Pimax 8K , ugrajdem dla uzytkowników Vive ? :)
#31
Cena sklepowa będzie wyższa niż na Kicku? Bo sumie 3200zł, bo zastanawiam się czy nie poczekać na testy :p
Odpowiedz
#32
(01.11.2017, 21:19 UTC)Xeonary napisał(a): Cena sklepowa będzie wyższa niż na Kicku? Bo sumie 3200zł, bo zastanawiam się czy nie poczekać na testy :p

pisali ze bedzie wyzsza.. tak naprawde to potrzebujesz na poczatek 1-ego lighthousa za 75$ + gogle 495 $ ( jesli 8k) mi wychodzi po kursie 3.6 =2050 + transport 45 $ = 2200~2300 zl

edit : tutaj poglądowe porównanie rozdzielczości przez jednego z forumowiczów pimaxa : https://cloud.web.de/ngcloud/external?gu...#/single_0
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#33
Yata, a powiedz mi, Ty grasz w Elite tylko na VR? Bo zastanawiam się czy to ma sens do grania po kilka godzin, czy będzie to tylko zabawka do prostych gierek VR.
Odpowiedz
#34
nie wiem jak Yata, ale ja nie potrafie wrocic do ED na monitorze.
Imersja w VR, skala, cala otoczka. Bomba. Bylo blisko ataku paniki spowodowanym klaustrofobia, jak wskoczylem do Vipera ostatnio Smile

Proste gierki w VR, probowalem kilka(nascie), spoko, fajne 'demo'. Moje wykorzystanie VR to glownie wieksze 'tytuly' takie jak: ED, Assetto, PCars2 czy nawet ETS2/ATS. Do tego VR nadaje sie idealnie.
Odpowiedz
#35
(02.11.2017, 16:05 UTC)Pueblo napisał(a): nie wiem jak Yata, ale ja nie potrafie wrocic do ED na monitorze. 
U mnie wrażenia są mieszane. Do szukania baz czy gejzerów na powierzchi planet to tylko VR, natomiast do masy innych rzeczy (BGS, handel, robienie fotek) to VR by było tylko zbytecznym utrudnieniem, więc to zależy od pilota.
Myślę, że żeby ocenić jak VR się nadaje do Elity dobrze by było napisać ile kto godzin gra tygodniowo. Zgadzam się, że jak ktoś gra powiedzmy 6, to najlepiej w VR bo imersja jest niesamowita, więc jak już być pilotem to najlepiej tak.
Dla kogoś kto gra 10 godzin dziennie no to już może wyglądać (i wygląda) inaczej Smile
Odpowiedz
#36
(02.11.2017, 16:12 UTC)Baton napisał(a):
(02.11.2017, 16:05 UTC)Pueblo napisał(a): nie wiem jak Yata, ale ja nie potrafie wrocic do ED na monitorze. 
U mnie wrażenia są mieszane. Do szukania baz czy gejzerów na powierzchi planet to tylko VR, natomiast do masy innych rzeczy (BGS, handel, robienie fotek) to VR by było tylko zbytecznym utrudnieniem, więc to zależy od pilota.
Myślę, że żeby ocenić jak VR się nadaje do Elity dobrze by było napisać ile kto godzin gra tygodniowo. Zgadzam się, że jak ktoś gra powiedzmy 6, to najlepiej w VR bo imersja jest niesamowita, więc jak już być pilotem to najlepiej tak.
Dla kogoś kto gra 10 godzin dziennie no to już może wyglądać (i wygląda) inaczej Smile

Dobrze prawi. 

Ja jestem gdzies po srodku jak chodzi o czas spedzany w ED (obecnie nawet blizej 6h miesiecznie), stad moj wpis. 

Dla mnie najwiekszy minus VR to robienie fotek, brakuje mi troche tego Wink
Odpowiedz
#37
(02.11.2017, 15:25 UTC)Xeonary napisał(a): Yata, a powiedz mi, Ty grasz w Elite tylko na VR? Bo zastanawiam się czy to ma sens do grania po kilka godzin, czy będzie to tylko zabawka do prostych gierek VR.

Tylko w goglach - mysle ze wylatalem spokojnie 500h~600h w  Elite VR od maja 2016. Czasem robilem sesje po 5~6 godzin dziennie obecnie mieszam Elite z grami sim racingowymi , wiec nie jestem w grze codziennie.   Ogólnie wszystkie czynności robie w VR ( poza fotkami) od grindu inzynierskiego po walke REZ/CZ lub łązikiem po planecie. Uprawialem tez sporo CQC w VR , czulem ze mam nad innymi graczami sporo przewagi dzieki skali 1:1 i obrotowi 360' . 

Podsumowujac powyższe mam podbnie jak Pueblo -nie umiem juz grac w pewne gry na monitorze a nawet  nie chce do tego wracać.... Ostatnio bardziej lubie sie wczuwać niz grac wyczynowo Smile


@Baton takim co graja 10h dzienie to nie wiem czy gratulować czy  moze współczuć Smile
 moge sie smiało zgodzic ze VR jest dla tych co graja znacznie mniej, od tego ustrojstwa trzeba odpoczywać...
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#38
A czy da się bez zdejmowania gogli, zminimalizować grę i przejść do pulpitu? Bo czasem jak gram to chce coś do gry sprawdzić i niechciałbym zdejmować do tego headsetu ;P.

Yata, to możesz mi wyjaśnić jeszcze jaki pakiet dokładnie kupić żeby mieć tylko Pimax 8k i jeden sensor jak najtaniej? Bo tylko to mnie interesuje. Kontrolery kupię kiedy indziej ;P

Swoją drogą używałeś tego Pimaxa, fajny jest? :p

Te rzeczy są dokładne do każdego zamówienia?
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/019/027...eadae3977a

Jeszcze jedno pytanie:
W sieci znalazłem info że obraz na tym PiMaxie jest rozciągnięty i dlatego jest taki duży FOV, czy to prawda?
Odpowiedz
#39
(03.11.2017, 09:51 UTC)Xeonary napisał(a): A czy da się bez zdejmowania gogli, zminimalizować grę i przejść do pulpitu? Bo czasem jak gram to chce coś do gry sprawdzić i niechciałbym zdejmować do tego headsetu ;P.

Yata, to możesz mi wyjaśnić jeszcze jaki pakiet dokładnie kupić żeby mieć tylko Pimax 8k i jeden sensor jak najtaniej? Bo tylko to mnie interesuje. Kontrolery kupię kiedy indziej ;P

Swoją drogą używałeś tego Pimaxa, fajny jest? :p

Te rzeczy są dokładne do każdego zamówienia?
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/019/027...eadae3977a

Jeszcze jedno pytanie:
W sieci znalazłem info że obraz na tym PiMaxie jest rozciągnięty i dlatego jest taki duży FOV, czy  to prawda?

W Vivie moglem podgladac pulpit przez przegrode nosowa w standarowym headstrapie. OD kilu miesięcy używam innego headstrapa który dzial na zasadzie ruchomej przylbicy wiec nie trzeba zdejmować gogli.

Wszystko masz dokładnie opisane na kicku : https://www.kickstarter.com/projects/pim...vr-headset
zakładasz konto - podajesz tam karte debetowa lub credytowa
i wybierasz zestaw za 499 $ z wyslka bedzie 546 $
potem robisz drugi pledge na kwote 75 $ i piszesz ze chcesz lighthousa w tej cenie... eventualnie mozesz dokupic "lighthousa" od Valva w kazdej chwili.

Twoje pytanie czy uzwalem Pimaxa 8k jest niepoważne Biggrin

Obraz na 100 % nie jest rozciagniety sprawdz nowsze review. Plotke rozsialo Tested na podstawie protypu V2 i zlego dopasowania IPD. Plotka z ‚TESTED’ nie pokryła sie z okolo 30 innymi  reckami jaki mialem okazje poczytac lub obejrzec material na YT.
Zreszta temat byl walkowany na forach setki razy i w tej chwili nikt juz nie pisze ze jest rozciagniety.

Te zeczy z linka (strech gole) sa za free dla kazdego zamówienia na kicku.

Zostało Ci 6 godzin na zrobienie bida  , jak sie nie uda to musisz poczekać na Q3 2018 aby kupic retail version w jakims amazonie... o ile sie uporaja do tego czasu z obsługa 6 tys zamówien backersów
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#40
Chodziło mi o to czy miałeś okazję testować prototyp na jakiś targach ;P

Kurcze kusi, z drugiej strony jestem na 80% przekonany że będzie to dla mnie zabawka na kilka chwil ;P
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,507 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL
Exclamation HTC Vive mod - soczewki z Gear VR 2017 - lepsza ostrość obrazu + ogromny sweet spot! Mathias Shallowgrave 18 19,404 20.10.2018, 15:59 UTC
Ostatni post: Dr.Kobayashi
  [VR] HTC Vive - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 99 85,818 18.10.2018, 08:54 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości