Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Katalogi instalcji i konfiguracji Elite - technikalia, modyfikacje plików
#11
(07.05.2017, 17:06 UTC)Yata_PL napisał(a): @Mathias
Moze sie orientujesz gdzie ustwawic rodzielczosc w momencie odpalania Vive.
Uzywam Ed Profilera od Dr Kaii , tam ustawiam rozdzialke monitora (1920x1200) ale mimo to podczas uruchamina sie juz trybu Vr gra na monitorze przechodzi do okna 1365x765. Jest to irytujace bo pomimo ze gram w goglach to jednak  na monitorze chce natywna rodzialke i nie w oknie ale borderless. Czy u Ciebie tez jest ten problem czy moze poradziels sobie z tym ?

Też to mam, ale już przestało mnie wkurzać Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#12
A jak te ustawienia kolorów wczytać do Elite?

mam instalacje poprzez launcher i nie mogę znaleźć folderu instalacyjnego
Krutek napisał:

"Bardzo chętnie spotkam się dziób w dziób, z Anakondą, opartą na samych shield boosterach - nie będę musiał przełamywać jej tarczy, ugotuję ją od środka. Najpierw spalą się HS, PD, Chaff, potem zaczną padać bronie, następnie zaczną wariować moduły, kadłub będzie się topił, ale tarcza będzie trzymać. Po jakimś czasie, tarcza padnie, odsłaniając na wpół spalony wrak, którego dobicie będzie czystą sadystyczną przyjemnością  [Obrazek: biggrin.png]"
Odpowiedz
#13
Już nie ważne Biggrin
Krutek napisał:

"Bardzo chętnie spotkam się dziób w dziób, z Anakondą, opartą na samych shield boosterach - nie będę musiał przełamywać jej tarczy, ugotuję ją od środka. Najpierw spalą się HS, PD, Chaff, potem zaczną padać bronie, następnie zaczną wariować moduły, kadłub będzie się topił, ale tarcza będzie trzymać. Po jakimś czasie, tarcza padnie, odsłaniając na wpół spalony wrak, którego dobicie będzie czystą sadystyczną przyjemnością  [Obrazek: biggrin.png]"
Odpowiedz
#14
takie szybkie pytanie, są dwa poradniki(tematy) odnośnie poprawy jakości grafiki, ten tu przez @Mathias Shallowgrave

oraz drugi napisany przez @GieNkoV - w temacie wspomniano, że jest trochę nieaktualny Tongue
http://forum.thewingedhussars.com/showth...p?tid=1498

@Mathias Shallowgrave wspomniał, w tym drugim, że całą operację lepiej wykonywać poprzez pliki znajdujące się w katalogu profilu systemu a nie bezpośrednio w plikach gry, tylko u mnie ten plik "GraphicsConfigurationOverride.xml" jest prawie pusty
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<GraphicsConfig />
w takim wypadku wyłącznie dopisuję linijki jak w poradniku? - zakładając że "<GraphicsConfig>" jest otwarty bo w pliku widnieje wyłącznie zamknięcie. czy wypadało by wkleić do niego zawartość pliku "GraphicsConfiguration.xml" z katalogu gry i dopiero nadpisać linijki?
"wyobraźnia to jedyne ograniczenie..."
Odpowiedz
#15
Dopisujesz do niego tylko to, co chcesz zmienić, bez wklejania całości. Dla przykładu, mój wygląda tak:

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<GraphicsConfig>
  <MinimumAspectRatio>1.0</MinimumAspectRatio>
  <Planets>
    <Ultra>
      <LocalisationName>$QUALITY_ULTRA;</LocalisationName>
      <TextureSize>4096</TextureSize>
    </Ultra>
  </Planets>
  <GalaxyBackground>
    <High>
      <LocalisationName>$QUALITY_HIGH;</LocalisationName>
      <TextureSize>4096</TextureSize>
    </High>
  </GalaxyBackground>
  <SurfaceRocks>
    <High>
      <LocalisationName>$QUALITY_HIGH;</LocalisationName>
      <TinySurfaceRockCount>600</TinySurfaceRockCount>
    </High>
  </SurfaceRocks>
  <GUIColour>
    <Default>
      <LocalisationName>Standard</LocalisationName>
      <MatrixRed>0.1, 0, 0</MatrixRed>
      <MatrixGreen>-1, 1, 2</MatrixGreen>
      <MatrixBlue>2, 0, -1</MatrixBlue>
    </Default>
  </GUIColour>
</GraphicsConfig>
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
to jeszcze pytanie podglądowe na jakim FOV gracie? ewentualnie ktoś wie jaki jest optymalny dla ED? poki co zwiekszyłem do 75, jest ok, tyle że problem polega na tym, że z początku to zawsze wygląda ok, kiedy zaczyna być widoczna dystorsja? fajnie by było znaleźć ten punkt na granicy Wink

edit:
póki co 1x16:9
"wyobraźnia to jedyne ograniczenie..."
Odpowiedz
#17
Ja gram na 57, bo nienawidzę distortion.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,448 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
Information Leksykon Elite: Dangerous Mathias Shallowgrave 26 184,882 21.08.2022, 23:21 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] [3.0] Zalecane modyfikacje i efekty od inżynierów Calvarian 51 89,295 26.03.2021, 17:17 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Kolejna database ELite - Mineral Trader Detson 2 5,462 21.09.2020, 13:48 UTC
Ostatni post: Azzorek
  Discord - Elite: Dangerous Tła Doom_days 16 37,988 13.12.2018, 17:35 UTC
Ostatni post: Scarlet Yuri



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości