Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomości tekstowe za pomocą Voicce Attack
#1
Witam

Grają na VR mam problem z wysyłaniem wiadomości tekstowych za pomocą interfejsu Elitki bo nie widzę niestety klawiatury.
Zauważam pozdrowienia od innych graczy ale nigdy nie mogłem na nie odpowiedzieć. Kto używa VR wie o czym mówie.

Dlatego postanowiłem sobie pomóc i opracować za pomocą Voice Atacka komendy na zapisywanie mowy i wysyłanie wiadomości w Elite.

Na początek zrobiłem sobie zwykłe komendy - czyli na hasło " pozdrów" ustawiłem poniższe w VA:

[Obrazek: pozdr-w.jpg]

Grając na VR wystarczy teraz spojrzeć na okienko czatu i powiedzieć " pozdrów" - komenda powyżej wklei 07 Cmdr i wyśle wiadomość.
W ten sposób można sobie zrobić wiele różnych gotowców - jak "spadaj dziadu" "giń" czy " kocham cie"   Smile


ale to mi było mało. Chciałem zrobić system w którym za pomocą VA można wklejać wszelkie teksty jakie się wypowie.
Początkowo chciałem skorzystać z wbudowanego w VA dyktafonu ale niestety ustawienia mojego VA  po polsku
( wg wspaniałego poradnika kolegi ==> https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=6688  )
niestety nie działa - Windows nie ma wbudowanego rozpoznania naszej wspaniałej Polszczyzny. ( a chiński jest w kilku odmianach ... wstyd  Bilu G!)

Dlatego użyłem do tego darmowego demo programu  SkryBot DoMowy Demo 2.4.9.18117.
Ten programik rozpoznaje naszą ludzką mowę i przetwarza ją w tekst pisany. niestety ma spore opóźnienia w tym przetwarzaniu więc trzeba było dodać parę sekund pauzy.
Zmontowałem taką komende do VA:


[Obrazek: zapisz.jpg]

otwiera ona skrybota a potem informuje o rozpoczęciu nagrywania. długość wiadomości ustawiłem na 5 sekund - można to przełużyć. Po nagraniu komenda kopiuje tekst do
schowka Windowsa , zamyka skrybota i wraca do okna ELITE

Mamy więc nagraną wiadomość - trzeba ją teraz wysłać Smile
należy spojrzeć na okno wiadomości i powiedzieć - wyślij :

[Obrazek: wyslij.jpg]

VA wkleja tekst ze schowka windows, potwierdza enterem i informuje głosowo o wysłaniu.

i wszystko fajnie działa tylko .... ;(
nie wkleja polskich znaków. Jakis problem jest z kodowaniem chyba bo przecież w Elitce nasze ą i ę działa w czacie prawda?
Czy ktoś ma jakąś poradę jak to poprawić?


Pozdrowionka
Odpowiedz
#2
(25.08.2022, 17:04 UTC)MistyPL napisał(a): i wszystko fajnie działa tylko .... ;(
nie wkleja polskich znaków. Jakis problem jest z kodowaniem chyba bo przecież w Elitce nasze ą i ę działa w czacie prawda?
Czy ktoś ma jakąś poradę jak to poprawić?


Pozdrowionka

Nie wiem skąd masz informacje o polskich znaczkach w chacie ED, ale są one nieprawdziwe.
Żadnych ą-łów i ę-łów tam nie wpiszesz. Jedynym wyjątkiem jest chyba literka "ł" (została przez przypadek  Wink ) .
Po prostu ED nie obsługuje polskiej czcionki.
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#3
może coś mi się pokręciło..
Muszę się więc nauczyć od Hetmana jak gadać bez polskich znaków. ON jakoś potrafi mówić na streamie bez samogłosek Wink

Kiedy nas w końcu poszanują jako nacje w tej grze....
Odpowiedz
#4
tu raczej nie chodzi o nację, tylko o wielkość kraju i procent użytkowników danego produktu. Po prostu im się nie opłaca. Nie zdziwię się jeśli ewentualnym nowym językiem
będzie ukraiński.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Voice Attack - rozpoznawanie polskiego + BONUS HCS Voice Pack komendy po polsku Honoorius 18 6,775 27.07.2022, 07:45 UTC
Ostatni post: MistyPL
  HCS Voice Pack Extension - Rozszerzenie komend do voice packów HCS (Voice Attack) Mathias Shallowgrave 14 21,181 06.03.2022, 11:03 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  [PORADNIK] Voice Attack & Voice Packs - losowe wybieranie plików odpowiedzi audio Mathias Shallowgrave 15 31,192 07.10.2017, 11:40 UTC
Ostatni post: Drakkainen
  [PORADNIK] Nagrody za skany w 2.3 GieNkoV 3 5,777 10.06.2017, 11:36 UTC
Ostatni post: Drakkainen
  [PORADNIK] Jak rozpoznać gwiazdę za pomocą jednej litery GieNkoV 5 15,071 21.08.2016, 14:36 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości