Ankieta: Co kupić?
Oculus Rift + Touch + dod. sensor
HTC Vive
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Proste pytanie o VR
#11
(10.12.2017, 15:43 UTC)Kriztozz napisał(a):
(09.12.2017, 09:25 UTC)Yata_PL napisał(a): nie bralbym zadnego z powyzszych

(09.12.2017, 12:10 UTC)Pueblo napisał(a): jako uzytkownik Rifta CV1, napisze oczywiscie ze bierz Rift (nie potrzebujesz dodatkowego sensora, 360 i room scale dziala dobrze na dwoch sensorach ktore sa w zestawie). Za riftem przemawia, przede wszystkim cena + touch'e + Dash 2.0.

Ale jesli nie masz cisnien i nie jestes do konca pewien, nie bralbym zadnego na ta chwile.
Nie brać z jakiego powodu?

Bo sprzęt nie domaga? Czy poczekać na jakieś obniżki? Czy jeszcze z jakiegoś innego powodu?

Bo w 2018 oba te hedsety beda technologicznie w plecy... WMRy np od Lenovo lub Samsunga o wyzszej rodzielczosci od Oculusa
 super nadaja sie do simów, dodatkowo nie potrzebujesz ciągnąc  kabli i ustawiac sensorów. Komfort użytkowania tez na plus - nie ma ucisku na twarzy , headstrap opiera sie na czole. Celowo napisałem do simów bo kontrolery zgubia tracking w pewnych sytuacjach.
Luknij tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=3TBQ5i1HhZ0
https://www.youtube.com/watch?v=B8mMbiBQ_3M

A Pimax 8k który ma dolecieć teoretycznie do backersów ( i do mnie) za miesiac moim zdeniem zamiecie  wszystko co teraz jest na rynku dla PC.

DK2/PSVR 960/100=9,6 PPD - 89% (-11% to CV1/Vive)
CV1/Vive 1080/100=10,8 PPD - 100% (referent point for comparison)
Pimax4K 1280/100=12,8 PPD - 119% (+19% to CV1/Vive)
Odyssey 1440/100=14,4 PPD - 133% (+ 33% to CV1/Vive)
Pimax8KX 3840/150=25,6 PPD - 237% (+137% to CV1/Vive)

(10.12.2017, 17:04 UTC)Pueblo napisał(a): To zalezy od ustawienia Twojego pokoju. Vive musi miec sensory po przekatnej, 

nie prawda, ja nie mam po przekatnej... mniej wiecej te same reguły tu i tam
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#12
70 minut porównania 3 VR https://www.youtube.com/watch?v=DV4VF_duq2w&t=2711s  Smile z wczoraj
zgadzam się ze wszystkim co mówi o Rifcie w 100% z wyjątkiem bólu oczu - akurat ja nie nie mam z tym problemu.
Najlepszy tracking ma oczywiście Vive
Pełny tracking w Rifcie wymaga 3 sensorów - ja mam 2 ale gram tylko frontalnie i nie wiem jak można by było go poprawić według mnie jest idealnie.
Trackingiem w Windows Reality nie ma co straszyć - działa dobrze z wyjątkiem bardzo wyjątkowych sytuacji, WR został zresztą stworzony także do gier
więc dziwne też byłoby aby tracking kontrolerów źle działał.
Poza tym to już moje zdanie - granie w okularach jest bardzo niewygodne, nawet jak są bardzo małe i pasują - ja zakładam soczewki i żadnego problemu nie ma.

Nad VR pracuje wiele firm, opracowywane jest np. śledzenie źrenic co pozwoli w kolejnej generacji na znaczne zwiększenie wydajności.
Poza tym to już moje zdanie to w ogóle zanim się jakikolwiek VR kupi to warto poszukać na youtubie czy spośród gier które leżą w obszarze zainteresowania są takie które dobrze działają w VR, vbo kupno tego tak ogólnie żeby "sobie pograć w cokolwiek" to szybki krok do odłożenia tego na półkę.
Odpowiedz
#13
(10.12.2017, 17:44 UTC)kris750PL napisał(a): Oculus Home 2.0 to akurat marna zaleta - rozczarowalem sie tym bo sadziłem ze będzie bazował na dodatkach podnoszących funkcjonalność tymczasem  overlaya w grze brak,  jedynie mozna sie przelaczac na desktopa do 2D, pomysl z menu na dole tez bardzo slaby.

Nie rozumiem, jak mozliwosc pisania na wirtualnej klawiaturze, przelaczania sie na desktop, przypinania tabow w kokpicie statku, robienia generalnie wszystkiego z poziomu VR nie jest podnoszeniem funkcjonalnosci?

Moim zdaniem, Dash 2.0 jest genialny, bo pozwala robic wszystko z poziomu VR bez zdejmowania helmofonu i bez spadkow wydajnosci, jak na bete to niezly wyczyn.
Odpowiedz
#14
(11.12.2017, 08:55 UTC)Pueblo napisał(a):
(10.12.2017, 17:44 UTC)kris750PL napisał(a): Oculus Home 2.0 to akurat marna zaleta - rozczarowalem sie tym bo sadziłem ze będzie bazował na dodatkach podnoszących funkcjonalność tymczasem  overlaya w grze brak,  jedynie mozna sie przelaczac na desktopa do 2D, pomysl z menu na dole tez bardzo slaby.

Nie rozumiem, jak mozliwosc pisania na wirtualnej klawiaturze, przelaczania sie na desktop, przypinania tabow w kokpicie statku, robienia generalnie wszystkiego z poziomu VR nie jest podnoszeniem funkcjonalnosci?

Moim zdaniem, Dash 2.0 jest genialny, bo pozwala robic wszystko z poziomu VR bez zdejmowania helmofonu i bez spadkow wydajnosci, jak na bete to niezly wyczyn.

za wyjatkiem tych tabów to wszystko jest od dawna w steam VR - moglbys wyjasnic albo zrobic zrzut ekranu tych tabów do przypinania wq kokpicie?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#15
(10.12.2017, 15:43 UTC)Kriztozz napisał(a): Ponieważ bardziej do Elity, i innych symulatorów to wstępnie zdecydowałem się na Oculusa, no i ten Dash 2.0 fajnie wygląda, poza tym nadwyżkę kasy wpakował bym  w kartę graficzną. Bo GTX970 to za mało.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie ma sensu przepłacać za większy roomscale gdy gra się głównie w gry na siedząco, a mocniejsza grafika powinna poprawić komfort gry (np, wygodniej się czyta gdy obraz jest ostrzejszy).
Odpowiedz
#16
(11.12.2017, 10:32 UTC)Yata_PL napisał(a):
(11.12.2017, 08:55 UTC)Pueblo napisał(a): Nie rozumiem, jak mozliwosc pisania na wirtualnej klawiaturze, przelaczania sie na desktop, przypinania tabow w kokpicie statku, robienia generalnie wszystkiego z poziomu VR nie jest podnoszeniem funkcjonalnosci?

Moim zdaniem, Dash 2.0 jest genialny, bo pozwala robic wszystko z poziomu VR bez zdejmowania helmofonu i bez spadkow wydajnosci, jak na bete to niezly wyczyn.

za wyjatkiem tych tabów to wszystko jest od dawna w steam VR - moglbys wyjasnic albo zrobic zrzut ekranu tych tabów do przypinania wq kokpicie?

Przełączanie się na VR desktop i pisanie z VR klawiatury w Steam VR? Surprised

More info pl0x!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#17
(11.12.2017, 10:32 UTC)Yata_PL napisał(a):
(11.12.2017, 08:55 UTC)Pueblo napisał(a): Nie rozumiem, jak mozliwosc pisania na wirtualnej klawiaturze, przelaczania sie na desktop, przypinania tabow w kokpicie statku, robienia generalnie wszystkiego z poziomu VR nie jest podnoszeniem funkcjonalnosci?

Moim zdaniem, Dash 2.0 jest genialny, bo pozwala robic wszystko z poziomu VR bez zdejmowania helmofonu i bez spadkow wydajnosci, jak na bete to niezly wyczyn.

za wyjatkiem tych tabów to wszystko jest od dawna w steam VR - moglbys wyjasnic albo zrobic zrzut ekranu tych tabów do przypinania wq kokpicie?



Odpowiedz
#18
@Yata_PL
Wchodzisz do menu np. podczas gry, otwierasz pulpit. Masz wtedy ekran przed sobą. Możesz regulować jego rozmiar, odległość i przemieszczać. Możesz także wyciągać z niego poszczególne okna (np. przeglądarkę czy discord) i także umieszczać je w okół siebie. Następnie gdy przypniesz takie okno to po powrocie do gry będzie ono w tym samym miejscu, czyli robi się taka rzeczywistość rozszerzona wewnątrz wirtualnej rzeczywistości.
Całkiem przyjemny gadżet na samotne loty.
Odpowiedz
#19
(11.12.2017, 10:52 UTC)Marek Giovanne napisał(a): @Yata_PL
Wchodzisz do menu np. podczas gry, otwierasz pulpit. Masz wtedy ekran przed sobą. Możesz regulować jego rozmiar, odległość i przemieszczać. Możesz także wyciągać z niego poszczególne okna (np. przeglądarkę czy discord) i także umieszczać je w okół siebie. Następnie gdy przypniesz takie okno to po powrocie do gry będzie ono w tym samym miejscu, czyli robi się taka rzeczywistość rozszerzona wewnątrz wirtualnej rzeczywistości.
Całkiem przyjemny gadżet na samotne loty.

Ok, takie zawansowane opcje sa tylko w dodatkowych apkach do steama np. OVRdrop lub OpenVR Desktop Display
Rzecz w tym ze w grach praktycznie nie uzywam z powodu słabej rozdzielczosci gen I oraz jakby nie patrzec psuje to imersje Smile

Ale kudos dla Oculusa ze zintegrował ! Tylko co na to appka V ? Czy oni wykorzystli ten soft czy moze zrobili od 0 swoja wersje ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#20
(11.12.2017, 08:55 UTC)Pueblo napisał(a):
(10.12.2017, 17:44 UTC)kris750PL napisał(a): Oculus Home 2.0 to akurat marna zaleta - rozczarowalem sie tym bo sadziłem ze będzie bazował na dodatkach podnoszących funkcjonalność tymczasem  overlaya w grze brak,  jedynie mozna sie przelaczac na desktopa do 2D, pomysl z menu na dole tez bardzo slaby.

Nie rozumiem, jak mozliwosc pisania na wirtualnej klawiaturze, przelaczania sie na desktop, przypinania tabow w kokpicie statku, robienia generalnie wszystkiego z poziomu VR nie jest podnoszeniem funkcjonalnosci?

Moim zdaniem, Dash 2.0 jest genialny, bo pozwala robic wszystko z poziomu VR bez zdejmowania helmofonu i bez spadkow wydajnosci, jak na bete to niezly wyczyn.

ok, zaraz sprawdzę dokladnie te piny bo one chyba tylko okno przypinaja na wierzchu ale nie daja zdaje sie żadnej interakcji potem juz w grze - tak to przynajmniej mam u siebie. Okno owszem jest ale już potem nie da się w nim czy z nim niczego zrobić, idealne byłoby np. okno czatu gdzie można by było coś napisać bez wychodzenia do Dasha
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 252,379 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,246 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,065 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna Kyokushin 127 101,547 03.04.2020, 15:34 UTC
Ostatni post: Coucz
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,627 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości