.2018, 12:21 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości