Virpil flightsticks !
#31
(10.10.2018, 21:49 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a):
(31.07.2018, 20:53 UTC)Yata_PL napisał(a): pojawila sie recka mojego zestawu : https://www.youtube.com/watch?v=3CwhET4yYKc

@Yata_PL

Powiedz no proszę z perspektywy czasu, jak miewa się Twoj zestaw Virpila ?

Mój X55 dokonuje właśnie żywota i przejdzie niebawem w stan wiecznego spoczynku pomyslałem wiec, że moze czas skupić się.... czymś solidniejszym.
POza tym, ze ulubionym towarem Virpila jest Out Of Stock, moze kiedyś uda mi się wcelować w jakąś dostawę Smile

podziel się opinia pls

z recka chciałem poczekać...az sie coś urwie lub zepsuje ale chyba nic takiego sie w najblizszym czasie nie stanie Smile

Moj zestaw to throttle T50 , baza warbrd i const. delta grip. Po otrzymaniu paki jakies 2.5 mieisaca od daty zamówienia przez pierwsze 3 dni chodziłem mega wkur..ny z powodu owego delta gripa, nic nie chcialo w nim banglac , tylko 2 osie dzialaly bez twista, przyciskow i diod led. Problemem byl ich software i moje gęsto obsadzone rożne porty usb oraz 2 huby. Byl konflikt na portach. Software Virpila jest mega nie intuicyjny i wymagający na dzien dobry upgradu firmwara ktory nie jest latwy do ustawienia. Wyjaśnienia bardziej zaawansownych opcji na chwile obecna brak i proźno szukac na sieci, zgaduj zgadula i bieganie od 1 do forum do kolejnego, to nie joy dla zwyklych graczy myślałem z poczatku a uczylem sie kiedy programowania ster. PLC. O tak, ustawienia VPC control toola ociera sie o taka wiedzę..

Wracajac do sedna po tygodniu szperania , rozkminki co i jak, moge powiedzieć ze jestem przede wszystkim zachwycony przepustnica - 96 programowalnych przycikow w tym 6 pokretel i 4 haty do zabawy w 5 trybach!! Jest tez precyzja i ten feel zimnego szczotkowanego alu.
Trzeba sobie zdac sprawe ze frontier dal dupy i wspiera tylko starego input DX w ver 6.  co przekłada sie max 32 przyciski joy widoczne do ustawienia w grze , ratunkiem jest najnowsza beta wersja joy2key ktora obsluguje az 128 przycisków i trzeba sobie niektóre potrzebne przyciski/pokretla zamapowac w wlasnie w ten sposob. Na szczescie DCS i IL2 juz nie ma tych problemow i wszystko (prawie) da sie ustawic w samej grze.

Stcik to imho wielka pochwala dla samej bazy czyli warbrd . Precyzja porównując do saitecka kosmiczna.
Dal tych co graja tylko w ED to warto sie jednak doposażyć w cosmo cama ponieważ fabryczne camy sa fajne glownie dla flight simow - jest wyraźniejszy opór na końcowych wychyleniach joya co nie jest dobre do szybkiej walki w Elite gdzie zawsze na maksa trzeba sie obrócić. Do exploracji , przewozu towarów deafultowy cam bedzie ok.

Co do gripa to mam zastrzeżenia - ergonomia ( rozmieszczenie przycisków) oraz profil raczki znacznie słabsza niz posiadany saiteck x52pro , ułożenie sie kciuka nie do końca mi pasuje. Jak masz mała dłoń to juz zupelnie nie polecam lepiej wziasc gripa M50 bez twista. Z  początku mialem spory problem w obsludze wszystkiego w ED, pamiec miesniowa jakze potrzebana w VR ciagle kierowala kciuka nie tam gdzie trzeba. Combat skill siadl mocno w pierwszych dniach ale po przyzwyczajeniu sie juz nie wróilbym do saitecka. Przycisków do oprogramowania jest w tym gripie ok 26 ( wliczajac kierunkowe haty i analogowa gałke podobna do tej z xboxa) czyli calkiem sporo ale ich rozmieszczenie moglo byc lepsze. Mechanizm twista dziala narazie prawidlowo i precyzyjnie.

Podsumowując , przepustnica oraz baza warbrd jest naprawde super , solidny aluminowy gimbal przeklada sie na precyzje i przyjemne , imersyjne doznania ! ale delte gripa ocenilbym tylko na 3.5/6 w przydatności dla elite i 5/6 w odniesieniu do np. ILa 2. Ot paradoksalnie w flight simie czuje sie bardziej komfortowo bo nie trzeba za czesto majstrowac hatami no i sam zainstalowany cam faworyzuje flight simy . Tak naprawde to moze byc kwestia przyzwyczajenia bo na saitecku wylatalem mase godzin..

Edit : wrzucam krotki filmik gdzie porównuje do x52 i wyjaśniam o co mi chodzi z Delta gripem, film troche surowy, bez przygotowania , edycji i porannej kawy Smile
Material nie jest publiczny dziala tylko z linka.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#32
(12.10.2018, 07:12 UTC)Yata_PL napisał(a):
(10.10.2018, 21:49 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): @Yata_PL

Powiedz no proszę z perspektywy czasu, jak miewa się Twoj zestaw Virpila ?

Mój X55 dokonuje właśnie żywota i przejdzie niebawem w stan wiecznego spoczynku pomyslałem wiec, że moze czas skupić się.... czymś solidniejszym.
POza tym, ze ulubionym towarem Virpila jest Out Of Stock, moze kiedyś uda mi się wcelować w jakąś dostawę Smile

podziel się opinia pls

z recka chciałem poczekać...az sie coś urwie lub zepsuje ale chyba nic takiego sie w najblizszym czasie nie stanie Smile

Moj zestaw to throttle T50 , baza warbrd i const. delta grip. Po otrzymaniu paki jakies 2.5 mieisaca od daty zamówienia przez pierwsze 3 dni chodziłem mega wkur..ny  z powodu owego delta gripa, nic nie chcialo w nim banglac , tylko 2 osie dzialaly bez twista, przyciskow i diod led. Problemem byl ich software i moje gęsto obsadzone rożne porty usb oraz 2 huby. Byl konflikt na portach. Software Virpila jest mega nie intuicyjny i wymagający na dzien dobry upgradu firmwara ktory nie jest latwy do ustawienia. Wyjaśnienia bardziej zaawansownych opcji na chwile obecna brak i proźno szukac na sieci, zgaduj zgadula i bieganie od 1 do forum do kolejnego,  to nie joy dla zwyklych graczy myślałem z poczatku a uczylem sie kiedy programowania ster. PLC. O tak, ustawienia VPC control toola ociera sie o taka wiedzę..

Wracajac do sedna po tygodniu szperania , rozkminki co i jak, moge powiedzieć ze jestem przede wszystkim zachwycony przepustnica - 96 programowalnych przycikow w tym 6 pokretel i 4 haty do zabawy w 5 trybach!! Jest tez precyzja i ten feel zimnego szczotkowanego alu.
Trzeba sobie zdac sprawe ze frontier dal dupy i wspiera tylko starego input DX w ver 6.  co przekłada sie max 32 przyciski joy widoczne do ustawienia w grze , ratunkiem jest najnowsza beta wersja joy2key ktora obsluguje az 128 przycisków i trzeba sobie niektóre potrzebne przyciski/pokretla zamapowac w wlasnie w ten sposob. Na szczescie DCS i IL2 juz nie ma tych problemow i wszystko (prawie) da sie ustawic w samej grze.

Stcik to imho wielka pochwala dla samej bazy czyli warbrd . Precyzja porównując do saitecka kosmiczna.
Dal tych co graja tylko w ED to warto sie jednak doposażyć w cosmo cama ponieważ fabryczne camy sa fajne glownie dla flight simow - jest wyraźniejszy opór na końcowych wychyleniach joya co nie jest dobre do szybkiej walki w Elite gdzie zawsze na maksa trzeba sie obrócić. Do exploracji , przewozu towarów deafultowy cam bedzie ok.

Co do gripa to mam zastrzeżenia - ergonomia ( rozmieszczenie przycisków) oraz profil raczki znacznie słabsza niz posiadany saiteck x52pro , ułożenie sie kciuka nie do końca mi pasuje. Jak masz mała dłoń to juz zupelnie nie polecam lepiej wziasc gripa M50 bez twista. Z  początku mialem spory problem w obsludze wszystkiego w ED, pamiec miesniowa jakze potrzebana w VR ciagle kierowala kciuka nie tam gdzie trzeba. Combat skill siadl mocno w pierwszych dniach ale po przyzwyczajeniu sie juz nie wróilbym do saitecka. Przycisków do oprogramowania jest w tym gripie ok 26 ( wliczajac kierunkowe haty i analogowa gałke podobna do tej z xboxa) czyli calkiem sporo ale ich rozmieszczenie moglo byc lepsze. Mechanizm twista dziala narazie prawidlowo i precyzyjnie.

Podsumowując , przepustnica oraz baza warbrd jest naprawde super , solidny aluminowy gimbal przeklada sie na precyzje i przyjemne , imersyjne doznania ! ale delte gripa ocenilbym tylko na 3.5/6 w przydatności dla elite i 5/6 w odniesieniu do np. ILa  2. Ot paradoksalnie w flight simie czuje sie bardziej komfortowo bo nie trzeba za czesto majstrowac hatami no i sam zainstalowany cam faworyzuje flight simy . Tak naprawde to moze byc kwestia przyzwyczajenia bo na saitecku wylatalem mase godzin..

Edit : wrzucam krotki filmik gdzie porównuje do x52 i wyjaśniam o co mi chodzi z Delta gripem,  film troche surowy, bez przygotowania , edycji i porannej kawy Smile
Material nie jest publiczny dziala tylko z linka.
https://youtu.be/Vbnsqr3i9_c

Aaaa..super recka !
wielkie dzieki, bo jakże ona pomocna w dokonywania wyborów.
Boli fakt tego nieszczesnego czekania na Virpila, ale to juz musi sie stać, chociazby ze wzgle na oś Z.

oczywiście, oczywisty REP+
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#33
(15.10.2018, 17:16 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): Boli fakt tego nieszczesnego czekania na Virpila, ale to juz musi sie stać, chociazby ze wzgle na oś Z.

oczywiście, oczywisty REP+

nad tym gripem to bym sie na Twoim miejscu zastanowil , bo jesli nie grasz na kierownicy i masz miejsce pod biurkiem to polecam gripa M50 (bez twista) i kup sobie jakies rudersy dla osi Z , calosciowo  taki set bedzie  cacy, u mnie to rozwiazanie nie przejdzie , nie wyobrazm sobie rozmontowywanie pedalow sim racingowych z ramy i przekładanie na jakies flightsimowe..

edit Wydaje mi sie ze juz wiem jakie zastosowanie znajde dla tego czerwonego przycisku pod klapka na przepustnicySmile

https://i.imgur.com/yt5u8LQ.jpg
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#34
U mnie takie rozwiazanie odpada, gdyz w Elitkę a właściwie we wszystkie gry VR gram z dala od komputera.
Jeden pokoj na chacie mam prawie 6.5m wysokości i wykombinowałem , zeby kompa z biurkiem trzymac na górze ( antresola) podczas gdy VR i fotel stoją na dole.
Tym sposobem całą wolną przestrzeń na dole pokoju mam na VR i fotel do ktorego przymontowałem hotasa. NIe ma tam jak i gdzie bawić się w kierownicę lub rudery..przynajmniej narazie.
Po Twojej recenzji tez mam obawy co do tego gripa, ale na "wiszący kciuk" mam juz starą wypracowaną metodę, a na pozostałe mankamenty wynikające z wielkości dłoni... no cóż... nie tylko dłonie mam duże ...heheh... i trzeba sie dostosować.
Zresztą, już dziś wiem, że ostatecznie GRIPy będą 2, bo planuje kupic tego T50 do zwyklych flight simów....

Porada wujka samo zło
...na twoj wiszący kciuk na tym gripie...

Stara podkładka pod myszę ( materiałowa) lub kup 1-2 arkusze maty piankowej (taka z empiku) i powycinaj z niej prostokąciki ok 1.5 cm x 1cm
Następnie posklejaj je razem jakimś klejem tyle nie był twardy po wyschnięciu ( kropelka odpada, poxipole też, najlepiej klej do butów lub butapren)
Ten powstały prostokącik przypasuj do gripa i poprzycinak tak aby nigdzie nie odstawał.... a następnie papierem sciernym,a najlepiej dremelem wyszlifuj sobie go ładnie na okrągło z jednej strony od gripa ( bo nie jest idealnie płaski) i z drugiej strony aby nie zachaczał o nic.. potem juz tylko 2 stronna taśma klejąca i gotowe...
Zawsze działa idealnie, czy to na myszce czy to na hotasie.
W najgorszym wypadku 2 stronna taśma musiała być mocniejsza, ale w Castoramie mają takie taśmy, że słonia przykleisz i do -90C będzie sie trzymać... zamarznięty na kość ale będzie Smile
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#35
(16.10.2018, 19:18 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): U mnie takie rozwiazanie odpada, gdyz w Elitkę a właściwie we wszystkie gry VR gram z dala od komputera.
Jeden pokoj na chacie mam prawie 6.5m wysokości i wykombinowałem , zeby kompa z biurkiem trzymac na górze ( antresola)  podczas gdy VR i fotel stoją na dole.
Tym sposobem całą wolną przestrzeń na dole pokoju mam na VR i fotel do ktorego przymontowałem hotasa. NIe ma tam jak i gdzie bawić się w kierownicę lub rudery..przynajmniej narazie.
Po Twojej recenzji tez mam obawy co do tego gripa, ale na "wiszący kciuk" mam juz starą wypracowaną metodę, a na pozostałe mankamenty wynikające z wielkości dłoni... no cóż... nie tylko dłonie mam duże ...heheh... i trzeba sie dostosować.
Zresztą, już dziś wiem, że ostatecznie GRIPy będą 2, bo planuje kupic tego T50 do zwyklych flight simów....

Porada wujka samo zło
...na twoj wiszący kciuk na tym gripie...

Stara podkładka pod myszę ( materiałowa) lub kup 1-2 arkusze maty piankowej (taka z empiku) i powycinaj z niej prostokąciki ok 1.5 cm x 1cm
Następnie posklejaj je razem jakimś klejem tyle nie był twardy po wyschnięciu ( kropelka odpada, poxipole też, najlepiej klej do butów lub butapren)
Ten powstały prostokącik przypasuj do gripa i poprzycinak tak aby nigdzie nie odstawał.... a następnie papierem sciernym,a najlepiej dremelem wyszlifuj sobie go ładnie na okrągło z jednej strony od gripa ( bo nie jest idealnie płaski) i z drugiej strony aby nie zachaczał o nic.. potem juz tylko 2 stronna taśma klejąca i gotowe...
Zawsze działa idealnie, czy to na myszce czy to na hotasie.
W najgorszym wypadku 2 stronna taśma musiała być mocniejsza, ale w Castoramie mają takie taśmy, że słonia przykleisz i do -90C będzie sie trzymać... zamarznięty na kość ale będzie Smile

wiesz to juz tak naprawde nie o ten wiszacy kciuk najbardziej chodzi tylko o to ze nie ma 1-nego pewnego chwytu na wszystkie knefle w tym gripie, reka na joy caly czas delikatnie pracuje, przesuwam ja gora, dol - tak aby siegnac od gornego hata az po rolke na dole. Wkurza to ale powoli sie adaptuje. W X52 pro jak sie przyspawalem do joya , to tak w tej samej pozycji wszystko obslugiwalem - joy reka to byla jedność ;-) teraz z Virpilem jest tzw "luzna raczka" co w połączeniu z mocnymi sprężynami i lotniczym camem jest/bylo meczące.. Eh trudno mi to wytlumaczyc , wpadnij kiedys na slask to Ci zademonstruje Smile
Oczywiscie ze sa na to sposoby , np olac rolke gripa lub gornego hata i to samo zamapowac na przepustnicy w wygodnijszym miejscu... Caly zestaw daje od wora mozliwosci.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Virpil UK - sklep nareszcie otwarty szkodi 1 435 29.07.2023, 23:09 UTC
Ostatni post: -PAQ-



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości