X3 Albion Prelude - paczka modów (gotowiec)
#1
[Obrazek: thumbnail.php?src=%2Fwp-content%2Fupload...w=300&zc=1]

Wczoraj zainstalowałem na nowo X3 Albion Prelude i do tego trochę modów, w tym jedno rozszerzenie wielkości sporego DLC, które sporo dodaje do gry i zmienia rozgrywkę. Gdyby ktoś chciał sobie zmodyfikować tę grę, ale nie chce mu się bawić w naukę instalacji modów etc., to zamieszczam paczkę-gotowca na zasadzie kopiuj-wklej. Tylko jeden z modów trzeba zainstalować - ale jest installer exe, więc trzeba tylko uruchomić plik i po krzyku Smile


LISTA MODÓW

1. Oficjalna bonusowa paczka modów od wydawcy gry.
2. Paczka XRM - fanowski dodatek, można to nazwać fanowskim DLC, bo jest ogromne. Ta paczka zmienia mnóstwo aspektów gry i tak samo dodaje sporo nowych rzeczy. Od statków, przez misje fabularne, po nowe mechaniki i rozwinięcia istniejących podzespołów.

Lista zmian oferowanych przez rozszerzenie:

3. Cockpit pack for XRM - dodaje kokpity do statków. Normalnie w X3 nie ma widoku ze środka statku. Ten mod to zmienia.


Mimo że mody są tylko 3, to są to duże paczki, które mocno zmieniają grę na lepsze. 


INSTALACJA

1. Pobierz paczkę KLIK i rozpakuj gdzieś na dysku.
2. Zainstaluj Bonus Pack, uruchamiając plik X3AP_Bonus_Pack_5.1.0.0.exe. Standardowy instalator Windowsa, zaznacz wszystkie opcje i "next, next, next" etc.
3. Skopiuj foldery "addon" i "soundtrack" do głównego katalogu z grą:  ...\Steam\steamapps\common\x3 terran conflict, nadpisując wszystkie pliki. 

Gotowe! 


CREDITS

Bonus Pack - EgoSoft 
XRM - Paul Wheeler & Mizuchi
Cockpit Mod - PSCO1


TROUBLESHOOTING

Po uruchomieniu gry w menu startowym na samym dole, pod opcją QUIT, powinien pojawić się napis X3-REBALANCE MOD. Po uruchomieniu dowolnego scenariusza startowego, widok powinien być z kokpitu naszego statku. Jeśli któryś z modów nie działa - to w Launcherze trzeba wejść w opcję Select Mod Package kliknąć na Original. Obydwa mody na liście powinny być ODZNACZONE:

[Obrazek: 521uxpR.png]

To powinno załatwić sprawę. W razie problemów - pisać w wątku Smile

Miłego!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
Jest coś podobnego to Terran conflict? Nie mam Ap.
Odpowiedz
#3
(09.12.2017, 18:18 UTC)Ulpian napisał(a): Jest coś podobnego to Terran conflict? Nie mam Ap.

Tak, dokładnie te właśnie mody powinny działać z TC, ale inaczej się je instaluje. Musiałbyś sobie poczytać wątki na forum i sam ogarnąć temat. Linki:

Bonus Pack do TC: https://www.egosoft.com/download/x3tc/bonus_en.php
XRM: https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=304158 (zawiera również odpowiednią wersję Cockpit Mod, trzeba dodatkowo pobrać plik - wszystko jest w wątku)

Dokładne instrukcje są tam właśnie opisane.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#4
Jeśli mogę polecić dla AP to spróbujcie Litcube's Universe http://litcube.xtimelines.net/wiki/index.php/Main_Page. Równie mocno rozbudowany co XRM, ale trochę inne podejście do niektórych spraw. Kompleksy, które nie spowalniają z czasem kompa, wroga korporacja, która rozwija się równolegle z nami, no i brak częstych sytuacji z XRM, gdzie po wyczyszczeniu sektora z Xenków, chwilę później pojawiają się z powrotem.
Ja czasem pogrywam czy to TC czy w AP. Najbardziej spodobał mi się zestaw skryptów CODEA https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=259730 które pozwalają trenować własnych pilotów i stworzyć własną lotniskowcową grupę uderzeniową wraz zapleczem zaopatrzeniowym. Zupełnie nowe podejście do gry lotniskowcami, które naprawdę pokazują pazur.
Jeśli mogę polecić obce forum, to zajrzyjcie na xudb.pl szkoda tylko, że mamuthq.net.pl nie działa i trzeba mocno szukać niektorych skryptów i spolszczeń do nich.
Odpowiedz
#5
pobrałem, zainstalowałem, wszystko działa  Smile
rep+
btw, na steamie X3 Gold Box (AP, TC i Reunion) jest za 30PLN
Odpowiedz
#6
Szukam moda na 50cio godzinny dzień...
Odpowiedz
#7
Do X Powrócę jak mnie ED znudzi, a Star Citizen będzie już w wersji prawie beta.
Craized jak znajdziesz tego moda to daj znać, ewentualnie gdzieś w necie jest podobno dostępny patch do RL: NieRobićMiećKasę - coś na wzór bitcoina
Odpowiedz
#8
Mam pytanie, czy ktoś kto gra po raz pierwszy w X3 powinien bawić się modami, czy na początek lepiej nie?
Odpowiedz
#9
Bonus Pack w sumie jest dość neutralny, ale zawsze polecam zacząć zabawę na czystej grze (ew. z Bonus Packiem, bo to tak jakby zbiór skryptów polecany przez Egosoft), wtedy można docenić inne mody i łatwiej wszystko ogarnąć.

Bonus Pack polecam bo nie wyobrażam sobie latania bez skryptu obrony antyrakietowej. O ile pamiętam był on w Bonus Packu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [CP2077] CyberRoots Modular - bezproblemowa kolekcja 100 modów! Mathias Shallowgrave 3 1,404 21.10.2022, 17:32 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Albion Online 2M1R 83 67,954 18.07.2020, 11:20 UTC
Ostatni post: sixth



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości