Cmdr Arnul w Newsletterze!
#11
To... to tak się da? O.o'

Gratulacje Arnul!!
"Heavier than a star, no place is too far

Not even space and time can touch this ship of mine"


- Keldian, "F.T.L."

Galnet  "Echo Przestrzeni"
Odpowiedz
#12
Bardzo to miłe.
Dziękuję.
Dodam, że wszystko dzięki Fenylowi, który rzucił pomysł [link] i Hetmnowi, który dalej sprawę poprowadził i "truł" chyba wszystkim dookoła w FD. Smile
Odpowiedz
#13
Gratulacje Arnul!

Czy byłbyś skłonny podać jakąś krótką instrukcję (filmik?) jak wybierasz kolejny cel do skoku?
Bo u mnie tu jest największa różnica, siedząc w mapie i próbując wypatrzyć jakąś neutronówkę w stosownej odległości dość sporo mi czasem schodzi, byłbym bardzo wdzięczny za jakąś pomoc z tym Smile
Odpowiedz
#14
(25.06.2017, 16:50 UTC)Baton napisał(a): Gratulacje Arnul!

Czy  byłbyś skłonny podać jakąś krótką instrukcję (filmik?) jak wybierasz kolejny cel do skoku?
Bo u mnie tu jest największa różnica, siedząc w mapie i próbując wypatrzyć jakąś neutronówkę w stosownej odległości dość sporo mi czasem schodzi, byłbym bardzo wdzięczny za jakąś pomoc z tym Smile

Wielkiej filozofii w tym nie ma. Korzystam po prostu z podziałki na mapie wskazującej odległości.

1. Wchodzę w mapę galaktyki.
2. Cofam mapę tak aby mieć mniej więcej taki widok (wyraźnie widać kwadraty 100x100 ly)
3. Przesuwam mapę tak aby środek był tam gdzie chcę lecieć. Mam zasięg ~250 ly więc przesuwam o dwa kwadraty i trochę.
4. Zbliżam znowu mapę tak jak na screenie.
5. Wybieram cel (nie giglam się o 20 ly w tą czy tamtą) i zaznaczam.
6. Zaznaczyć można na dwa sposoby. Jak jeszcze nie mam załadowanego silnika lepszym paliwem to zaznaczamy na mapie przez SELECT. A jak już mam boosta to można też wybrać PLOT ROUTE. Obydwie metody mają plusy i minusy.
PLOT ROUTE - Musimy mieć już lepsze paliwo w zbiorniku aby z tego skorzystać i pozwala wybrać nam cele tylko w odległości jaką przelecimy na pełnych zbiornikach (nawet jak mamy dużo mniej) - to minusy. Ale plus jest taki, że cel nam nie zniknie jak np. wyjdziemy z SC (np. aby naprawić silnik).
SELECT - odwrotnie do PLOT ROUTE - Nie musimy mieć jeszcze zatankowanego lepszego paliwa z neutronówki i możemy wybrać zasięg na jaki pozwala nam obecna waga (im mniej paliwa tym zasięg rośnie). Niestety resetuje się przy wyjściu z SC.
Odpowiedz
#15
(25.06.2017, 16:12 UTC)Arnul napisał(a): Bardzo to miłe.
Dziękuję.
Dodam, że wszystko dzięki Fenylowi, który rzucił pomysł [link] i Hetmnowi, który dalej sprawę poprowadził i "truł" chyba wszystkim dookoła w FD. Smile

Tak naprawdę napisałem o sprawie raz do Bretta, który jak się później okazało nie ogarnia już Newslettera FDEV, ale dał mi namiar na kolesia, który się tym teraz zajmuje i tak to się znalazło w NL Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
(25.06.2017, 17:47 UTC)Arnul napisał(a): 2. Cofam mapę tak aby mieć mniej więcej taki widok (wyraźnie widać kwadraty 100x100 ly)
3. Przesuwam mapę tak aby środek był tam gdzie chcę lecieć. Mam zasięg ~250 ly więc przesuwam o dwa kwadraty i trochę.
4. Zbliżam znowu mapę tak jak na screenie.

Dzięki raz jeszcze, faktycznie świetny sposób, co prawda nie jestem cyborgiem, więc lecę o połowę wolniej niż Ty, ale i tak w 4 godziny zrobiłem 13tys, co naprawdę jest świetnym jak na mnie wynikiem Smile
Jakbym się zwarł to bym pewnie doleciał dziś do bańki, no ale trzeba jeszcze ksiażkę poczytać.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości