Obłożenie pada
#31
Mój HOTAS nie skrzypi, może jest z tego lepszego sortu Wink
[Obrazek: 75287.png]
Odpowiedz
#32
Skrzypienie ogólnie brałem początkowo jako zaletę, bo zagłuszało po nocach moją chrapiącą żone.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#33
(02.09.2017, 15:15 UTC)szkodi napisał(a):
(02.09.2017, 14:01 UTC)Karghul napisał(a): A właśnie pytanie do użytkowników hotasa. Macie jakieś sprawdzone sposoby na skrzypienie?;-)

WD40 kolego

Ja bym z WD40 uważał bo nie wiadomo jak będzie reagował z tworzywami szyucznymi. Ze swej praktyki serwisowej pamiętam ,że potrafil sprawiać, iż niektóre plastikowe elementy stawały się po upływie jakiegoś czasu bardzo łamliwe. U mnie na skrzypienie HOTAS-a pomaga wazelina techniczna.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#34
WD 40 nie jest środkiem smarnym, on penetruje Smile
Odpowiedz
#35
(16.09.2017, 12:02 UTC)Twinskillers napisał(a): WD 40 nie jest środkiem smarnym, on penetruje Smile

Nie zgodze się. Skład wd40 To lotny węglowodór i olej. Pryskasz, gaz się ukatnia a olej działa antykorozyjnie i lubrykacyjnie, bo do tego został stworzony.  Plastik moze byc "spenetrowany" przez rozne lubrykanty, ale z reguly jesli jest to slabej jakosci tworzywo produkowane i formowane w trakcie formowania wtryskowego. Najczesciej popełniane błędy prowadzace do łamliwości to nie przechowywanie obiektu w odpowiedniej temperaturze przez pierwsze 3-6 godzin po produkcji, oraz używanie słabej jakości/źle zbalansowanej mieszanki polimeru. Czasami jest to kwestia zużytej formy.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#36
WD 40 niebieski moim zdaniem do smarowania "trwałego" jest słaby (śmierdzi). Ja użyłem w X52 pro smaru w formie stałej. Na drążku jest sprężyna z aluminiowym talerzem który podczas pracy lubił "zgrzytnąć".
Jeszcze występuje WD 40 jako smar silikonowy ale nie miałem z nim styczności.
Odpowiedz
#37
Swoją drogą jak na hotasie (ps4) można rozglądać się na boki? Ktoś wie? Bo mi nieco brakuje tego Wink
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#38
Hej
Wczytałem się w wątek i mam pytanie odnośnie pada. Dopiero zaczynam przygodę z Elitką i chciałbym wiedzieć czy sterowanie trzeba na początku jakoś ustawić pod pada? w sensie czy zmieniliście ustawienia default by grało się lepiej?
Odpowiedz
#39
Ja osobiście nie zmieniałem ,a że gierke kupiłem jeszcze przed Horizons to te ustawienia domyślne mi pasowały. Teraz też mi pasują , myslę że to kwestia przyzwyczajenia .
Odpowiedz
#40
heat sink
jak macie go przypisanego do fire group, widze go w tej ramce na monitorze po prawej stronie. Co w przypadku gdy chce odpalic cos co jest niżej skoro domyślnie na padzie pod L1  zawsze odpali mi się heat sink. Wiadomo że czasami go potrzeba a chce polecić gdzieś dalej i eksplorować.
Juz nie chodzi nawet o HS ale równiez o inne skanery które sa pod "dwojką" jak je odpalić jak zawsze odpali się jedynka czy to R1 czy L1 ma L2/R2 mam ciąg przyspiesz/zwolnij.
Ustawiłem sobie kiedyś HS pod skanerem ale wtedy jedno do wyboru
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości