Pimax 8K , ugrajdem dla uzytkowników Vive ? :)
#21
Technicznie to podyskutujemy jak sobie swój nowy nabytek wypróbujesz, nie ma co oceniać produktu na podstawie "fajnych technologii które opatentowali" w moim pojęciu. Już tu opisywałeś jakiś kikstarter, który Ci nie dostarczył tego co obiecywali, więc ja bym na Twoim miejscu jeszcze nie sprzedawał tego Vive.
Przy okazji gdzieś jest podana waga tych gogli? Ja czułem te ~100 gram różnicy pomiędzy Oculusem i Vive, więc mam nadzieję, że są lżejsze?
Jesteś książkowym przykładem entuzjasty więc nasza dyskusja nie ma sensu - ja nie mówię co Ty sobie masz kupić, ja podaję moją wersję czemu JA nie kupię o co pytałeś wszystkich wcześniej w tym wątku i to by było chyba na tyle. Szczerze życzę powodzenia im więcej lepszych gogli VR na rynku tym lepiej, na pewno kiedyś skorzystam jeszcze Smile
Odpowiedz
#22
Spokojnie , nie napisalem ze Viva juz sprzedaje, co ja bym robil wieczorami ? Pimax musi sie wpier sprawdzić.
Gogle zostały juz wyprubowane na objazdach przez ludzi z branży oraz entuzjastów VR takich jak ja Smile Czytałem okolo 15~20 różnych opini/testów, równiez znadziejsz tam info co do zaskakująco niskiej wagi jak na taki "bulki" sprzet. Chcesz linki ? zreszta sama waga nie ma az tak duzego znaczenia, moim zdaniem liczy sie ogólny komfort który poprawiasz poprzez balans i rozkład sił uciskajacych przód i tył glowy zdejmujac ucisk z twarzy , jak wiesz dołożyłem nawet okolo 0,4 kg na glowe poprzez nowego strapa (rEvolve) ciezar spoczywa na czole i tyle głowy. Pimax oferuje podobne rozwiaznie obecnie za free. Po kicku bedzie chcial pewnie za to kase.
Ja tam Cie przekonwywac nie mam zamiaru , targetem dla Pimaxa są bardziej ludzie korzystajac z ekosystemu Vive/Steam VR . A Oculus/FB z swoja zamknieta na swiat architekura bedzie ciagle wkurzał takich jak Ty mała iloscia gier VR i wakacyjna obniżka cen Smile W mojej opini oni juz nie pchaja tego wozka do przodu, nie zapowiedzieli nic sensownego na 2018. Osobiscie nie mam ochoty czekac do 2019/2020 i psuc sobie wzrok czytajac „kwadratowy” tekst w simach bedac jednoczesnie oślepiany godrayami. Chce lepiej i wierze ze w styczniu bede zadowolony z nowego nabytku , za monitor do gier juz nie wróce poza nielicznymi wyjątkami jak klasyczne rpg i strategie.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#23
(18.10.2017, 06:16 UTC)Baton napisał(a):  ja podaję moją wersję czemu JA nie kupię o co pytałeś wszystkich wcześniej w tym wątku i to by było chyba na tyle.

Cos pokreciels - nikogo nie pytalem dlaczego nie kupujecie Pimaxa 8k

EDIT pokazano kolejny filmik przez soczewki https://www.bilibili.com/video/av15491548/
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#24
Powtórzę jeszcze raz.

Do 4 czy 8K nie trzeba mega sprzętu, nie daltego że brainwarp, ale dlatego że można graćw niższej rozdzielczości.

Co więc zyskujemy? A dużo - przede wszystkim brak siatki między pikselami, co ma miejsce w vive i ocularusie, granie więc nie przypomina już rabowania banku w pończochach na głowie.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#25
(18.10.2017, 17:12 UTC)Yata_PL napisał(a): Cos pokreciels - nikogo nie pytalem dlaczego nie kupujecie Pimaxa 8k

To przepraszam, w ostatnim zdaniu OP się pytałeś o coś VR-owców, najwyraźniej zgubiłem się w niuansach tego pytania i odpowiedziałem tam gdzie nie powinienem. Będę na przyszłość trzymał paszczę na kłódkę.
Odpowiedz
#26
Gdzie tego Pimaxa można teraz kupić/zamówić preorder? Tongue
Odpowiedz
#27
(23.10.2017, 11:31 UTC)Xeonary napisał(a): Gdzie tego Pimaxa można teraz kupić/zamówić preorder? Tongue

https://www.kickstarter.com/projects/pim...vr-headset

wysłka styczen-podobno (czytalem na forum :   http://forum.pimaxvr.com/c/pimax-8k)  chca wyslac z magazynu europejskiego tak aby klient nie płacil dodatkowo cła)

(23.10.2017, 06:34 UTC)Baton napisał(a):
(18.10.2017, 17:12 UTC)Yata_PL napisał(a): Cos pokreciels - nikogo nie pytalem dlaczego nie kupujecie Pimaxa 8k

To przepraszam, w ostatnim zdaniu OP się pytałeś o coś VR-owców, najwyraźniej zgubiłem się w niuansach tego pytania i odpowiedziałem tam gdzie nie powinienem. Będę na przyszłość trzymał paszczę na kłódkę.

a prosze bardzo... dla mnie jest różnica w moim pytajniku na koncu newsa o pimax 8 a Twoja insynuacja Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#28
Pimax napisal do bakersow dzis tak:

The Pimax Kickstarter update #11 makes these points for those backing the kickstarter.

* The first group of backers will become part of our core community and your demands/requests will always be our top priority;
* After the campaign, we won't consider retail until we have fulfilled all the Kickstarter packages;
* We made the price on Kickstarter merely cover the cost - and this will always the lowest possible price you can pick up Pimax 8K;
* The Kickstarter version will be the final consumer version.

Looks like the retail version will be more expensive.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#29
Kupiłem 1080 Ti. Zastanawiam się czy brać wersję 8K czy 5K, poza tym nie mam sensorów, więc będę musiał za nie dopłacić. Trochę mnie martwi ta niska częstotliwość odświeżania ekranu - 60 Hz.
Odpowiedz
#30
(01.11.2017, 20:17 UTC)Xeonary napisał(a): Kupiłem 1080 Ti. Zastanawiam się czy brać wersję 8K czy 5K, poza tym nie mam sensorów, więc będę musiał za nie dopłacić. Trochę mnie martwi ta niska częstotliwość odświeżania ekranu - 60 Hz.

nie prawda , czestotliwosc jest pomiędzy 75 a 90 hz , przy 1080ti masz DP 1.4 który pozwoli na ustablizowanie gogli na poziomie 85 hz .
ciagle optymalizuja software , daza do 90 hz ale to jest maks sprzetowy i wplyw na to bedzie mialo szerego komponentów ..nawet dlugosc kabla do HMD
http://forum.pimaxvr.com/t/apology-lette...risks/3920

bierz 8k , 5k jest za słabe z względu na duzy FOV i związany z nim PPD
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,507 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL
Exclamation HTC Vive mod - soczewki z Gear VR 2017 - lepsza ostrość obrazu + ogromny sweet spot! Mathias Shallowgrave 18 19,404 20.10.2018, 15:59 UTC
Ostatni post: Dr.Kobayashi
  [VR] HTC Vive - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 99 85,818 18.10.2018, 08:54 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości